Aktuality MŠ

Výlet do Licibořic

Každý školní rok jsme během měsíce května/června vyrazili  s dětmi na nějaký výlet - byla to odměna za celoroční práci všech. Ovšem školní rok 2019/2020 byl trochu „jiný“. Vzhledem ke covidové situaci a všem opatřením jsme byli nuceni všechny akce a výlety zrušit. Proto jsme moc rádi, že se nám podařilo si vynahradit výlet v měsíci září. Vyrazili jsme na známou eko farmu Babiččin dvoreček v Licibořicích.

POZVÁNKA

15. září 2020, 14.00 17.00 hod.

23. září 2020, 14.00 17.00 hod.

Malá scéna Divadla K. Pippicha

Školní řád MŠ PLATNÝ OD 1.9.2020

V přlíoze najdete školní řád platný od 1.9.2020. Zákonný zástupce na rodičovské schůzce svým podpisem potvrdí, že se s ním seznámil a jeho obsah je mu srozumitelný.

Odměny rozdány

Děti, které o prázdninách navštěvují MŠ odměny za sběr papíru již dostaly. Ostatní se bát nemusí, i k nim balíčky doputují. Finanční obnos, který školka obdržela bude použit na hračky či zabezpečení akcí pro děti. Zúčastněným dětem a jejich rodičům za podporu děkujeme. UR a učitelky

UR při MŠ - "Sběr papíru"

Ve školním roce 2019/2020 organizovala UR při MŠ soutěž ve sběru papíru. Kilogramy sečteny, účastníci budou odměněni.

Pozvánka na schůzku zákonných zástupců dětí MŠ

Pozvánka na

1.      schůzku zákonných zástupců

dětí MŠ Rosice

při ZŠ a MŠ Rosice, okres Chrudim

Dne 26. 8. 2020 se koná 1. schůzka ZZ dětí docházejících do MŠ Rosice

(16:00 hodin - II. třída – Sluníčka)

Program:

MŠ - fotografie 2019/2020

Pro více společných fotografií i tuto v lepší kvalitě si pište na email: tereza.viskova@skola-rosice.net

„ŠKOLKOVSKÁ MATURITA“ aneb rozloučení s předškoláky

Jelikož nám tento rok nevyjde žádné oficiální rozloučení s předškoláky pro veřejnost, připravili jsme si pro ně alespoň krátký program v rámci školky. Dnes je to přesně týden, co naši předškoláčci skládali důležitou zkoušku tzv. Školkovskou maturitu.

Každý musel splnit 5 úkolů:

MŠ - sněhová plastelína

Zdravím v upršeném odpoledni :)

Pokud nevíte, co s časem, když se nedá běhat venku bez holinek a pláštěnek, přináším recept na super sněhovou plastelínu, kterou jsme tento týden s dětmi ozkoušeli (byl o ní opravdu obrovský zájem).

Budete potřebovat:

Kukuřičný škrob - 200g

Jakékoli tělové mléko nebo krém - 130 ml .... my měli kokosové a mohli jsme se učuchat :-)

Barvivo - nejlépe potravinářské gelové nebo tekuté (stačí kapka), nebo kterékoli jiné, hlavně zdraví neškodné.

Nejprve navážíte tělové mléko, do něj rozmícháte kapku barviva a poté vše smícháte se škrobem, postupně propracujete v ruce. A je hotovo!! :-)

MŠ - výsledky přijímacího řízení

Výsledky přijímacího řízení do MŠ pro školní rok 2020/21 najdete v příloze pod článkem.

Subscribe to RSS - Aktuality MŠ