Drakiáda 2021

ZŠ a MŠ Rosice Vás srdečně zve na tradiční drakiádu.

Zprávičky z družinky

Nový školní rok nám zase začal a nám se ve školní družině změnila výzdoba. Vloni jsme brázdili moře jako pirátská posádka, která držela pohromadě a veškeré nebezpečné vody zvládla proplout bez následků. Proto, když jsem letos přemýšlela, jaké téma zvolit, neváhala jsem, a jednoznačně mě napadli superhrdinové, protože těch ve družině máme rovnou dvacet sedm.

Školní družina provoz 27.9.2021

Školní družina nebude dne 27.9.2021 otevřena z důvodu technického a nízkého zájmu o školní družinu.

KOŠ - Podzimní tvoření

Moře v 7. třídě

Moře má většina z nás spojené s létem, prázdninami, sluníčkem, koupáním a odpočinkem. Moře může být zdrojem obživy, ale i místem zkázy a zmaru. Můžeme mít moře plánů, snů, přání a tužeb, ale i moře starostí a problémů. Je věčným tématem pro básníky, hudební skladatele i malíře a stalo se i námětem tvorby pro sedmáky. Při hudební výchově jsme si zazpívali písničku Námořnická od Karla Plíhala o maličkém námořníkovi, který pluje za krásnou Janou. Při výtvarné výchově jsme při skupinovém tvoření zachytili snové moře s některými živočichy a při češtině jsme napsali životabáseň.

VĚDA JE ZÁBAVA aneb Noc vědců 2021 (nejen) v Pardubicích

Letošní ročník Noci vědců se koná tento pátek 24.9.2021.

Pokud vás zajímá věda, můžete vyrazit do Pardubic. Určitě bude co k vidění!

Tématem letošního ročníku je ČAS.

Více info naleznete na odkazech:

Červená Karkulka - 1. třída

Propojení českého jazyka, výtvarné výchovy a světa práce v 1. třídě aneb...

Pohádka o Červené Karkulce

Exkurze 3. třídy

Ve čtvrtek 16. září jsme se s dětmi ze 3. třídy vypravili v rámci prvouky na exkurzi do místního zemědělského družstva. Prohlédli jsme si zde rozsáhlý chov skotu i prasat. Děti měly možnost vidět krmení kukuřičnou siláží, manipulaci s balíky slámy i výměnu podestýlky. Děvčatům se nejvíce líbila čerstvě narozená telátka, kluky zajímaly především zemědělské stroje a jejich práce. Společně jsme si pověděli, jaké plodiny místní zemědělci pěstují a sklízejí a jak různé druhy potravin skladujeme a uchováváme přes zimu. Při cestě zpátky jsme nevynechali ani zdejší vyhlášenou pekárnu, kde jsme si koupili malou ochutnávku pekárenských a mléčných výrobků, na kterých si děti za odměnu pochutnaly ve škole. Na závěr měly za úkol některé zemědělské plodiny nakreslit.

V příloze najdete rozpis konzultačních hodin jednotlivých pedagogů.

Vyhlášení ředitelského volna

Podle § 24, odst.2., zákona č. 561/2004 Sb. o předškolním, základním, středním, vyšším odborném a jiném vzdělávání (školský zákon) vyhlašuji pro žáky ZŠ na den 27.9.2020  mimořádné volno. Důvodem jsou technické a provozní důvody. Školní jídelna v tyto dny nevaří. Školní družina bude v provozu v případě dostatečného zájmu dětí.

Mgr.Dana Brdíčková, ředitelka školy

Subscribe to Základní škola a mateřská škola Rosice, okres Chrudim RSS