Akce školy

Výtvarné tvoření v 5. třídě - Zvířátka z modelíny

Páťáci při hodině výtvarné výchovy modelovali. Ač je modelína poměrně běžný materiál, spousta žáků vzpomínala, kdy vlastně modelovali naposledy :-).

Někdo si modelínu doslova užíval a zvládl vytvořit i více dílek, někdo se při práci trochu trápil a od složitého zívřátka přešel raději k jednoduššímu a někdo se svým výtvorem nebyl stále spokojen, a tak vylepšoval a vylepšoval.

Ale všichni pracovali velmi aktivně, s velkým zaujetím.

Sběr ELEKTROODPADU - v ZÁŘÍ 2021

Sběr elektroodpadu bude probíhat v září 2021

Jak získat ČESTNÉ prohlášení o NEGATIVNÍM testu žáka ZŠ

Na základě mimořádného opatření MZČR ze dne 3. 5. 2021 mohou žáci při vstupu do provozovny (holičství, kadeřnictví,…) nebo amatérští sportovci mladší 18 let při sportovní přípravě organizované sportovními svazy, ve vybraných krajích doložit negativní výsledek antigenního testu čestným prohlášením jejich zákonného zástupce, že ve škole absolvovali nejdéle před 72 hodinami test na stanovení přítomnosti antigenu viru SARS-CoV-2.

Čestné prohlášení můžete získat tímto způsobem:

Bronzová Monika Mládková - úspěch v matematické soutěži

V březnu se uskutečnila matematická soutěž s názvem Matematický klokan.

Tato soutěž se koná každoročně a celorepublikově pro žáky základních škol od 2. po 9. třídu a pro studenty středních škol.

Pro ZŠ jsou tyto kategorie:

Kategorie Cvrček (2. + 3. třída)

Kategorie Klokánek (4. + 5. třída)

Recitační soutěž online

Byl pozdní večer první máj, večerní máj byl lásky čas ……. možná recitoval některý z účastníků letošní dubnové Přehlídky dětských recitátorů 2021, pořádané DDM Chrudim. Z důvodu kovidové pandemie se soutěž v recitaci konala distanční formou online a naši školu reprezentovaly dvě žákyně 6. třídy – Aneta Laubová a Nicol Theuerová. Obě se naučily přiměřeně dlouhý text zpaměti, maminky je nahrály na video a odeslaly k posouzení odborné porotě, kterou zastupovala dokonce i scénáristka České televize Jana Ozoráková. Ve 3. kategorii šestých a sedmých tříd se na krásném 3.

Virtuální návštěva jaderné elektrárny Temelín

Člověk se bez elektrické energie neobejde a v současné době online výuky to platí dvojnásob.

Dnes už člověk elektřinu „ze zásuvky“ bere jako samozřejmost, ale ještě před zhruba 150 lety to samozřejmost vůbec nebyla.

Den Země v 5. třídě

V pondělí 26. 4. 2021 jsme se s žáky 5. třídy rozhodli oslavit Den Země (22. 4.) procházkou probouzející se přírodou. Planeta Země nám umožňuje žít, ale my se k ní často nechováme tak, jak bychom měli a naše místo k životu si ničíme. A to bychom si měli všichni uvědomit.

SBĚR hliníku a papíru - aktuální informace

Sběr hliníku se bude konat příští týden ve dnech úterý 4. 5. 2021 a ve středu 5. 5. 2021 v časech: dopoledne od 7:00 - 10:00 a odpoledne od 16:00 - 17:30. Hliník uložíte dle pokynů pana školníka.

Loutkové divadlo v 1. třídě

Loutkové divadlo v 1. třídě

Opakované info pro rodiče vycházejících žáků

Dovoluji si znovu upozornit na přiložený pokyn MŠMT k ochraně zdraví. Věnujte pozornost tabulce (str. 3)  ohledně povinných antigenních testů. V případě zájmu provést testování ve škole mne kontaktujte včas. Jinak je možnost využít jiných testovacích míst, která jsou také zdarma.

Subscribe to RSS - Akce školy