Pašeráci u Orlice – den druhý

Po klidné noci jsme se probudili do krásného slunečného rána. Vyspinkaní jsme se vydali na snídani, a poté nám paní učitelky připravily badatelské dopoledne na nedaleké louce.

Na záda jsme si nasadili badatelské batohy a vydali se na naše dobrodružství. Seznámili jsem se s obsahem našich batohů a připravili jsme se na náš lov. Jako praví dobrodruzi jsme se vydali do „nebezpečných“ míst, kde na nás číhali – kobylky, pavouci, včely, páteřnící, tiplice a jiný drobný hmyz, který před našimi badateli neměl šanci se schovat.

Je samozřejmé, že po tak vydatném lovu, jsme i my dostali hlad a museli jsme se vrátit zpět na chatu. Nebyla to zase taková oběť, jelikož na nás dneska čekala svíčková a borůvkové knedlíky.

Při naší obchůzce po krásném okolí Českých Petrovic, kdy nás naše nohy zavedli i na stezku vedoucí do Pastvin – jsme se cestou seznámili i s dalšími rostlinkami – rdesno hadí kořen, kontryhel, kakost, kohoutek luční, zvonek rozkladitý a rozkvetlými loukami plných kopretin.

Večer nás čekala další pátrací etapa hledání pašeráckého pokladu. Všichni jsme se i s dnešní částí popasovali krásně a podařilo se nám najít všechny potřebné šifry.

V podvečerních hodinách nás navštívila paní ředitelka s paní zástupkyní a ujaly se zakončení dnešního badatelského dne.

Těšíme se za zítřejší celodenní výlet a odpolední překvapení, které si pro nás připravily paní učitelky.

 

PS: Všichni jsme v postýlkách a spinkáme.

Rubrika: