Těšíme se za hranice "všedních" dnů

Těšíme se za hranice „všedních“ dnů

Skupinka zvídavých žáků naší školy, která se učí němčinu a má zájem poznat něco nového, podnikne v květnu 3-denní cestu. Žáci nám poskytli tyto informace:

Kam a jak jedeme?

Navštívíme německé pohraniční městečko (10 tis. ob.) Furth im Wald, které leží kousek od České Kubice a Domažlic. Město je obklopeno Bavorským lesem a Českým lesem. Uvidíme nejvyšší vrchol Velký Javor(1 456m), Ostrý (1 293m) a také Čerchov. Jedeme vlakem.

Jak a kde budeme jíst a spát?

Budeme bydlet a jíst v moderní mládežnické ubytovně (pokoje po třech). Máme plnou penzi.

Za čím jedeme?

Chceme poznat historické město s mnoha památkami a s největším robotem světa – dračí příšerou. Ve Furthu se totiž již přes 500 let odehrává nejstarší lidová hra Německa „Skolení draka“.

Na co se těšíme?

Těšíme se na všechno. Paní učitelka Vrabcová zde roky bydlela, tak nám vše ukáže. Navštívíme i základní školu, kde učila češtinu. Uvidíme furthské podzemní chodby, obří podvodní akvárium, dračí přehradu, muzeum starých řemesel, hlavně však dračí muzeum a draka. Samozřejmě nás zajímají obchůdky, nové zážitky s kamarády, němčina v praxi…

Držte nám palce, aby to všechno dobře dopadlo!

Vrabcová, Kociánová