Světový den DS - pojďte do toho s námi!

I v tuto nepříznivou dobu bych ráda připomenula, že se blíží pro mnohé moc důležitý den 21. března. Na tento den každoročně připadá Světový den Downova syndromu.

21. březen se nazývá také jako PONOŽKOVÝ DEN, protože tvar ponožky připomíná tvar chromozomu. Právě ten jednadvacátý mají děti s Downovým syndromem ztrojený.

Oblečte si v sobotu na každou nožku jinou ponožku, a podpořte tak děti s Downovým syndromem i jejich rodiny svou „jinakostí“, protože každý jsme přeci něčím JINÝ, no ne?

Živě si pamatuji, jak jsme loni s „našimi“ dětmi ve školce oblékli na každou nožku jinou ponožku a vysvětlovali si, proč to vlastně máme tak špatně :) (,za což děkuji zpětně rodičům, kteří se s dětmi zapojili, a kterým nějsou ostatní lhostejní). Je mi líto, že letos to nezvládneme spolu ve školce, ale věřím, že to zvládnete spolu doma vy :) jako rodina.

Budu moc ráda, pokud v sobotu děti s Downovým syndromem podpoříte, a u toho se zároveň vyfotíte. Když mi potom pošlete foto na email tereza.viskova@skola-rosice.net, vložím je tady na web, abychom alespoň touhle cestou oslavili světový den Downova syndromu dohromady. Už se moc těšíme na vás i na fotky. :)

PS: Přikládám loňskou fotku tehdy ještě Žluťásků, a přeji mnoho zdraví.

Za mateřskou školu – učitelka T. Víšková