PERNÍKOVÁ CHALOUPKA – závěrečná výprava školní družiny za pohádkou

Ve čtvrtek 13. 6. 2019 školní družina vycestovala linkovým autobusem a následně městskou dopravou za pohádkou o Perníkové chaloupce. Autobus nás dopravil až pod hrad Kunětická hora, od kterého jsme lesíkem putovali k našemu cílovému místu. Když jsme dorazili do „Perníkového hejtmanství“, přivítali nás moc milí lidé, kteří nás provedli areálem a pak už jsme se nemohli dočkat na program, který nás čekal.

Celý program byl samozřejmě zaměřen na pohádku o Perníkové chaloupce a dominovali etické aspekty pohádky.

Putovali jsme strašidelným lesem, až k chaloupce, kde jsme jako slušní lidé zaklepali, pozdravili a poprosili. Otevřela nám hodná Ježibaba a darovala nám lahodný medový perníček. Ale to není všechno! Ukázala nám, jak se vyrábí takový staročeský dekorativní perník pečený ve vyřezávaných formách a dozvěděli jsme se tak mnoho zajímavého o tomto starém řemesle našich předků. Poté nás čekalo Muzeum perníku, kde jsme si prohlédli nádherné perníky a koupili si perníček i domů na památku.  Na konci naší cesty jsme doputovali do nebe, kde má Ježíšek svojí dílničku a následně jsme se sklouzli do pekla, kam se některým vůůůbec nechtělo. Nakonec všechny děti byly statečné a peklo navštívily.

 

Poté už nás čekala cesta zpátky do školy. Ještě jsme si ale našli čas koupit lahodnou zmrzlinu, která nás v teplém počasí osvěžila.

Výlet jsme si moc užili a těšíme se na další.Usmívající se

                                                        

Eliška Červinková, vychovatelka ŠD