Akce školy

Výtvarná soutěž

Dům dětí a mládeže v Chrudimi vyhlašuje každoročně výtvarnou soutěž na zajímavé téma pro děti z mateřských a základních škol. Letošní téma pod názvem Jarní mláďátka nápaditě ztvárnili žáci šesté a sedmé třídy a z nejlepších odeslaných prací se porotě nejvíce líbil výkres Karolíny Kaplanové ze šesté třídy. Kája nakreslila roztomilého zajíčka, kterého hledejte v obrazové příloze mezi kolouškem a pejskem.

Recitace u pomníku při lampionovém průvodu 6.5.2022

Lampionový průvod a hlavně recitace u pomníku se vydařila. Velké poděkování za účast patří našim žákyním - Adélce Zichové a  Barunce Paulusové ze 2.třídy, Haničce Chmelíkové ze 6.třídy i Anetce Laubové ze 7.třídy. Recitovat před tolika lidmi při důležitém okamžiku a do mikrofonu chtělo velkou odvahu. Děvčata to zvládla na výbornou!

Lampionový průvod

Lampioňák

Ukliďme Česko! Ukliďme Rosice 2022!

Po tříleté pauze se děti ze základní i mateřské školy opět zapojily do úklidu obce. Za úklidový den jsme si vybrali pátek 22. 4. a oslavili jsme tak zároveň i Den Země.

Recitační soutěž

Ve středu 27. dubna se konalo školní kolo recitační soutěže. Porota si vyslechla kratší i delší básničky a udělila diplomy a ceny malým i větším recitátorům v těchto kategoriích:

Ekocentrum Paleta Pardubice

V rámci oslav Dne Země se žáci sedmé a deváté třídy zúčastnili ve čtvrtek 21. dubna výchovně vzdělávacích programů v Ekocentru Paleta v Pardubicích. Tématem programu sedmáků byly ohrožené lesy a jednotlivé aktivity žáky vedly k vytipování příčin devastace našich lesů a k navržení možností jejich záchrany. Deváťáci se zabývali otázkou ekologické stopy, kterou člověk zanechá na planetě Zemi, a zkoumali např. spotřebu potravin, bydlení, dopravu i třídění odpadů v domácnosti. Oba programy žáky zaujaly a těšíme se na další v příštím školním roce.

KRASLICOVNÍK

Tak nakonec se nám to povedlo! U školy nám vyrostl "kraslicovník" a dokonce rovnou dva.

O jejich kráse se můžete přesvědčit na fotografiích  nebo přímo u školy.Zapojilo se Vás opravdu mnoho. Objevil se například mimoň, králík, kuřátko a spousta dalších. A těch technik, kterými se kraslice nazdobily. Nádhera! Udělejte si procházku. Myslím,že to stojí za to.

Děkuji všem za zdobení a tvoření a těším se na příští rok. Třeba vyroste "kraslicovníků" mnohem víc a letošní premiéra se stane v okolí naší školy tradicí.

Za Rosničky,z.s. Petra Zemanová

Pomáháme životnímu prostředí - osvědčení

Milé dětiUsmívající se

Naše škola získala osvědčení za pomoc životnímu prostředí, prohlédněte si ho v příloze nebo ve škole na nástěnce školy.

Já Vám moc děkuji za vaši pilnost ve sběru baterií.Mrkající

Sběr hliníku 19. 4. - 5. 5. 2022

Sběr hliníku: od 19. 4. do 5. 5. 22

Bližší informace: plakát v příloze nebo na nástěnce sběrů.

Konzultační hodiny - Brožková - v jiném termínu

Vážení rodiče,

rodičovská schůzka 6. třídy a konzultace z M6, M7, M9 a F6-9 se uskuteční v pozdějším termínu, po Velikonocích. O přesném termínu budete včas informování.

Děkuji za pochopení.

P. Brožková