Výtvarná výchova 7

Seznam pomůcek na školní rok 2019-2020:

Výtvarná výchova: alespoň 4 štětce (2x kulatý, 2x plochý – různé velikosti), pastelky, fixy, voskovky 24 barev, vodové a temperové barvy, paleta na míchání barev, barevné papíry, kelímek na vodu, hadřík, pracovní košile nebo zástěra, vysunovací lepidlo, nůžky, starý ubrus nebo noviny na lavici, kufřík nebo krabici na pomůcky

Samostatná práce na období 11.3. - 20.3.2020, domácí příprava:

Vyhledat na internetu náměty na jarní a velikonoční aranžování - příprava na aranžování proutěných košíků s těmito motivy (práce ve dvojicích). Možno inspiraci vytisknout, nakreslit.

Samostatná práce na období 23.3. - 27.3.2020:

Téma: "Můj diář" - vytvořit vlastní návrh obálky diáře, který by mohl být předlohou pro diář na příští školní rok.

Obkresli si na papír (čtvrtka, kancelářský papír) obrys diáře, který využíváme letos - získáš formát, na který nakreslíš nebo namaluješ svůj návrh. Technika práce a využití pomůcek záleží na tvé volbě (tužka, pastelky, fixy, libovolné barvy...).

Vytváření návrhů se zúčastní žáci 6. a 7. tříd.

Hotové návrhy můžete oskenovat nebo vyfotit a poslat do 30.3.2020 na adresu:

marcela.kohoutova@skola-rosice.net

Samostatná práce na vyučovací hodiny 2.4. a 16.4.2020:

Volné téma - nakreslete nebo namalujte to, co vás baví, co rádi kreslíte či malujete nebo vyzkoušejte něco nového. Vyberte si nejenom téma, ale také techniku a pomůcky - využijte to, co máte doma k dispozici, může to být třeba kresba tužkou, ale i práce s temperovými barvami...  Formát je také libovolný. Náročnost práce by měla odpovídat čtyřem vyučovacím hodinám. Práci mi odevzdáte po návratu do školy.

Samostatná práce na vyučovací hodiny 23.4., 30.4. a 7.5.2020:

Cílem těchto hodin výtvarné výchovy je vytvořit jarní roláž. Práce je rozčleněna do tří dvouhodinových bloků: vytvoření dvou obrázků jarních rostlin, rozstříhání a nalepení. Postupujte podle následujícího návodu:

Obrázky květin mohou být libovolné, motivy v ukázce jsou pouze pro inspiraci. Vybarvit obrázky můžete pastelkami, vodovými barvami, temperovými barvami apod., záleží na tom, co máte doma k dispozici.

Hotové práce mi oskenujte nebo vyfoťte a pošlete do 11.5. na adresu:

marcela.kohoutova@skola-rosice.net

Těším se na vaše výtvarná díla.

Všechny výtvarné práce si založte do desek, po návratu do školy mi odevzdáte.

Kdo neposlal ještě svůj návrh na diář, pošle mi do 22.4.2020. Děkuji všem, kteří dodrželi termín a návrh mi poslali. Mám hodně zajímavých námětů. Je zřejmé, kdo si s návrhem dal práci.

Samostatná práce na vyučovací hodiny 14.5., 21.4. a 28.5.2020:

Při další výtvarné práci se zaměříme na pestré a nepestré barvy a na barevný kontrast, který vytvoříme podle následujícího postupu a ukázky práce:

Na barevný podklad je možné využít temperové nebo vodové barvy.

Hotové práce mi oskenujte nebo vyfoťte a pošlete do 29.5. na adresu:

marcela.kohoutova@skola-rosice.net

Těším se na vaše výtvarná díla. Děkuji všem, kteří dodržují termíny a pracují zodpovědně. Práce, které máte zadané jsou jedním z podkladů pro vaše hodnocení.

Samostatná práce na období od 4.6 do 18.6.2020:

Na následujících webových stránkách vyhledej v levém sloupci téma "Léto", v něm si vyber výtvarný námět, který potom zpracuj podle své fantazie:

Všechny práce z výtvarné výchovy budu vybírat ve čtvrtek 18.6. od 13 do 15 hodin v základní škole. Práce musí být podepsané. Budou sloužit jako podklad pro hodnocení z Vv.