Co podniknout s dětmi doma?

Co podniknout s dětmi doma?

Vážení rodiče

Mateřská škola na Vás stále myslí v těchto nepříznivých dnech, kdy se strachujeme o své blízké.

Snažte se doma vytvářet pozitivní atmosféru, jelikož děti jsou jako houby a vše zpracovávají po svém.

Proto jsem se rozhodla, že Vám nabídnu několik odkazů na inspiraci, náměty a nápady. Jsou to odkazy na zajímavé dětské stránky.

Malé doporučení, abyste dětem čas strávený před TV a PC měřili dle Vašich dohodnutých pravidel. Např. si nastavte budík a děti budou vědět, že jejich zábava začíná.

Hrajte společně společenské hry, skládejte puzzle, stavte z kostek, čtěte pohádky atd. Důležitá hra pro děti je i námětová – děti budou pomáhat - ,,Na kuchaře, Na opraváře, Na maminku“. Vše je důležité pro rozvoj dítěte, ale i Vy se zasmějete a pobavíte. Jak se říká – Kdo si hraje, nezlobí:D.

Velmi důležitá je i dávka čerstvého vzduchu v souladu s doporučení vlády ČR!!!Ideální je vlastní zahrada, kdo nemá, šup do lesa. Tam bude hodně kyslíku a lidi nikde. V lese máte spousta možností , jak se zabavit. Určitě si vzpomenete na své dětství – domečky kolem stromů, hod šiškou na strom, závody od stromu ke stromu atd.

Musíme se snažit být pozitivní. Máme čas být s našimi dětmi. V následujících letech se Vám to vše zúročí (nástupem puberty:D).

Pevné zdraví HelenaOdkazy pro Vás:

https://blog.prodeti.cz/kategorie/tvoreni-s-detmi

https://kreativnitechniky.cz/

www.tonda-obal.cz

www.carujeme.cz – (doporučení : domácí modelína)

www. predskolaci.cz

www.napadyproanicku.cz

www.promaminky.cz (kreativní dílna)

www.tvorivedeti.cz

www.sikovny-cvrcek.cz

www.tvorive.estranky.cz

Rubrika: