Informace pro rodiče 6

Školní rok 2021/2022

Od pondělí 13.9. se netestuje. Žáci přicházejí do školy od 7:30, šesťáci bočním vchodem zprava (od školy).

Sledujte prosím aktuální informace - v médiích (často mají info dřív než školy), v Informacích pro rodiče, případně na webu školy.

Seznam pomůcek pro školní rok 2021/2022 dole v PŘÍLOZE.

ZÁŘÍ

Rodičovská schůzka ze dne 2.9.2021:

- obsah schůzky dole v PŘÍLOZE k přečtení.

- zde ještě uvádím nejdůležitější informace:

Povinný plavecký výcvik - náhrada za 5. třídu - jezdí se od 4. října, 10 pondělků za sebou. Plavání je plně hrazeno školou. Případná neúčast pouze ze zdravotních důvodů. P. uč. Chmelařová dala některým žákům Posudek zdravotní způsobilosti (k vyplnění lékařem), ostatní žáci ho mají jěště platný z výcviku ze 4. třídy (leden, únor 2020).

E-shop - výrobky s logem školy - vzhledem k zájmu některých žáků/zákonných zástupců bude e-shop znovu aktivní na přelomu října/listopadu, můžete si dle zájmu objednat, zboží přijde do školy, kde bude k vyzvednutí. Odkaz na e-shop bude uveden na stránkách školy.

Wocabee - aplikace pro výuku angličtiny - prosím o zaplacení částky 200 Kč - údaje pro platbu vám byly poslány p. uč. Zornyshko do eŽK. P. uč. Zornyshko jsem předala informaci, že Wocabee chcete, aby žáci využívali pro domácí přípravu a procvičování, ve škole čas využít pro vysvětlování a konverzaci.

eŽK

- písmeno A = žák nedostal známku, protože ve škole chyběl a nemohl být za aktivitu známkován (časté např. v Tv), písmeno A je pouze informativní. V některých předmětech si žák např. test dopíše a dostane místo A známku. Někde A zůstane, nevadí to.

- písmeno N = žák práci nesplnil. Je to informace pro rodiče, že něco žák nesplnil (v hodině nepracoval, nepřinesl úkol, obrázek, referát atd.). Pokud žák napraví, N je opraveno na známku. Pokud žák nenapraví, je možné N počítat jako 5. Může být i na 5 přepsáno.

Matematika - od 2. stupně už nepokračujeme v Hejného matematice, ale přecházíme na klasickou matematiku.

Školní řád - na přelomu září/října bude Školská rada schvalovat nový školní řád. Pak bude k dispozici zde v příloze.

Zástupci z řad rodičů ve Školské radě jsou p. Hesová a p. Eccles.

Zástupcem třídy v ROSE byla zvolena p. Kaplanová.

P. Brožková, tř. učitelka