Matematický klokan

Matematický klokan

Naše škola se zapojila do  mezinárodní soutěže Matematický klokan. Tato soutěž vznikla přibližně v roce 1980 v Austrálii a později se rozšířila do zemí Evropy. Dnes se již této soutěže účastní na dva a tři čtvrtě milionu soutěžících ze 30 zemí našeho kontinentu sdružených v asociaci Klokan bez hranic, jejíž koordinační centrum je v Paříži.

Soutěžící jsou podle věku rozděleni do několika kategorií, u nás soutěžili žáci v kategorii Cvrček (2. a 3. třída), Klokánek (4. a 5. třída), Benjamín (6. a 7. třída) a Kadet (8. a 9. třída).

Ve všech kategoriích řeší žáci 24 testových úloh (u Cvrčka 12 úloh), přičemž vybírají jednu z pěti nabízených možností řešení (u Cvrčka 4 možnosti). Úlohy  jsou seřazeny ve třech skupinách podle obtížnosti, za správnou odpověď získává soutěžící 3, 4 nebo 5 bodů, za špatnou odpověď se mu jeden bod strhává.

V kategorii Cvrček je na řešení vyhrazeno 45 minut čistého času, v kategoriích Klokánek, Benjamín a Kadet je na řešení hodina. Uznání patří všem, kteří po celou dobu poctivě pracovali, počítali a řešili leckdy zapeklité logické úlohy.

 

Naši nejúspěšnější řešitelé:

CVRČEK:

1.   Denisa Volfová

2.   Tereza Charvátová

3.   Michal Kusý

KLOKÁNEK

1.   Nicole Hesová

2.   René Braciník

3.   Zdeňka  Kadidlová,  Michal Svoboda

BENJAMÍN

1.   Pavel  Moučka

2.   Karolína Jiroutová

3.   Dan Farkaš

KADET

1.   Martin Šach

2.   Martina Chmelíková

3.   Ondřej Šach

 

Rubrika: