Uzavření základní školy do odvolání

Ministerstvo zdravotnictví vydalo kvůli koronaviru zákaz pořádání kulturních, sportovních i společenských akcí s počtem nad 100 osob. Zákaz začne platit v úterý od 18:00. Opatření bude platit do odvolání.

Současně od středy zavírá základní, střední a vyšší odborné školy. Vysoké školy si v této věci rozhodnou každá samostatně. Otevřeny nadále zůstávají i mateřské školy a jesle.

Sledujte, prosím, naše webové stránky, budeme pravidelně aktualizovat a doplňovat.

V příloze najdete formulář pro Žádost o ošetřovné při péči o dítě do 10 let z důvodu uzavření školy/školského zařízení“, který budou vystavovat školy a školská zařízení v případě dětí mladších 10 let.  Vyplněný tiskopis předávají pojištěnci svému zaměstnavateli.

Pokud potřebujete pečovat o dítě: podmínkou je, že dítě musí být mladší 10 let a bydlí s vámi v jedné domácnosti nebo jste jeho rodič.

Takový zaměstnanec pak nebude pobírat nemocenskou, ale ošetřovné, a to ve výši 60 procent svého platu.

Je to dávka z nemocenského pojištění. Když se do tohoto režimu dostanete, přestáváte chodit do práce, avšak neberete nemocenskou, ale ošetřovné.