Aktuality MŠ

MŠ - ZÁPIS

Vzhledem k situaci proběhne zápis do MŠ elektronickou formou. V termínu 1.5. - 12.5.2021 bude zpřístupněna zápisová aplikace. Zde vyplníte registraci k zápisu

a zároveň si vyberte čas, ve kterém do MŠ doručíte potřebné dokumenty v případě, že chcete řešit osobně. Je ale také možná elektronická varianta - viz Kritéria přijímání.

Týdenní plán pro předškoláky 12. 4. - 16. 4. 2021

INTEGROVANÝ BLOK: „ČÁP JEDE V KOČÁŘE“

KLÍČOVÉ KOMPETENCE:

MŠ inspirace 4.

Krásný duben dětem i maminkám.

Dnes je počasí, že na procházku se nechce, úkoly jsou splněné, přemýšlím, čím se zabavitUsmívající se.

Skřítek Radovánek, skřítek Pepík, tajný agent zajíček Třešinka a myška Řepinka jsou na takovou situaci připraveni.

Přikládám tedy ve 4. inspiraci jejich bojovky, které vám pomohou vyplnit dlouhý čas.

Mějte se vesele a ať se daří

Helena Kerhartová

Velikonoční týden předškoláčků

Konec března měli naši předškoláčci v tématu Velikonoc. Venku konečně zavonělo jaro a sluníčko pálilo tak moc, že jsme mohli odhodit bundy a mikiny a běhat pouze v tričku. Proto chápu, že se někomu z vás nechtělo do vypracování předškoláckých úkolů a raději jste věnovali svůj čas venkovním radovánkám. Někteří z vás, i přesto teplé a krásné počasí, nezaháleli a poctivě vypracovávali úkoly, učili se novým věcem, namáhali hlavičky a připravovali velikonoční výzdobu. Vy všichni si zasloužíte obrovskou pochvalu. Veliké dík také patří vašim maminkám, které poctivě zaznamenávaly vaše tvoření a fotečky mi zaslaly. Takže i vám, milé maminky, moc děkuji za spolupráci.

Týdenní plán DV v týdnu od 5. do 9. dubna 2021

TÝDENNÍ PLÁN PRO PŘEDŠKOLÁKY V TÝDNU OD 5. 4. – 9. 4. 2021

ČÁP JEDE V KOČÁŘE

DV cíle:

• osvojení si věku přiměřených praktických dovedností
  • rozvoj řečových schopností a jazykových dovedností produktivních (výslovnosti, vytváření pojmů, mluvního projevu, vyjadřování)
  • osvojení si některých poznatků a dovedností, které předcházejí čtení i psaní, rozvoj zájmu o psanou podobu jazyka i další formy sdělení verbální i neverbální
  • rozvoj interaktivních a komunikativních dovedností verbálních i neverbálních

Klíčové kompetence:

Malí šikulkové

Přestože probíhá již další týden distanční výuky, mám zde ještě pár fotografií z týdne minulého.

Za tuto pěknou zpětnou vazbu přikládám jako odměnu odkaz na malou velikonoční pohádku "Pomlázka".

Helena KerhartováMrkající

Anička
Karolínka
Leuška
Ondrášek
Otík

Jak se dětem dařilo - 4. týden

Již čtvrtý týden se předškoláčci vzdělávají distanční formou. Za jejich trpělivost a poctivost při plnění úkolů jim posílám velikou pochvalu, rodičům za pomoc velký dík. Tento týden kluci a holky společně s Pejskem a Kočičkou poslali paní Zimu pryč, zavolali jaro, pomohli kamarádům z pohádky nachystat domeček na velikonoční svátky (umyli podlahuSmějící se). Již tradičně přikládám fotografie, jak se vše podařiloMrkající.

Alíšek
Andulka
Karlík
Eliška
Ondrášek

MŠ informace -1. duben 2021

Vážení rodiče.

Někteří jste žádali o možnost vyzvednutí oblečení ze školky. 1. dubna od 8:00 do 12:00 hodin si můžete toto z MŠ odnést. Po zazvonění na třídě si přes telefon vyžádáte požadované oblečení a paní učitelky vám ho ve vchodových dveřích vydají.

Zároveň rodiče dětí vzdělávajících se distanční formou přinesou hotové týdenní práce a předají paní učitelkám také u vchodových dveří.

Respirátory jsou nezbytností.

Děkujeme Helena Kerhartová

MŠ inspirace 3.

Dobrý den.

Přeji krásnou neděli a přikládám třetí inspirativní sadu námětů pro děti i jejich rodiče.

Možná někteří najdete náměty, jak užitečně naplnit Vaše společné chvíle s dětmi.

Hezké velikonoce přejí paní učitelkyUsmívající se

Týdenní plán pro předškoláčky 29.3. - 2.4. 2021

TÝDENNÍ PLÁN PRO PŘEDŠKOLÁKY V TÝDNU OD: 29. 3. – 2. 4. 2021

VOLÁM TĚ SLUNÍČKO