Výuka 5. třída

Informace pro rodiče 5

Pomůcky do 5. třídy - pro školní rok 2021/2022

Žáci seznam pomůcek obdželi na konci školního roku. Najdete jej také dole v příloze. Další informace obdržíte na rodičovské schůzce 2.9.2021.

Vlastivěda 5

Dom. úkol na středu 14.4. ( již ve škole)

Na čtvtrku A5 ( polovina velké čtvrtky) vytvoř kartičku o našem kraji. Napiš základní informace podle tabulky v PS str.59  ( použij učebnici, kde jsou i informace o našem kraji nebo jiné zdroje). Pracuj přehledně, barevně - vyvěsíme si ve třídě!

Milí páťáci, přeji vám a celé vaší rodině pěkné velikonoční svátky.

Kontrola PS - Pardubický kraj
PS Vysočina - kontrola

Matematika 5

7.9. - 10.9.2021

Seznámením s obsahem a cíli učiva matematiky, kritérii hodnocení

Kontrola požadovaných pomůcek

Opakování učiva - násobilka, násobky, tabulka násobků

Matematika - úterý 26.10.2021: učebnice strana 17, cvičení 7 - opsat příklady do ŠS, vypočítat (pozor na pořadí výpočtů); PS strana 21, cvičení 1 - doplnit pyramidy

Hudební výchova 5

15. 4. 2021 - DV

Seznam úkolů na hudební výchovu (do 28. 5. 2021)

1. úkol: (do 23. 4. 2021)

Referát na zpěváka/čku, skupinu nebo skladatele dle vašeho výběru

Svět práce 5

Na hodiny Sp budeme potřebovat: tuhé lepidlo (doporučuji kores nebo herkules), dobře stříhací nůžky, barevné papíry - složka-20ks, bílé čtvrtky A4 20ks, dlouhé pravítko, obyčejnou tužku.

Ostatní pomůcky průběžně nakoupím a vyberu si peníze.

Výtvarná výchova 5

Pomůcky na Vv:

minimálně 4 štětce (2x kulatý, 2x plochý – různé velikosti), voskovky, vodové a temperové barvy, paletu na míchání barev, barevné papíry, kelímek na vodu, hadřík, pracovní košili nebo zástěru, vysunovací lepidlo, nůžky, starý ubrus nebo noviny na lavici, kufřík nebo krabici na pomůcky, 10 malých a 10 velkých čtvrtek

Výtvarná výchova - úterý 26.10.2021: nakreslit na bílý papír 2 - 3 menší duchy a vystřihnout je (budou součástí práce, na které jsme pracovali již minulou hodinu, bylo vysvětleno)

Pomůcky do 5. třídy

V přiloženém souboru dole najdete přehled pomůcek do 5. třídy. Ostatní informace budou sděleny na rodičovské schůzce 2.9.2021.

Angličtina 5

7.9. - 9.9.2021

• Kontrola pomůcek a potřeb na Aj, podepisování sešitů, linkování okrajů
  • Seznámení s obsahem a cíli výuky Aj
  • Kritéria hodnocení

Český jazyk 5

Pondělí 17.5.

Prověrka na vyhledávání podmětu a přísudku, pravopis i/y/a v minulé čase u sloves.

3 jednoduché věty. Příklad vět:

Včera hrál -  chlapci na hřišti fotbal.

Urči podmět ve větě a znázorni ( podtržení vodorovnou čarou -chlapci).

Urči přísudek a znázorni (podtržení vlnovkou - hráli).

PL -opakování podst. jmen
PL přídavná jména

Přírodověda 5

Týden od 3. 5. - 7. 5.

Milí páťáci.

Tento týden budete mít přírodovědu ve čtvrtek 6. 5. od 9:40 do 10:10. Připravte si PS.

Týden od 19. do 23. 4. 21

Subscribe to RSS - Výuka 5. třída