Aktuality MŠ

Pro hezčí den - pozdrav ze školky

Pozdrav ze školky

(Ještěrka Čiperka)

Zdravím všechny kluky, holky,

co chodí do naší školky,

brzy přijdou dobré zprávy,

že jsou všichni lidé zdrávi.

Co podniknout s dětmi doma?

Vážení rodiče

Mateřská škola na Vás stále myslí v těchto nepříznivých dnech, kdy se strachujeme o své blízké.

Snažte se doma vytvářet pozitivní atmosféru, jelikož děti jsou jako houby a vše zpracovávají po svém.

Proto jsem se rozhodla, že Vám nabídnu několik odkazů na inspiraci, náměty a nápady. Jsou to odkazy na zajímavé dětské stránky.

Malé doporučení, abyste dětem čas strávený před TV a PC měřili dle Vašich dohodnutých pravidel. Např. si nastavte budík a děti budou vědět, že jejich zábava začíná.

Světový den DS - pojďte do toho s námi!

I v tuto nepříznivou dobu bych ráda připomenula, že se blíží pro mnohé moc důležitý den 21. března. Na tento den každoročně připadá Světový den Downova syndromu.

21. březen se nazývá také jako PONOŽKOVÝ DEN, protože tvar ponožky připomíná tvar chromozomu. Právě ten jednadvacátý mají děti s Downovým syndromem ztrojený.

Oblečte si v sobotu na každou nožku jinou ponožku, a podpořte tak děti s Downovým syndromem i jejich rodiny svou „jinakostí“, protože každý jsme přeci něčím JINÝ, no ne?

Malý cirkus v MŠ

Ve středu 4. 3. 2020 nás po svačince čekalo krásné překvapení. Sešli jsme se ve třídě Sluníček a přivítali tam milou návštěvu ze Světlé nad Sázavou. Přijeli k nám, paní Maruška a pan Zdenda, a s sebou nezapomněli vzít další členy jejich domácnosti - pejsky Honzu a Rona, opičku Žofku a činčilu Kašpárka. Se zvířátky nám ukázali krátké vystoupení, dále nám Zdenda předvedl několik kouzel a dokonce nechal kouzlit i nás, děti. Všechna kouzla se vydařila a žádný z triků nebyl prozrazen. Nakonec nám Maruš vyrobila z balonků zvířátko, meč či čelenku a my si tak mohli odnést spolu s hezkým zážitkem také něco domů na památku.

Návštěva 1. třídy s předškoláčky

Minulý týden jsme se s předškoláčky vydali na výzvědy do první třídy. Moc jsme se tam těšili, protože jsme se mohli vidět a popovídat se staršími kamarády, kteří už z malé mateřinky v září statečně zasedli do lavic v první třídě.

Náš příchod byl nesmělý, přecejen jsme pořádně nevěděli, co nás tam čeká, a taky tam byla pro nás nová paní učitelka s paní asistentkou. Brzy jsme se však okoukali, a než se zazvonilo na hodinu, stihli jsme probrat kdeco s kde kým.

Po zazvonění jsme se sešli v kroužku, to ve školce velmi dobře známe, prvňáci nám popovídali o tom, co se jim ve škole líbí nejvíce, my jim na oplátku prozradili, na co se nejvíc do školy těšíme.

Matematika Hejného?

Na schůzce učitelek s rodiči předškoláků jsme mluvili o matematice Hejného. Jen málokdo z laické veřejnosti může říci, že má konkrétní znalosti, na základě kterých je schopen posoudit přínosy této metody oproti matematice "klasické".

Slíbili jsme, že kromě vstupů do hodin v ZŠ vám nabídneme i metodickou příručku, která obsahuje konkrétní příklady a postupy v rámci předškolní matematiky p.prof.Hejného. I s její pomocí si můžete dotvářet povědomí o této metodě.

Nabídka rodičům a nejen jim

Dne 21.1.2020 zveme všechny zájemce na otevřenou vyučovací hodinu do 1.třídy. Budete mít možnost podívat se na výuku ve třídě p.uč. Pavlíkové a ověřit si, že více než příznivé hodnocení úrovně výuky na naší škole ze strany České školní inspekce z ledna 2020 je pravdivé.Usmívající se

Začínáme v 7:50 a v 8:40..

Pozvánka na 3. schůzku se zákonnými zástupci dětí MŠ Rosice

Vážení rodiče, zveme Vás na 3. schůzku se zákonnými zástupci dětí MŠ Rosice

Dne 6. 2. 2020 v 16:00 hodin v mateřské škole

Program:

1. Organizační záležitosti
  2. Setkání s p. ředitelkou a učitelkou budoucí 1. třídy pro školní rok 2020/2021
  3. Pohovoření o školní zralosti a výstupech dětí pro vstup do 1. třídy, zápisu k povinné školní docházce pro školní rok 2020/2021
  4. Nabídka otevřené hodiny v současné 1. třídě ZŠ (uč. M. Pavlíková)
  5. Nabídka setkání rodičů a dětí s učitelkou logopedické třídy M. Janíčkovou

Prosíme, přijďte bez dětí
Provoz školky do 16:45 hodin

Ekologická vycházka aneb "s dárky za zvířátky"

Naše ekologická vycházka vedla za ptáčky a zvířátky. I když je letošní zima mírná, něco do zobáčku a na zub jistě přijde vhod.

Ptáčkům jsme nasypali semínka slunečnice, máku, zrnka obilí. Větve keřů děti ozdobily řetězy ze sušeného pečiva a mrkve. Pověsily lákavé ozdoby z jader ořechů, různých semen a lojů. Ptáčci jistě budou vědět, co s nimi.

Ani ostatní zvířátka nepřijdou zkrátka. Každý z Beránků doma našel tvrdý chleba, rohlíky, jablíčka. Někdo dal na přilepšenou i kaštany. To jsou ty pravé pochoutky pro srnky a zajíce.

Lednové nadělování

Ekologická vycházka

Ani ostatní zvířátka nepřijdou zkrátka. Každý z dětí doma našel tvrdý chleba, rohlíky, jablíčka. Někdo dal na přilepšenou i kaštany. To jsou ty pravé pochoutky pro srnky a zajíce.

Vycházkou si děti prohloubily poznatky z oblasti živé přírody, důležitost přírody kolem nás. Prostřednictvím prožitkového učení se děti učí uvědomovat si potřebu přírodu chránit, pomáhat jí a chovat se k ní ohleduplně.

Subscribe to RSS - Aktuality MŠ