Vyjmenovaná slova doma v obýváku - 3.třída

Jedním z úkolů v naší domácí výuce byly hádanky, kde jsme měli poznat vyjmenovaná slova. Ze slov, která byla hádankou, jsme dostali za úkol vymyslet příběh, tak, aby se některá slova v příběhu objevila. 


MYŠ, BLÝSKAT SE, VYSOKÝ, MÝT, SÝKORA, SLYŠET, DOBYTEK, MÝLIT SE, LITOMYŠL, KOPYTO, KLOPÝTAT (11 slov)

 

V Litomyšli byla myš, která se šla mýt. Ale než tam došla, tak slyšela Pepu, jak zpívá a říká: „To je ale krásné zpívání.“ Pepa šel za myškou a říká: „Nechtěla by sis jít se mnou zatančit? Nebo zazpívat?“ „Ano, to moc ráda,“ řekla myš a v tu dobu klopýtla. Pepa ji odvezl k doktorovi. Pan doktor ji zkontroloval a říká: „Má to zlomené, musí přijet příští týden na operaci. Bude to trochu bolet.“
Alexandr Novák (5 slov)

Výlet do Litomyšle
Na výlet jsme jeli na kolech. Projížděli jsme vysokým lesem, mezi loukami, kde se pásl dobytek. Také bylo slyšet ptačí cvrlikání sýkorek, kosů, vlaštovek, ...Přes cestu nám přeběhla i myší rodinka. Celou cestu nám svítilo sluníčko, jen v dálce se blýskalo.
Matěj Durdil (7 slov)

V Litomyšli žila malá myš. Kamarádila se sýkorkou. Občas se bály, když se blýskalo. Rády se umývaly v řece. Z louky byl slyšet dobytek.
Vojtěch Halaxa (7 slov)

Byla jednou jedna sýkora, která žila na vysokém stromě v Litomyšli. Její zpěv byl slyšet daleko. Slyšel ho i dobytek, který se pásl na nedaleké louce. A najednou se zablýsklo…
Šimon Saivera (6 slov)
 
Jela jsem k tetě Báře do Litomyšle. Ráno mě vzbudila sýkorka, která seděla na vysokém stromě. Šli jsme se podívat na statek, kde byl dobytek. Cestou jsme slyšeli klopýtat kopyta koňů a na statku jsme viděli myš. Potom se začalo blýskat. Když jsem přišla domů, umyla jsem si ruce levandulovým mýdlem. Zmýlila jsem se, vonělo po jahodě.
Vanda Hanusová (10 slov)

 

Dnes jsem jel do lesa přes Litomyšl. V lese jsem viděl sýkoru a myš. Začalo se blýskat a protože jsou v lese vysoké stromy, jel jsem raději domů. Doma jsem si pořádně umyl ruce.
Radim Jirsák (6 slov)

Myš běžela na vysoký kopec a uslyšela zpívat sýkorku. Z toho kopce byla vidět Litomyšl. Pásl se tam dobytek, který dupal kopyty.
Michaela Hančárová (7 slov)
 
Rubrika: