Den Země v mateřské škole

I my jsme ve čtvrtek 22. dubna oslavovali svátek naší Země. Děti přemýšlely, co můžeme dělat, aby byla stále krásná a zdravá. Nápadů měly hodně, ale my se zastavili hlavně u jednoho, který můžeme bez problémů plnit i v mateřské škole - třídění odpadu.

Naše kamarádka robotická včelka BeeBot si s tříděním nevěděla rady, a tak jsme jí šli na pomoc. Děti zdárně programovaly včelku a naváděly jí do správných kontejnerů s různým odpadem.

Když jsme spolu s včelkou nastudovali teorii, vydali jsme se nové poznatky ověřit v praxi. A tak jsme na vycházce nelenili a za cíl jsme si dali prozkoumat vybavenost obce Rosice kontejnery na tříděný odpad. Kudy jsme šli, tudy jsme počítali - přikládáme foto. A že jich bylo!!!

Cestou jsme taky pokukovali po místech, která se nám v obci líbí. Každý kamarád si vybral jedno, kde se i vyfotil. Našli jsme ale i místa, kde to na palec nahoru nebylo.

My už víme, jak se o naší planetu starat. A co vy?

Vaši Beránci a Sluníčka