Týdenní plán: 8. - 12. dubna

INTEGROVANÝ BLOK:   „ČÁP JEDE V KOČÁŘE“ - Velikonoce

ČINNOSTI PRO RODIČE:

• Pondělí 8.4. – zapojení do programu Ukliďme Česko – odchod z MŠ 9:30.
  • Úterý 9.4. – beseda s městskou policií – 9:00 – 9:30.
  • Čtvrtek 11.4. – Narozeninový den – prosíme o suroviny do středy 10.4.
  • Pátek 12.4. – prosíme odnést pyžama na vyprání.

RANNÍ ÚKOL:

• Pondělí = Barevná vajíčka – ozdob vajíčko kamínky podle barev, které na něm vidíš.
  • Úterý = Barvy – roztřiď víčka podle barev do mističek, vezmi si na to pinzetu či kleště.
  • Středa = Přejdi překážkovou dráhu s vajíčkem na lžíci.
  • Čtvrtek = Pomoz zajíčkovi složit správně vajíčka o sobě. Předškoláčci složí vajíčka s číslicemi a puntíky.
  • Pátek = |Znáte nějakou velikonoční koledu či písničku? Povězte si jí spolu (Hody, hody, do provody)

ČETBA: Alenčina čítanka – Eduard Petiška

RANNÍ KRUH:

• Co jsme prožili o víkendu – rozvoj samostatného vyjadřování.
  • Báseň s pohybem – Kvočna: Kvočna sedí na vajíčku, ťuky ťuky ťuk, z skořápky se pomaličku klube malý kluk. Je to přeci kohoutek, kykyrykyký, vyroste mu ocásek, kykyrykyký.
  • Cvičení na hudbu – Pavel Novák: Velikonoce.
  • Pobyhová hra Na kvočnu a kuřátka – reakce na hudbu + přesunutí do obruče dle pokynů.
  • PH – Zvedni vajíčko, Předávání vajíčka, Na koulenou.
  • Průběžná aktualizace tabule, opakování měsíců, denní doby, počtu + porovnávání. Opakování dnů v týdnu pomocí písně – Pondělí, úterý, středa, čtvrtek, pátek, sobota, neděle – to my máme svátek.
  • Zpěv jarních a velikonočních písní + říkadla – Uvijeme věneček, Hody hody, Barvy, Sluníčko, Na jaře, Přišlo jaro do vsi.

ŘÍZENÁ ČINNOST

• Jak to chodí na Velikonoce? – povídání o symbolech Velikonoc, co znamenají a představují – pomlázka, mísa s naklíčeným obilím, kraslice, velikonoční beránek, velikonoční zajíc.
  • Pohádka + rozbor textu – Nejkrásnější velikonoční vajíčko.
  • Velikonoce v jiných zemích – seznámení s tradicí Velikonoc v zahraničí.
  • Poslech klasické hudby z publikace: Hry s klasickou hudbou – Marzena Staniek.
  • Hra na rozvoj zrakové diferenciace a samostatného vyjadřování – Já mám, kdo má (Velikonoční vajíčka)
  • Nácvik písně – Velikonoční
  • Narozeninový den – příprava nepečeného dortu, kresba obrázků pro oslavence, blahopřání, sfoukávání svíček, ochutnávka dortu.

CVIČENÍ

• Rušná část – různá lokomoce, změny směru, změna polohy těla na úder bubínku.
  • Cvičení na stanovištích – protažení těla na hudbu Pavla Nováka - Velikonoce
  • Hry s padákem – zvedání, podbíhání, klesání, hra s míčem (vajíčko).
  • Pohybová dráha – dle instrukcí z ČOS

POBYT VENKU:

• Zahrada – hry na pískovišti: stavba tunelů, lomů, domů, hradů; jízda na koloběžkách, kolech a odrážedlech; námětové hry: na rodinu, na zmrzlináře, na policii,…; manipulační hry na terase: stavebnice, magnetická tabule, korálky,..; kresba: pastelky, křídy.
  • Závody koloběžek – podle programu ČOS

CENTRA AKTIVIT PRO TENTO TÝDEN

MANIPULAČNÍ HRY

KOSTKY A AUTA

• Barevná vajíčka – vyplňování kamínky podle barev.
  • Třídění barevných víček od pet lahví do misek pomocí pinzety.
  •  Stavba statku – kurníky, králíkárny pro velikonoční slepičky a zajíčky + námětová hra „na hospodářství“ – krmení, sběr vajíček, měnění podestýlky.

PÍSEK A VODA

DÍLNA

• Hry s vodou – odměřování pomocí nádobek a injekčních stříkaček + obarvování vody (míchání barev)
  • Kraslice ze zažehlovacích korálků.
  • Vajíčka – omotávání vlny.
  • Zajíčci – práce se dřevem a přírodním materiálem.

KNIHY A PÍSMENA

POKUSY A OBJEVY

• Předškoláčci – pracovní sešit – Velikonoční putování.
  • Bludiště – chlapec s pomlázkou.
  • Grafomotorika – vejce.
  • Dvě půlky vajec – hledání správných dvojic.
  • Zasetí ječmene do vyzdobených kelímků od jogurtu, pravidelné zalévání, sledování.
  • Kresba suchým pastelem – netradiční kraslice.

ATELIÉR

DOMÁCNOST

• Omalovánky k tématu – slepice, kraslice, zajíček.
  • Bramborová tiskátka – stříhání, malba vodovými barvami, dokreslování fixem, tiskání kraslic.
  • Jarní tulipány – práce s netradičním nástrojem – vidlička.
  • Zdobení kelímků od jogurtu – stříhání, lepení.
  •  Narozeninový den – příprava nepečeného dortu – míchání, prokládání ovocem, rovnání piškotů.

DRAMATIKA

HUDBA

• Dramatizace koledování - říkadlo.
  • Spontánní hra.
  • Rytmizace slov + rozšiřování slovní zásoby.
  • Dechová cvičení – pomoz vajíčku do košíčku – foukání do pingpongového míčku.

INTERAKTIVNÍ TABULE

POHYB

• Procvičování k tématu – grafomotorika, počty, kreslení, barvy,..
  • Program malování - vymýšlení různého zdobení kraslic.
  • Básně s pohybem, cvičení na hudbu.
  • Cvičení podle programu české obce sokolské.
  • Překážková dráha s vajíčkem na lžíci.