Sběry 2019-2020

pŘEHLED SBĚROVÝCH SOUTĚŽÍ, KTERÉ SE USKUTEČNÍ VE ŠKOLNÍM ROCE 2019 – 2020

• Soutěž ve sběru sušeného šípku

Soutěž probíhá od 2. září do konce října 2019. Noste, prosím, pouze

sušený šípek.

Zvážený šípek bez stopek odevzdávejte třídním učitelům.

soutěž ve sběru baterií a vysloužilého elektrozařízení

Soutěž probíhá v rámci RECYKLOHRANÍ od 2. září 2019.

Přinášet lze jakékoliv vysloužilé elektrospotřebiče a všechny typy baterií používaných v domácnosti. Sběr drobných elektrospotřebičů a baterií probíhá průběžně celý rok, sběr větších spotřebičů proběhne jednorázově v týdnu 17. – 21. 2. 2019.

Elektrospotřebiče ukládejte dle pokynů pana školníka, baterie s uvedením jejich počtu odevzdávejte třídnímu učiteli. Seznam přinesených elektrospotřebičů odevzdejte třídnímu učiteli. Bodové ohodnocení: baterie – 1 bod/ kus, malé spotřebiče (cca do velikosti žehličky či topinkovače) – 3 body/ kus, větší spotřebiče – 5 bodů/ kus.

PODZIMNÍ SOUTĚŽ VE SBĚRU PAPÍRU

Soutěž proběhne v týdnu od 4. listopadu do 8. listopadu 2019.

JARNÍ SOUTĚŽ VE SBĚRU PAPÍRU

Soutěž proběhne v týdnu od 11. května do 15. května 2020. Papír noste svázaný, roztříděný zvlášť na noviny, časopisy a letáky a kartony. Papír nesmí být mokrý či jinak znečištěný. Papír ukládejte dle pokynů pana školníka, hmotnost nahlaste třídnímu učiteli.

soutěž ve sběru pomerančové a citronové kůry

Dobře usušenou a zváženou roztříděnou pomerančovou a citronovou kůru odevzdávejte třídním učitelům. Kůru odevzdávejte bez dužniny, nejlépe po půlkách nebo čtvrtkách.

Soutěž potrvá od 2. prosince 2019 do konce března 2020.

SOUTĚŽ VE SBĚRU HLINÍKU

Kdy bude soutěž probíhat? Od 6. dubna do 4. května 2020

Hliníkový odpad ve svázaných pytlích ukládejte dle pokynů pana školníka. Hmotnost nahlaste třídnímu učiteli.

Co všechno je hliník? alobal, plechovky od nápojů, víčka od jogurtů, salátů, sýrů, zavařenin, alkoholických nápojů, obaly od paštik, hliníkové nádobí, kalíšky od čajových svíček, ….