Vzácná návštěva v mateřské škole

Někteří se už nemohli dočkat, někteří by zas čekali klidně další rok. Avšak 3. 12. se nezadržitelně blížilo, a tak jsme se vzorně připravovali na vzácnou návštěvu. Kdo neměl úplně čisté svědomí, šel v pátek do školky s mírnou nervozitou.

Čerti nás jen tak tak nechali nasvačit, a už bylo za dveřmi slyšet dupání a řinčení řetězy. Sic byla čertů jasná převaha, Mikuláš s andílky je však držel pěkně zkrátka. Nejprve jsme vyčkávali opodál, někteří z nás našli útěchu na klíně paní učitelek, Usmívající se jiní se cítili silní v kramflecích. Když si nás ale Mikuláš zavolal blíže a začal z pergamenu číst celoroční hříchy, zatajil se dech nejednomu z nás, co uslyšel své jméno. Mikuláš ale u hříchů neskončil, na pergamenu bylo zaznamenáno i spoustu pochval, ke kterým jsme se přiznali rádi Usmívající se.

Nakonec zůstaly čertovské pytle prázdné, stálo nás to trochu slibování a také taneček s písničkou. To se nejvíce líbilo andílkům, kteří už chystali balíček překvapení jako odměnu. Pro ten si každý statečně došel k Mikulášovi sám, dokonce jsme se odvážili nechat si od čerta na tvář nakreslit pekelné znaménko.

Tak zase za rok, Mikuláši, čerte a anděli.

Velmi děkujeme žákům deváté třídy a paní asistentce Kyselové za krásnou mikulášskou nadílku.

Vaše Sluníčka a Vaši Beránci