Návštěva 1. třídy s předškoláčky

Minulý týden jsme se s předškoláčky vydali na výzvědy do první třídy. Moc jsme se tam těšili, protože jsme se mohli vidět a popovídat se staršími kamarády, kteří už z malé mateřinky v září statečně zasedli do lavic v první třídě.

Náš příchod byl nesmělý, přecejen jsme pořádně nevěděli, co nás tam čeká, a taky tam byla pro nás nová paní učitelka s paní asistentkou. Brzy jsme se však okoukali, a než se zazvonilo na hodinu, stihli jsme probrat kdeco s kde kým.

Po zazvonění jsme se sešli v kroužku, to ve školce velmi dobře známe, prvňáci nám popovídali o tom, co se jim ve škole líbí nejvíce, my jim na oplátku prozradili, na co se nejvíc do školy těšíme.

Paní učitelka Pavlíková nám ukázala zajímavou knihu Jako ty! od spisovatele Stefana Gemmela, která nás prováděla celou vyučovací hodinou. Celý čas s knížkou nás bavil - nejen že jsme knížku zvládli přečíst úplně celou, ale využili jsme u toho i interaktivní tabuli, stihli jsme pracovat ve skupinách spolu s prvňáčky, pohybově jsme ztvárnili různé situace v knize, a na závěr jsme si s prvňáčky zazpívali a zatancovali.

Prvňáčkům, paní učitelce i paní asistentce děkujeme za vřelé uvítání, krásně strávený čas a taky dárek, který čekal na každého z nás.

Předškoláčci a uč. Víšková