Práce s počítačem 8

DISTANČNÍ VÝUKA

18. - 28. 1. 2021

Připomeň si, co jsme se již naučili v MS Excel, zkus si vytvořit jednoduchou tabulku na libovolné téma a naformátovat ji - tzn. nastavit ohraničení, barevné výplně buněk, zarovnání textu, atd. Opět můžeš využít webovou aplikaci na office.com.


4. - 15. 1. 2021

Najdi na internetu, co je to pevná nebo také nezlomitelná mezera, kdy se používá a jak ji udělat. VLASTNÍMI slovy (nekopíruj!!!) přepiš do MS Word, co jsi zjistil. Pod tyto informace ještě napiš krátký libovolný text, ve kterém vytvoříš pevnou mezeru. Dokument ulož pod názvem pevná mezera_příjmení a pošli mi na Teams nejpozději v pátek 15. 1. 2021.


30. 11. - 4. 12. 2020

Zhlédni následující video: https://www.youtube.com/watch?v=hvwVSZgGdhg a v MS Word si uvedenou funkci vyzkoušej. V dokumentu použij libovolný text (např. kus textu zkopírovaný z internetu). Práci s obsahem na konci videa už sledovat nemusíš.


16. - 20. 11. 2020

Vytvoř v aplikaci Malování nebo MS Word Vánoční přání nebo PF 2021. Přání bude obsahovat text:

 

Základní škola a mateřská škola Rosice, okres Chrudim

 

přeje

 

příjemné prožití vánočních svátků a mnoho štěstí v novém roce 2021.


V případě, že budeš vytvářet PF, bude přání obsahovat navíc ještě výraznější text "PF 2021". Pokud budeš hledat pozadí na internetu, dej pozor na autorská práva - použij stránky pixabay.com. Dej pozor, abys neměl/a v textu chyby, aby písmo bylo čitelné a hezky uspořádané a obrázky aby nebyly rozmazané. Práci ulož pod názvem přání_příjmení a pošli mi buď na e-mail sabina.hajkova@skola-rosice.net nebo do chatu na Teams nejpozději do 22. 11. 2020 (práce bude známkovaná).


2. - 13. 11. 2020

Zhlédni následující video: https://www.youtube.com/watch?v=6gZnIMOxhgw a v MS Word si vyzkoušej uvedené funkce (vyzkoušej si i číslování - ikonka vedle odrážek).


12. - 23. 10. 2020

Zhlédni následující video: https://www.youtube.com/watch?v=CPdOi0yitjo a v MS Word si uvedené funkce vyzkoušej na libovolném textu.

Pokud nemáš v PC nainstalovaný MS Word, použij webovou aplikaci na stránkách office.com --> přihlásit (tak, jak jsme to zkoušeli ve škole: jmeno.prijmeni@skolarosice.onmicrosoft.com, heslo je stejné jako ve škole na PC), po přihlášení klikni na modrou ikonku s W a zvol "Nový prázdný dokument".