Matematický klokan

Naše škola se zapojila do  mezinárodní soutěže Matematický klokan. Tato soutěž vznikla přibližně v roce 1980 v Austrálii a později se rozšířila do zemí Evropy. Dnes se již této soutěže účastní na dva a tři čtvrtě milionu soutěžících ze 30 zemí našeho kontinentu sdružených v asociaci Klokan bez hranic, jejíž koordinační centrum je v Paříži.

Soutěžící jsou podle věku rozděleni do několika kategorií, u nás soutěžili žáci v kategorii Cvrček (2. a 3. třída), Klokánek (4. a 5. třída), Benjamín (6. a 7. třída) a Kadet (8. a 9. třída).

Ve všech kategoriích řeší žáci 24 testových úloh (u Cvrčka 12 úloh), přičemž vybírají jednu z pěti nabízených možností řešení (u Cvrčka 4 možnosti). Úlohy  jsou seřazeny ve třech skupinách podle obtížnosti, za správnou odpověď získává soutěžící 3, 4 nebo 5 bodů, za špatnou odpověď se mu jeden bod strhává.

V kategorii Cvrček je na řešení vyhrazeno 45 minut čistého času, v kategoriích Klokánek, Benjamín a Kadet je na řešení hodina. Uznání patří všem, kteří po celou dobu poctivě pracovali, počítali a řešili leckdy zapeklité logické úlohy.

Naši nejúspěšnější řešitelé:

CVRČEK: