Práce s počítačem 9

VÝUKA V DOBĚ MIMOŘÁDNÉHO VOLNA

Zde budou průběžně doplňovány úkoly, veškeré práce budou kontrolovány a hodnoceny. Pozor na dodržení termínu u prací, které budu chtít poslat na e-mail.

Na této kartě najdeš i úkoly z Výtvarné výchovy - viz níže.

 

28. 5. 2020

V libovolné aplikaci zpracuj své vzpomínky na svá školní léta na ZŠ Rosice. Může to být prezentace, koláž z fotografií a komentářů, dopis psaný kamarádovi, vzpomínková úvaha, tabulka s přehledem tvých známek na vysvědčení, komix, ... Fantazii se meze nekladou. V tebou vybrané aplikaci se snaž pracovat efektivně a využít co nejvíce funkcí, které jsme se naučili (např. ve Wordu typografická pravidla, textová pole, formátování textu, v Excelu vzorce, grafy, formátování tabulky, v PowerPointu tlačítka, animace, atd.). Jedná se o závěřečnou rozsáhlou práci, proto máš na ni více času. Očekávám, že si dáš záležet a práci neodbudeš! Hotovou práci ulož pod názvem vzpomínky zůstanou_příjmení a pošli mi na e-mail do 14. 6. 2020.

Práci splnili: Honza, Barča, Lukáš, Ondra Š., Sabča, Ester, Tom

Práci nesplnili: Krista, David, Klaudie, Dominik, Ondra Ch., Míša, Adéla, Verča


21. 5. 2020

Tento týden bude PsPc bez úkolu, využijte čas na doplnění úkolů, které jste ještě nesplnili (i z výtvarné výchovy), a co nejdříve mi práce pošlete na e-mail.


14. 5. 2020

Na internetu najdi odpovědi na otázky:

 • Co je to tiskárna?
 • Popiš základní druhy tiskáren: jehličková, inkoustová, laserová, termosublimační
 • Co je to multifunkční tiskárna?
 • Stručně popiš 3D tiskárnu.
 • Co je to plotr?
 • Popiš, na co si musíme dát pozor při koupi tiskárny.
Pracuj v MS Word, formátování textu uprav na Times New Roman, velikost 12. Přidej odpovídající obrázky. Práci ulož pod názvem tiskárny_příjmení. Pokud nemáš možnost psát v MS Word, piš přímo do e-mailu nebo na papír a vyfoť a pošli do 21. 5. 2020.

Práci již splnili: Krista, Sabča, Klaudie, Lukáš, Áďa, Ondra Š., Honza, Verča, Ester, Míša, David
Práci neslnili: Dominik

7. 5. 2020

Na internetu najdi a vysvětli následující pojmy:

 • rozlišení obrázku
 • jas
 • kontrast
 • sytost
 • barevná hloubka
 • 2D grafika
 • 3D grafika
 • 4 nejčastější formáty grafických souborů
Pracuj v MS Word, formátování textu uprav na Times New Roman, velikost 12. Přidej odpovídající obrázky. Práci ulož pod názvem pojmy_příjmení. Pokud nemáš možnost psát v MS Word, piš přímo do e-mailu nebo na papír a vyfoť a pošli do 14. 5. 2020.

Práci splnili: Krista, Barča, Sabča, David, Lukáš, Áďa, Honza, Verča, Ondra Š., Dominik, Ondra Ch., Tomáš, Ester (částečně)
Práci nesplnili: Klaudie, Jirka


23. 4. 2020

V aplikaci Malování nebo MS Word navrhni vlastní obrázek (užij vkládání obrazců) a jeho barvy popiš ve formátu RGB - tedy tak, jak byly popsány barvy u robota v minulém úkolu. Obrázek se bude skládat alespoň z 5 různých barev - ke každé z nich uveď popisek s hodnotami RGB (hodnoty RGB v Malování najdeš pod ikonkou Upravit barvy, ve Wordu v kartě Nástroje kreslení -> Výplň obrazce -> Další barvy výplně) - pozor hodnoty RGB musíš uvést ve správném pořadí, tedy červená, zelená, modrá, jinak by vznikl jiný odstín. Práci ulož pod názvem RGB_příjmení a pošli mi na e-mail do 30. 4. 2020 (pokud by ti nebylo něco jasné nebo ti něco nešlo, napiš mi).

Práci již splnili: Sabča, Áďa, Krista, David, Ondra Š., Honza, Barča, Verča, Ondra Ch., Lukáš


16. 4. 2020

Dole v příloze si stáhni pracovní list Barevné modely - můžeš psát přímo do něj nebo si list vytiskni, piš ručně a potom vyfoť ; pokud nemáš ani jednu možnost, vypiš mi odpovědi přímo do e-mailu. Odpovědi hledej na internetu. Poslední úkol udělej v aplikaci Malování a ulož pod názvem robot_příjmení. Vyplněný list (nebo foto) a hotový obrázek mi pošli na e-mail do 23. 4. 2020.

Práci již splnili: Sabča, David, Áďa, Ondra Š., Honza, Krista, Míša (částečně), Verča, Barča, Ondra Ch., Lukáš

Práci nesplnili: Klaudie, Jirka, Dominik, Tomáš, Ester


2. 4. 2020

Pokud jsi tak ještě neučinil/a, vyplň krátký anonymní dotazník - odkaz výše.

V libovolném grafickém editoru (Malování, Photoshop, Gimp, ...) vytvoř vlastní velikonoční přání, které bude obsahovat odpovídající obrázky a text (např.: blahopřání kamarádovi, příbuznému, učiteli; velikonoční básnička; pranostika, apod.). Dej si záležet (jeden obrázek a nápis Veselé Velikonoce stačit nebude)! Práci ulož pod názvem velikonoce_příjmení a pošli na e-mail sabina.hajkova@skola-rosice.net do 16. 4. 2020.

Práci již splnili: Barča, Sabča, David, Míša, Lukáš, Tom, Áďa, Ondra Š., Honza, Verča, Ondra Ch.

Práci nesplnili: Kristýna


26. 3. 2020

Podle pokynů dole v příloze (soubor Počítačová grafika) vytvoř dokument v MS Word. Hotovou práci pojmenuj dle pokynů a pošli do 2. 4. 2020 na e-mail: sabina.hajkova@skola-rosice.net.

Práci splnili: Barča, David, Ondra Ch., Míša, Lukáš, Tom, Ondra Š., Honza, Verča, Sabča, Klaudie

Práci nesplnili: Krista, Dominik, Áďa, Ester


19. 3. 2020

V aplikaci MS PowerPoint vytvoř prezentaci, ve které popíšeš a porovnáš tři tebou vybrané grafické editory. Na jednom z prvních snímků vysvětli, co to vlastně grafický editor je. Poslední snímky zase věnuj  tvému doporučení, tzn. který editor je podle tebe nejlepší a proč, k čemu ho nejčastěji využíváš, atd. Inspirovat se můžeš na internetu, snaž se ale co nejméně kopírovat. Prezentace bude mít minimálně 10 snímků. Hotovou prezentaci ulož pod názvem grafické editory_příjmení a pošli na e-mail sabina.hajkova@skola-rosice.net do 25. 3. 2020.

Práci odevzdali: Barča, Sabča, Klaudie, Jirka, Ondra Ch., Míša, Lukáš, Tom, Ondra Š., Honza, David, Verča

Práci nesplnili: Krista, Áďa, Ester


12. 3. 2020

Kdo nestihl v úterý dokončit práci Počítačové sítě, nechť tak učiní do 16. 3. 2020, hotovou práci pošlete na e-mail sabina.hajkova@skola-rosice.net. Pokyny jsou ke stažení dole v příloze.


VÝTVARNÁ VÝCHOVA

19. 5. 2020

Vytvoř podle videonávodu: https://www.youtube.com/watch?v=O_EtlhYVjgw alespoň jednu květinu. Zespodu můžeš vsunout a přilepit špejli. Hotovou květinu vyfoť a pošli mi na e-mail do 2. 6. 2020. Potom ji daruj mamince, babičce nebo tomu, komu chceš udělat radost.

Práci splnili: Barča, Sabča, Klaudie, Tom, Áďa, Ester, Honza, Ondra Š., Verča, Ondra Ch., Lukáš, Míša, David

Práci nesplnili: Krista, Jirka, Dominik


21. 4. 2020

Na webových stránkách najdeš videonávod, podle něj vytvoř barevného motýla. Pokud nemáš černý papír, můžeš použít i bílý (nejlépe čtvrtku), použij buď voskovky, pastelky, vodovky, tempery, prostě co máš k dispozici. Video najdeš zde: https://preschoolmom.com/preschool-printables/butterfly-preschool-printables/butterfly-art-project-for-kids/ Hotový výrobek vyfoť a pošli mi na e-mail do 5. 5. 2020.

Již splnili: Sabča, Honza, Barča, Krista, Áďa, Ondra Š., Verča, Lukáš, Tom, Ester, David, Ondra Ch.

Práci nesplnili: Klaudie, Jirka, Dominik, Míša


7. 4. 2020

Podle návodu na obrázku - viz příloha pod článkem - vyrob velikonočního zajíčka. Pokud nemáš vlnu, použij proužky barevného nebo balicího papíru. Hotový výrobek vyfoť a pošli mi na e-mail do 21. 4. 2020. Po návratu do školy si výrobky vyberu.

Práci splnili: Barča, Sabča, David, Míša, Ondra Š., Honza, Verča, Lukáš, Ester


24. 3. 2020

Podle návodu slož z barevného papíru 2 slepičky (pokud nemáš barevný papír, slepičku pomaluj různými ornamenty): https://www.facebook.com/168682376516929/videos/549330295692404/

Pokud by ti video nešlo spustit, slož slepičky podle tohoto návodu: https://www.youtube.com/watch?v=-s8Mjv0fH5U

Hotové slepičky budu vybírat a hodnotit po návratu do školy. Pokud máš možnost, slepičky vyfoť a pošli mi na e-mail.