Aktuality MŠ

EKOVYCHÁZKA "KOUZELNÉ PODZIMNÍ LISTÍ"

Poslední teplé dny vylákaly sluníčka a beránky na podzimní ekovycházku. Vyrazili jsme za kouzelným podzimním listím. Babí léto konečně ukázalo v záři svoji tvář a my se mohli vydat na plánovanou ekovycházku za „Špejchar“. Naším úkolem bylo rozhlédnout se kolem sebe a načerpat podzimní atmosféru. Každé z dětí mělo za úkol najít „kousek podzimu“. Děti pak tyto kousky lepily na své kartičky. Někdo si podzim představil jako padající lístek, jiný jako šípkový plod či uschlou trávu. Kartičky všech dětí se rázem proměnily v pestrou mozaiku hrající všemi barvami. Všichni si ekovycházku moc užili. Z vytvořených kartiček ve školce uspořádali krásnou výstavu. Už teď se těšíme na další společnou ekovycházku.

MŠ - Docházka dítěte dne 27. 9. 2021

Vyplňte podle informací v emailu. Nevyplněné dotazníky budou považovány za informaci o neúčasti dítěte tento den v MŠ.

Helena Kerhartová

Společné akce obou tříd - ZÁŘÍ 2021

SPOLEČNÉ AKCE OBOU TŘÍD

„Jejda strašidýlka“ - divadelní představení agentury Pernštejni

datum konání - 8. 9. 2021

čas konání - 10:45 hodin

místo konání - třída MŠ

potřeby - žádné

Školní řád 2021-2022

Dobrý den .

Přílohou aktuality je Školní řád pro školní rok 2021-2022. Případné otázky budou zodpovězeny na 1. schůzce ZZ (pondělí 30. srpna 2021 v 16:00 hod.)

Helena Kerhartová

1. schůzka ZZ dětí MŠ

Vážení rodiče, ZZ dětí MŠ Rosice.

Dne 30. 8. 2021 v 16:00 hodin se ve třídě Sluníčka koná 1. schůzka zákonných zástupců dětí docházejících do MŠ při ZŠ a MŠ Rosice, okres Chrudim.

15. srpna 2020 bude na webových stránkách školy vyvěšen Školní řád MŠ pro školní rok 2021/2022. Prostudujte si ho a připravte si dotazy, které budeme moci na schůzce prodiskutovat.

Rodiče nově nastupujících dětí obdrží evidenční listy dětí, které je nutné vyplněné odevzdat na třídách první den nástupu dítěte do MŠ.

Nezapomeňte:

Pro osobu, kterou zmocníte odváděním Vašeho dítěte nad osoby zapsané v evidenčním listu potřebujete vyplněné pověření k odvádění (lze vyzvednout na schůzce).

Exotika na ranči a Kočičí hrádek - výletování dětí z MŠ

Blíží se konec školního roku a k němu bez pochyby patří výlety. Ve škole je pro děti výlet forma odměny za celoroční práci a učení se. V mateřské škole je to podobné, a proto jsme si zasloužili vydat se na celodenní výlet. Nejprve jsme s dětmi navštívili nedalekou „minizoo“, kde nás nejvíce zaujala opička SISI, která si s námi popovídala Usmívající se.

Den dětí - šipkovaná -->

Na oslavu Dne dětí jsme pro naše Sluníčka a Beránky připravili šipkovanou stezku, která začínala v areálu školy. Děti se řídily šipkami, které jim určovaly směr. Stezka vedla kolem staré MŠ, obecního úřadu, prodejny COOP, přes most k současné mateřské škole. Cestou děti nacházely nakreslené obálky, v jejímž okolí byl schovaný úkol, který musely splnit (např. hra na sochy, počítací úkol, vymýšlení slov na dané písmeno apod.). Jejich posledním úkolem, nalezeném u vchodu na zahradu MŠ, bylo hledání ukrytého pokladu. Jako nálezné dostaly děti sladkou odměnu.

Letní olympiáda 2021 :-)

Měsíc květen jsme s dětmi zakončili tradiční Letní olympiádou, která se konala na zahradě naší MŠ. Naši olympionici se snažili uspět ve třech disciplínách. Mezi disciplíny patřil hod na cíl, skákání v pytli (trojskok) a také překážková dráha. Díky krásnému počasí  a dobré náladě jsme si olympiádu perfektně užili. Všem se podařilo získat olympijskou (sladkou) medaili a diplom. :-) Více fotografií naleznete ve fotogalerii MŠ.

uč. Pantůčková

UŽ V PONDĚLÍ KONČÍ !!! MŠ - provoz v červenci - závazné přihlašování

Jak jste již byli informováni, bude MŠ o prázdninách v provozu do 16.7.21. Pokud máte zájem o závazné přihlášení, je nutné vyplnit dotazník na tomto odkaze. Akceptujte, prosím, termín vyplnění (1.6.- 14.6.21) a závaznost, později změny nebudou možné.

Výsledky přijímacího řízení do MŠ

V příloze najdete aktuální výsledky přijímacího řízení do MŠ pro š.rok 2021 - 22.

Subscribe to RSS - Aktuality MŠ