Informatika 6

VÝUKA V DOBĚ MIMOŘÁDNÉHO VOLNA

Zde budou průběžně doplňovány úkoly, veškeré práce budou kontrolovány a hodnoceny. Pozor na dodržení termínu u prací, které budu chtít poslat na e-mail.

29. 5. 2020

V MS Excel vytvoř vlastní rozsáhlou tabulku na libovolné téma. Tabulka bude mít minimálně 5 sloupců a 10 řádků (nebo opačně). Tabulka musí být navržena tak, aby do ní šel vložit alespoň jeden libovolný vzorec (součet, součin, průměr, aj.) a abys mohl vytvořit graf (sloupcový, spojnicový nebo koláčový). Tabulku vhodně naformátuj (ohraničení, výplně, atd., s barvičkami ale zacházej střídmě), nezapomeň na nadpis nad tabulkou a název grafu. Data, která budeš zapisovat do tabulky (počty, ceny, známky, atd.) si můžeš vymyslet. Práce je rozsáhlejší, proto na ni máš více času, dej si záležet. Hotovou práci ulož pod názvem souhrn_příjmení a pošli mi na e-mail do 10. 6. 2020. Pokud by ti něco nešlo nebo ti nebylo jasné, neváhej mi napsat.

Inspirace: vývoj teploty vzduchu v jednotlivých dnech, týdnech či měsících; objednávka zboží; počty hodin strávených denními aktivitami; počet prodaných produktů v jednotlivých měsících či rocích, přehled známek z jednotlivých předmětů a průměrné známky, atd.

Práci splnili: Anetka, Kryštof (částečně), Terka, Zuzka

22. 5. 2020

Zhlédni video: https://www.youtube.com/watch?v=mk1aSGpwPYU a vytvoř výsečový (koláčový) graf, zkus nastavit název grafu "Výsledky voleb". Práci ulož pod názvem koláč_příjmení a pošli mi na e-mail do 29. 5. 2020.

Práci již splnili: Lucka, Nela, Laura, Jirka, Ester, Ríša, Anetka, Honza, Kryštof, Sofča, Terka, Zuzka, Ondra

Práci nesplnili: Amelia, Kája

15. 5. 2020

Zhlédni následující video: https://www.youtube.com/watch?v=kcN7-42aLwE Vytvoř pomocí něj v MS Excel stejnou tabulku a graf, video si vždy stopni a vyzkoušej si všechny funkce, které jsou ve videu ukázany. Nakonec změň typ grafu na spojnicový graf (tak, jak je uvedeno ve videu), ulož pod názvem graf_příjmení a pošli mi na e-mail do 22. 5. 2020.

Práci splnili: Lucka, Laura, Esterka, Ríša, Anetka, Honza, Kryštof, Kája, Terka, Zuzka, Ondra, Jirka

Práci nesplnili: Amelia

24. 4. 2020

V MS Excel vytvoř tabulku podle pokynů, které najdeš dole v příloze (soubor Užití vzorců - pokyny1). Hotovou práci mi pošli na e-mail do 30. 4. 2020.

Práci už odevzdali: Lucka, Nela, Jirka, Esterka, Ríša, Anetka, Honza, Zuzka, Terka, Kája, Ondra, Amelia, Laura, Kryštof, Sofča

17. 4. 2020

Zkoukni video a spolu s ním si zkoušej v MS Excel vytvářet vzorce: https://www.youtube.com/watch?v=417TpSnoLAc

Potom si prohlédni další video a pomocí něj vytvoř stejnou tabulku s vloženými vzorci: https://www.youtube.com/watch?v=5AWhfMoBB70 (POZOR! Až budeš psát do buněk počet korun, vždy musíš zapsat číslo, mezeru a Kč s velkým K. Pokud zapíšeš špatně, Excel s takovou buňkou nebude umět pracovat a vzorce nebudou fungovat. Kdybys i tak měl problém, piš do buněk pouze číslo bez "Kč".) Hotovou tabulku i se vzorci ulož pod názvem vzorce_příjmení a pošli mi na e-mail do 24. 4. 2020.

Už splnili: Lucka, Nela, Laura, Esterka, Ríša, Anetka, Honza, Kryštof, Sofča, Zuzka, Terka, Ondra, Kája, Amča

3. 4. 2020

V MS Excel vytvoř vlastní tabulku na libovolné téma (například: přehled knih + autor, rok vydání, atd.; seznam kamarádů + adresa, věk, pohlaví, atd.; objednávkový list + položka, počet kusů, cena, atd., ...) - fantazii se meze nekladou. Pozor, nesmí to být ale tabulka, kterou jsi mi už posílal (počet žáků ve třídě, rozvrh). Tabulka by měla mít alespoň 4 sloupce a minimálně 6 řádků. Tabulku uprav tak, aby byla přehledná a lichotivá pro oko (tzn. pozor na kombinaci barev - všeho moc škodí). Použij to, co už umíš - ohraničení, barevné výplně, můžeš použít i jednoduchý vzorec pro sčítání. Nezapomeň na odpovídající nadpis. Tabulku ulož pod názvem moje tabulka_příjmení a pošli do 16. 4. 2020 na e-mail sabina.hajkova@skola-rosice.net.

Práci už odevzdali: Lucka, Nela, Amálka, Laura, Jirka, Esterka, Ríša, Anetka, Honza, Kája, Sofča, Terka, Zuzka, Ondra

27. 3. 2020

V minulém úkolu ses naučil/a vytvářet jednoduché tabulky. Teď v aplikaci MS Excel zkus vytvořit jednoduchou tabulku s tvým (skutečným) rozvrhem hodin. Do políček vepiš pouze zkratky předmětů, nemusíš zapisovat zkratku učitele, apod. Nezapomeň, že v prvním řádku tabulky musí být číslo hodiny (1 až 8) a v prvním sloupci názvy nebo zkratky dní (pondělí až pátek). U každého předmětu zvol barvu a vybarvi jí příslušná políčka. Hotovou práci pojmenuj rozvrh_příjmení a pošli do 3. 4. 2020 na e-mail sabina.hajkova@skola-rosice.net (pokud by ti něco nešlo nebo nebylo jasné, napiš mi).

Práci už odevzdali: Lucka, Nela, Amča, Laura, Jirka, David, Esterka, Ríša, Anetka, Honza, Kryštof, Kája, Sofča, Terka, Zuzka, Ondra

20. 3. 2020

V aplikaci MS Excel (zelená ikonka podobná MS Word) zkus podle videonávodu vytvořit jednoduchou tabulku: https://www.youtube.com/watch?v=C43VHYaIzsc&t=19s Pokud si troufneš, můžeš tabulku vylepšit nebo rozšířit (např. přidáním sloupců s třídami, pohrát si s ohraničením či barevnými výplněmi, atd.). Svůj výtvor pojmenuj tabulka_příjmení a pošli do 26. 3. 2020 na e-mail sabina.hajkova@skola-rosice.net.

Práci odevzdali: Lucka, Nela, Amča, Laura, Jirka, Esterka, Ríša, Anetka, Honza, Kryštof, Kája, Sofča, Terka, Zuzka, Ondra

Práci nesplnili: David

12. 3. 2020

Do 18. 3. 2020 vypracovat úkol Vyhledávání pojmů na internetu podle pokynů (viz dole v příloze) a poslat na e-mail sabina.hajkova@skola-rosice.net.

Práci nesplnili: David