Výuka 5. třída

Duben - měsíc bezpečnosti

To, že na nás v dnešní době číhá nebezpečí na každém kroku, víme bezpečně.

Páťáci se při domácím výtvarném snažení pokusili svými kolážemi naznačit, kdo nám při ochraně našeho zdraví i našeho bezpečí pomůže a na koho se můžeme v případě ohrožení obrátit. Nezapomněli na žádnou složku integrovaného záchranného systému.

Informace pro rodiče 5

AKTUÁLNÍ INFORMACE

Milí rodiče, milé děti,

přeji vám klidné a pohodové prožití prázdninových dní.

Den matek

Druhou květnovou neděli slavíme Den matek.

Srdce z lásky pro maminku vytvořili a k tomu poděkování a velkou pusu přidali páťáci.

Přírodověda 5

VÝUKA V DOBĚ MIMOŘÁDNÉHO VOLNA

Milé děti!Usmívající se

Přírodověda 15. - 19. 6.

V příloze dole máš pracovní list, který si vytiskni a doplň - téma Bezpečný pobyt v přírodě.

Ochrana živočichů
Bezpečně v dopravních situacích

Přírodověda

Přírodověda 5

Pátek 13. 3. a pondělí 16. 3.2020

- v učebnici přečíst str. 62 – 63 – Nespoutané živly – zodpovědět otázky z těchto stran

- do sešitu napsat nadpis Živelné pohromy – z učebnice vypsat, s jakými živelnými pohromami se můžeme setkat v ČR a ve světě

Úkoly po dobu uzavření školy

Odkazy na domácí procvičování:

www.mojecestina.cz

www.pravopisne.cz

www.matika.in

www.skolasnadhledem.cz

Masopust - exkurze

Masopust v Regionálním muzeu Chrudim – čtvrtek 20. února 2020

Sraz: před školou v 7.10, odjezd linkovým autobusem v 7.26 hod

Návrat: v 13.10 ke škole – společně odcházíme na oběd

Dopravu hradíme z třídního fondu

S sebou: pohodlné sportovní oblečení a obuv podle počasí, čepici, rukavice, batůžek na záda s jídlem a pitím, kartičku zdravotní pojišťovny, menší obnos peněz

Program:

-          tradice masopustu a masopustních průvodů na Vysočině – výchovně-vzdělávací program pro děti

-          ochutnávka masopustních koblih

Aktuální informace - únor

Únor

v pátek 7. 2. - 1. hodina podle rozvrhu, v 8:30 odjezd na bruslení do Skutče, návrat v 11:30, poté výuka končí, oběd - viz info lístek

10. 2. - 14. 2. JARNÍ PRÁZDNINY

ve středu 19. 2.  - masopustní průvod Rosicemi (viz info lístek), prosím o přípravu masek

Náhradní konzultační čas

Vážní rodiče,

ze zdravotních důvodů se nemohu zúčastnit konzultačního odpoledne ve čtvrtek 16. ledna. Pokud potřebujete konzultovat prospěch nebo chování svého dítěte, navštivte mě ve škole kdykoliv ráno od 6.45 do 7.30 hod. nebo odpoledne od 13.30 do 16.30 hod. Děkuji za pochopení.

Tř. učitelka Monika Chmelařová

Aktuální informace - leden

7. 1. 2020 - začíná plavecký výcvik ve Skutči - info v diáři

Termín: úterý 7. 1. – 17. 3. 2020    10 lekcí           Čas: 9:45 – 11:45 – po návratu oběd a konec výuky

Místo: plavecký bazén ve Skutči    Dozor: M. Chmelařová

S sebou: plavky, osušku, sprchový gel v  igelitové tašce, gumové pantofle, dívky gumičku do vlasů, svačinu a pití v batohu, kartičku ZP, učení na 1. hodinu. Výměna hodin – místo Tv ve čtvrtek bude M, Čj nebo Sp. Plavání hradí škola. Jedou s námi i neplavci.

Subscribe to RSS - Výuka 5. třída