Výtvarné tvoření v 5. třídě - Zvířátka z modelíny

Páťáci při hodině výtvarné výchovy modelovali. Ač je modelína poměrně běžný materiál, spousta žáků vzpomínala, kdy vlastně modelovali naposledy :-).

Někdo si modelínu doslova užíval a zvládl vytvořit i více dílek, někdo se při práci trochu trápil a od složitého zívřátka přešel raději k jednoduššímu a někdo se svým výtvorem nebyl stále spokojen, a tak vylepšoval a vylepšoval.

Ale všichni pracovali velmi aktivně, s velkým zaujetím.

Sběr ELEKTROODPADU - v ZÁŘÍ 2021

Sběr elektroodpadu bude probíhat v září 2021

Jak získat ČESTNÉ prohlášení o NEGATIVNÍM testu žáka ZŠ

Na základě mimořádného opatření MZČR ze dne 3. 5. 2021 mohou žáci při vstupu do provozovny (holičství, kadeřnictví,…) nebo amatérští sportovci mladší 18 let při sportovní přípravě organizované sportovními svazy, ve vybraných krajích doložit negativní výsledek antigenního testu čestným prohlášením jejich zákonného zástupce, že ve škole absolvovali nejdéle před 72 hodinami test na stanovení přítomnosti antigenu viru SARS-CoV-2.

Čestné prohlášení můžete získat tímto způsobem:

Návrat do školy od 17.5.2021- AKTUALIZOVÁNO 14.5.21

Testování od 17.5.21

Č.1 Tělocvična – 1., 2., 6., 7., 9. třída

Č.2 Zadní vchod do ŠD – ŠD, 3., 4., 5., 8.třída

Pondělí od 7:15

Č.1 7:15 – 7:30 2.stupeň , pak 1.stupeň

Č.2  7:15 – 7:30 8.třída , pak 1.stupeň

8.třída odchází bočním schodištěm v botách k svým šatním skříňkám.

Stále platí i nařízení o způsobu organizace obědů v ŠJ, každá třída bude mít svůj samostatný čas a tomu je přizpůsobena výuka (rozvrh platí, koncové hodiny mohou mít ale odlišný čas skončení v řádu minut).

Bronzová Monika Mládková - úspěch v matematické soutěži

V březnu se uskutečnila matematická soutěž s názvem Matematický klokan.

Tato soutěž se koná každoročně a celorepublikově pro žáky základních škol od 2. po 9. třídu a pro studenty středních škol.

Pro ZŠ jsou tyto kategorie:

Kategorie Cvrček (2. + 3. třída)

Kategorie Klokánek (4. + 5. třída)

Výuka v týdnu od 10.5.21 - prezenční

Dle pokynu MŠMT nastoupí zpět do školy všechny děti v MŠ a 1.+2.stupeň rotačně -

Sudý týden od 3.5.2021 NASTOUPÍ DO ŠKOLY:       2., 4., 7., 8. ročník

Lichý týden od 10.5.2021 NASTOUPÍ DO ŠKOLY:     1., 3., 5. 6., 9. ročník

MŠ se již netestuje, v pondělí se bude testovat ZŠ celá. 1.stupeň se bude testovat na obvyklém místě v čase 7:15 – 7:40(odchod nejpozději v 7:50)

2.stupeň - boční vchod do tělocvičny – příchod 7:50

obědy pro distanční výuku:

Recitační soutěž online

Byl pozdní večer první máj, večerní máj byl lásky čas ……. možná recitoval některý z účastníků letošní dubnové Přehlídky dětských recitátorů 2021, pořádané DDM Chrudim. Z důvodu kovidové pandemie se soutěž v recitaci konala distanční formou online a naši školu reprezentovaly dvě žákyně 6. třídy – Aneta Laubová a Nicol Theuerová. Obě se naučily přiměřeně dlouhý text zpaměti, maminky je nahrály na video a odeslaly k posouzení odborné porotě, kterou zastupovala dokonce i scénáristka České televize Jana Ozoráková. Ve 3. kategorii šestých a sedmých tříd se na krásném 3.

MŠ ROSNIČKY VYHLAŠUJE SOUTĚŽ

V příloze najdete vyhlášení soutěže.

Výsledky zápisu do 1.ročníku ZŠ

V příloze najdete anonymizované výsledky zápisu. Bohužel, někteří stále nedodali potřebné doklady, po jejich dodání se situace ještě může změnit.

Čarodejnická výprava omladila Agátu!

Díky všem, kteří se účastnili naší Čarodějnické výpravy! Během tří dnů se na této stezce vydalo skoro 100 dětí na dobrodružnou cestu, na které pomohly čarodějnici Agátě najít 10 ingrediencí potřebných pro přípravu elixíru mládí. Vyplňte nám, prosím, dotazník zpětné vazby Survio, ať můžeme podobné akce organizovat pravidelně i do budoucna.

Subscribe to Základní škola a mateřská škola Rosice, okres Chrudim RSS