Projektový den "Zima okolo nás" - 2. třída

Projektový den "Zima okolo nás" – 2. třída

Projektový den "Zima v přírodě" - 1. třída

Nové logo školy

Po sloučení mateřské školy a základní školy jsme hledali logo, které vystihne toto propojení a bude nás reprezentovat. Do jeho realizace se zapojili žáci i pedagogové z naší školy, kteří měli možnost navrhnout jeho podobu. Ze všech námětů byl vytvořen finální návrh loga, který symbolizuje spojení obou škol a jejich hlavní charakteristické znaky. Na přiložených fotografiích si můžete prohlédnout jeho finální formu v barevné a černobílé verzi.

"PŘÍRODA KOLEM NÁS" - celostátní výtvarná soutěž pro děti - odevzdání prací.

Milé děti.

Správa Národního parku Podyjí vyhlašuje XXI. ročník celostátní výtvarné soutěže "PŘÍRODA KOLEM NÁS" - termín odevzdání prací do 31.3.2021.

Z důvodu distanční výuky pracujte na svých pracích doma, po návratu do školy mi práce odevzdáte a já je pošlu všechny najednou na soutěž (kromě žáků 1. třídy, kteří jsou zapojeni do soutěže v rámci výuky s tř. uč. Staňkovou).

Triko, mikina, batoh aj. s novým logem školy

Za krátko vám bude představeno nové logo školy. Zároveň bude 18.1.2021 spuštěn e-shop, kde si každý může pořídit podle svého výběru s tímto logem triko, mikinu, batoh, čepici a mnoho dalších věcí. Zakoupením vybraného produktu pak reprezentujete rosickou školu. Samotný e-shop najdete na https://www.kraloveskoly.cz/rosice/

E-shop bude ukončen dne 1.2.2021, pak budou objednávky zadány do výroby a dodány.

Webinář k volbě povolání pro rodiče žáků 8. a 9. třídy

Dovoluji si Vás pozvat na velmi přínosnou akci: Podpora dítěte při volbě studijního oboru. Vzhledem k tomu, že čas běží, je toto téma jistě zajímavé pro rodiče žáků 8. třídy.

Zájemci o seminář ať se přihlásí do pondělí 25. 1. 2021 na e-mailovou adresu groulikova@mashlinecko.cz  a v den konání jim bude zaslán odkaz, na kterém se bude webinář konat.

Školní jídelna MŠ

Placení za stravné

Za stravné se platí příkazem na účet školy s číslem 195 425 286/0300 a číslem variabilního symbolu, které má každý strávník přidělené od p. účetní Janečkové.

První platba je do 25. 8. a poslední platba do 20. 6. následujícího roku.

Tři králové

Víte, jak zabít 6. ledna na Tři krále čtyři mouchy jednou ranou? Třeba takto. Doplňte vynechaná klíčová slova do textu o tomto tradičním významném dni – to šesťáci udělali v rámci distančky při češtině. Rozeberte příchod tří mudrců z východu s jejich dary pro Ježíška při on-line hodině občanky a zmiňte se o veledůležité charitativní sbírce. Poslechněte si koledu My tři králové jdeme k vám, štěstí zdraví vinšujem vám při hudební výchově (třeba si ji i zazpívejte – zpěv blahodárně působí na naše plíce) a namalujte postavy Kašpara, Melichara a Baltazara ne svěcenou křídou, ale třeba tužkou nebo pastelkami při výtvarce. A je to.

ZRUŠENÍ LYŽAŘSKÉHO VÝCVIKU 2021

Oznamuji všem, že vzhledem k epidemiologické situaci nebude možné v letošním školním roce uskutečnit lyžařský výcvik. Zaplacené zálohy vám budou vráceny na vaše účty hned po obdržení od ubytovatele.

V případě, že by se během zimy situace zlepšila, operativně bychom se pokusili najít způsob, jak na hory vyrazit.

Ptačí hodinka 8. - 10. ledna - Zapojte se do sčítání ptáků!

Milé dětiUsmívající se

Zapojte se do sčítání u nás přezimujícího ptactva. Stačí si přečíst návod, jak se zapojit na Jak se zapojit - Ptačí hodinka (birdlife.cz) a můžete se pustit do pozorování a počítání.

Proč se zapojit?

Subscribe to Základní škola a mateřská škola Rosice, okres Chrudim RSS