Pokusy a experimenty ve školní družině

V minulém týdnu ve školní družině probíhal celotýdenní projekt zaměřený na environmentální výchovu s názvem: „Pokusy a experimenty aneb hokus pokus“. Žáci si vyzkoušeli pozorovat a experimentovat s přírodními materiály. Při provádění pokusů byli nejdříve v roli diváka. Poté, když si osvojili postup a pravidla při provádění daného pokusu, tak si experiment mohli vyzkoušet při skupinové práci nebo každý sám.

Žáci při tomto projektu zjistili, co se stane, když dáme vajíčko do octa, zda se balonek může nafouknout bez dechu, zda květina může změnit svoji barvu, jak si jednoduše vyrobit oblíbený sliz a mnoho dalšího. V neposlední řadě jsme si s žáky vyrobili lávovou lampu a sopku, která nám chrlila lávu.

Na konci celého projektu jsme všechny experimenty vyhodnotili a společnou diskusí jsme odhalovali tajemství jednotlivých pokusů. Žáci se hravou a nenásilnou formou naučili nejen odhalit některé přírodní zákonitosti či jevy, ale také se u nich probudil zájem o objevování a experimentování.

Žákům se projektový týden tolik líbil, že si pokusy chtěli vyzkoušet i doma. Usmívající se A my ve školní družině si tento projekt určitě rádi zopakujeme. Usmívající se

Eliška Červinková, vychovatelka ŠD