Krkonoše z ptačí perspektivy

Z ptačí perspektivy…

V úterý 8. 6. 2021 žáci 7., 8. a 9. třídy navštívili Stezku korunami stromů v Krkonoších. Poznali jsme zdejší krásné lesy doslova od kořenů, dozvěděli jsme se vše o životě pod povrchem, vlastnostech půdy a kořenovém systému krkonošského lesa až po koruny stromů.

Výhled ze 45 metrů vysoké věže všechny uchvátil.

Navštívili jsme různá adrenalinová zákoutí, která byla součástí stezky. Nejodvážnější z nás si zpříjemnili sestup z věže jízdou více než 80 m dlouhým tobogánem. Samotná jízda byla doprovázena ječením, které se rozléhalo po krkonošské krajině.

Po sestupu z věže následoval odpočinek ve světoznámém lázeňském městě Janské Lázně. Díky odpočinku na kolonádě jsme mohli načerpat sílu před poslední částí našeho školního výletu.

Z kolonády jsme se vydali po vycházkové trase Via Piette, kterou nás provázela Vřetenovka krkonošská. Následovalo společné focení a příchod do Svobody nad Úpou, kde na všechny čekal autobus. Po dvouhodinové cestě jsme se vrátili zpět do naší rodné vesničky Rosice.

Výlet jsme si všichni užili a na Krkonoše určitě nezapomeneme.