Návštěva odborných učeben v ZŠ Chrast

V květnu jsme s žáky 8. třídy navštívili ZŠ v Chrasti, kde pro nás pan učitel chemie připravil pokusy k bádání. Téma navazovalo na námi probíranou látku z chemie - kyseliny a hydroxidy.Žáci se nejprve seznámili s laboratoří, s bezpečnostními pravidly a poté začali pracovat.

Začali pokusem - barvení plamene, který měl u žáků velký úspěch. Učili se zapalovat chemický kahan, dále měli tři vzorky neznámých látek, které museli rozlišit na kyselinu, hydroxid a vodu pomocí indikátoru lakmusu. Už se těšíme na další návštěvu učeben příští školní rok.

Více od žáků:

Beseda o AIDS v 9.třídě

V květnu navštívil 9. třídu pan Tomáš Řehák, který jezdí po celé ČR a velké části světa, kde hovoří k žákům a studentům na téma AIDS, vztahy a sex.

V pětihodinovém bloku seznámil žáky s nemocí AIDS, s prevencí, s různými životními příběhy a osudy.

Přesto, že se jedná o vážné téma, pan Řehák dokáže mluvit s jakýmsi nadhledem, humorem. Přednáška se nám moc líbila a přinesla velmi důležité informace.

Dětský den 28.5.2022 v Rosicích

Dětský den plný překvapení se pomalu, ale jistě blíží. Jedno z mnoha překvapení Vám však můžeme poodhalit již nyní.

Naši obec i přilehlé části známe všichni z procházek pěšky či na kole, jízdy autem či jiným dopravním prostředkem. Ale na Dětském dnu plném překvapení v Rosicích, který proběhne dne 28. 5. 2022, si ji můžete prohlédnout také z ptačí perspektivy.

V sobotu 28. 5. 2022 po 14. hodině usedne na fotbalový pažit vyhlídkový vrtulník.

Přijďte se proletět nad obcí nebo se jen potkat se sousedy. Další překvapení si užijí malí i velcí návštěvníci. Pivo i limo bude, stejně tak dobroty z udírny i grilu. Tak neseďte doma a přijďte se bavit s námi.

Dětský den 28.5.2022 v Rosicích

MŠ - výsledky přijímacího řízení pro š.rok 2022/2023

Rozhodnutí o přijetí/nepřijetí si zákonný zástupce vyzvedne dne 24.5.2022 v čase od 10:00 do 14:00 hodin.

Výtvarná soutěž

Dům dětí a mládeže v Chrudimi vyhlašuje každoročně výtvarnou soutěž na zajímavé téma pro děti z mateřských a základních škol. Letošní téma pod názvem Jarní mláďátka nápaditě ztvárnili žáci šesté a sedmé třídy a z nejlepších odeslaných prací se porotě nejvíce líbil výkres Karolíny Kaplanové ze šesté třídy. Kája nakreslila roztomilého zajíčka, kterého hledejte v obrazové příloze mezi kolouškem a pejskem.

Čarodějnice 2022

Po covidové pauze se v Rosicích  dne 30. 4. 2022 uskutečnilo pálení čarodějnic. Akci uspořádali Tělovýchovná jednota Dynamo Rosice, spolek, obec Rosice ve spolupráci se spolkem Rosa. Zapálení vatry se zlou čarodějnicí předcházelo soutěžení v čarodějných disciplínách.

Vyhlášení ředitelského volna ZŠ a uzavření MŠ

Na 18.5.2022 vyhlašuji ředitelské volno z technických důvodů – celodenní odstávka vody. (zákon č. 561/2004, § 24, odst.2).
V provozu nebude ani školní družina, ani školní jídelna.

MŠ bude tento den ze stejných důvodů uzavřena.

Běh vítězství 8.5.2022

Děkujeme všem 186 sportovcům za účast na Běhu vítězství na stadionu Na lukách v Rosicích. Na pomoc malému Theodorkovi se na startovném a dobrovolném příspěvku vybralo celkem 16.890,- Tato částka bude předána rodičům na obecním úřadě v Rosicích.

Recitace u pomníku při lampionovém průvodu 6.5.2022

Lampionový průvod a hlavně recitace u pomníku se vydařila. Velké poděkování za účast patří našim žákyním - Adélce Zichové a  Barunce Paulusové ze 2.třídy, Haničce Chmelíkové ze 6.třídy i Anetce Laubové ze 7.třídy. Recitovat před tolika lidmi při důležitém okamžiku a do mikrofonu chtělo velkou odvahu. Děvčata to zvládla na výbornou!

Subscribe to Základní škola a mateřská škola Rosice, okres Chrudim RSS