Slavnost Světel - 10. 11. 2021

Měsíc říjen se nesl ve znamení oslav památky všech zemřelých neboli dušiček. Jak jste tento svátek oslavili vy? U nás ve školce jsme slavili společně s rodiči „slavnost světel“, kterou nás provedl duch „Fanfulín“. Připravil si pro nás krátký příběh s úkoly v podobě pracovních listů, pohybových aktivit, početních úkolů, které děti zvládly hravě. Každý měl za úkol přinést si svoje světýlko, které mu pomáhalo hledat poklad ukrytý „Fanfulínem“. Po splnění úkolů je cesta světel zavedla kolem „Špejcharu“ pod velký kaštan. Pod kaštanem na děti čekal kouzelný plácek, kde měly podle obrázkové předlohy nasbírat do plata od vajec 10 přírodnin. Když došlo poslední světýlko zpět ke školce, domnívali jsme se, že tímto výprava skončila. „Fanfulín“ nám hledání pokladu vůbec neulehčil. Připravil si pro nás poslední úkol v podobě pokusu. Když uviděl, že se pokus s lektvarem zdařil, vyčaroval pro děti sladkou odměnu. Rozloučil se s námi a za rok opět na viděnou.

A co říkaly děti na „Fanfulína“? Co se jim nejvíce líbilo?

Nikolka: „běhání na zahradě“.

Terezka: „jak jsem dělala úkol“.

Jituška: „světýlka“.

Otík: „jak tam svítili“.

Tadeášek: „jak tam nic nebylo, myslím Fanfulínek“.

Elenka: „moje dýně“.

Štěpa: „lampióny“.

Karlík: „jak jsme šli po cestičce“.

Eliška: „úsměv“.

Anička: „ráno jsem viděla světýlka“.

Max: „jak jsme šli za světýlky a hledali, co je na konci. Taky se mi líbily dýně“.

Honzík: „Mně se líbila cesta a jak jsme hledali ty plody“.

Ela: „Líbilo se mi, jak jsem šla na té cestě, jak jsem dělala ten úkol a když se rozdávaly ty bonbóny“.

Míša: „Nejvíc se mi líbily ty bonbóny“.

Anička: „Ta světýlková cesta“.

Robinek: „Mně se líbily jenom ty světýlka, protože jinak mě zase zlobili“.

Šimonek: „Ten úkol dovést pavoučka k pavučině“.

Jiřík: „Nic, (proč, ptá se p. učitelka) protože jsem myslel jen na spaní. (Ani ten lektvar se ti nelíbil?) ne, to jsem si skoro myslel, že děláme sopku.

Toník: „Světýlka a svíčka“.

Adélka: „Ta stezka a sopka – pokus s Fanfulínkem“.

Viktorka: „To vybarvování, jak jsme hledali tu pavoučí síťku“.