Loutkové divadlo v 1. třídě

Loutkové divadlo v 1. třídě

Vzhledem k  současné situaci, kdy nemůžeme navštěvovat kulturní akce, rozhodli jsme se,  že si loutkové divadlo ve škole zahrajeme sami. Přípravy nám zabraly několik dní.  Nejdříve jsme si o divadle přečetli pár důležitých informací, abychom věděli, jak vypadá, jak se jmenují jeho hlavní části a kdo v něm pracuje. Nechyběly rozhovory o vhodném chování a oblečení, které jsou nedílnou součástí kulturních a společenských akcí. Nejtěžší práce čekala děti při výrobě loutek z papíru, které si připravily doma při distanční výuce. Poté následovala ta nejdůležitější činnost, při které byli žáci rozděleni do dvou skupin, v nichž vytvářeli vlastní scénáře a rekvizity. První pohádkový příběh se jmenoval „Čerti a draci“. Tato verze pohádky pobavila své posluchače svým dějem a vtipnými scénkami. Druhý pohádkový příběh s názvem „O mořské panně“ vyprávěl o dramatické záchraně panny ze zajetí čaroděje. Děti se svých nových hereckých rolí chopily s nadšením. Společně jsme tak zažili pěkný kulturní zážitek. Připomněli jsme si tím, jak je příjemné se těchto společenských akcí účastnit. Moc si přejeme, abychom se co nejdříve vrátili do běžného života a mohli si se svými blízkými  na nějaké to  představení do divadla zajít.