Předškoláčci v 1. třídě

Ve středu 27. ledna 2021 navštívili předškoláci naší MŠ první třídu ZŠ. Děti přivítala Mgr. Veronika Staňková, učitelka 1. třídy ZŠ. Děti se jí představily jménem a příjmením (vše zvládly rytmizací – tleskáním a pleskáním). Říkanka „O pejskovi a kočičce“ budoucím prvňáčkům napověděla, že paní učitelka pro ně připravila pohádku „Jak si pejsek s kočičkou dělali k svátku dort“. Při poslechu pohádky holčičky i kluci vybírali obrázkové ingredience (mléko, cukr, …), přidávali je do hrnce a míchali je jako pejsek a kočička. Pak dali dort péct do trouby. Než se dort upekl, děti si po práci protáhly tělo a uklidily kuchyň. Protože dort snědl zlý pes (když venku vychládal), udělali předškoláci pro pejska a kočičku dort nový, barevně ozdobený. Čas pro návštěvu v 1. třídě rychle utekl. Děti poděkovaly paní učitelce za pohádku, omalovánku a s pozdravem „na shledanou u zápisu do 1. třídy“ se rozloučily.

O PEJSKOVI A KOČIČCE

Sedí kočka, sedí pes,

ptají se, co snědí dnes.

Velký dort si udělají,

vše, co rádi do něj dají.

Vejce, kost i myšku,

bude dobře v bříšku.