Den Země ve 2. třídě

V pátek jsme ve 2. třídě slavili svátek životního prostředí - Den Země, který každoročně připadá na 22. dubna. Protože letos nemohou oslavy probíhat tradiční formou, rozhodli jsme se, že si tento den užijeme po svém. Od rána jsme si s dětmi povídali o naší planetě a nutnosti pečovat o ni a chránit ji. Děti se zamýšlely nad tím, proč je třeba třídit odpadky, proč neplýtvat potravinami, vodou a dalšími přírodními zdroji. Ukázali jsme si také místa naší planety, která jsou již díky činnosti lidí nenávratně zničena a jaký dopad to může mít na některé živočišné druhy. Poté jsme společně sepsali slib, který se budou děti snažit dodržovat po celý následující rok. Pak už nezbývalo, než přiložit ruku k dílu a vyrazit do okolí školy, kde děti sbíraly odpadky. Všichni pracovali s velkým nadšením a po celou dobu úklidu nikoho neopouštěla dobrá nálada. Nestačili jsme se divit, co všechno jsme venku našli. Do školy jsme se pak vraceli s pocitem dobře odvedené práce. Všem dětem za jejich dnešní nasazení velmi děkuji. Byli jste skvělí!