Informace pro rodiče 4

Aktuální informace

Úkoly po dobu mimořádného volna:

V případě dotazů mě kontaktujte na petra.brozkova@skola-rosice.net.

ČERVEN:

22.6. - 26.6.2020

Vážení rodiče, milé děti, 

poslední týden tohoto školního roku už je bez učení. Děkuji všem, kteří jste po celou dobu domácí výuky pravidelně a zodpovědně pracovali dle zadání jednotlivých vyučujících. Rodičům děkuji za podporu svých dětí a čas, který jste věnovali domácí výuce. Doufejme, že v září už začne výuka běžným způsobem ve škole.

Žáci, kteří od 25.5. chodí do školy, budou ještě do čtvrtka 25.6. do školy chodit tak, jak chodí nyní. Nejpozději ve čtvrtek si prosím odneste ze školy všechny svoje věci - tedy věci na Tv, věci na Vv ze zelených boxů, věci z košíčků v lavici, knížku z knihovničky, ze šatny přezůvky. Ideální je přinést si na toto igelitovou tašku.

V pátek 26.6. se sejdeme se všemi žáky 4. třídy k předání vysvědčení. Čekat na mě budete před školou na zámkové dlažbě nad pravým schodištěm. Zde si vás vyzvednu v 7:55. Kdo nechodil do školy, musí odevzdat před školou podepsané Čestné prohlášení. Všichni musí mít roušku. Bez těchto dvou věcí nebudete moci vstoupit do školy. Vstup jiných osob do školy nebude možný. Vysvědčení si předáme ve třídě. V 8:35 odcházíme ze školy.

Školní jídelna v tento den navaří. Školní družina není v provozu.

Na 29. a 30.6. je vyhlášeno ředitelské volno.

Čestné prohlášení naleznete zde (dole v přílohách):

https://www.skola-rosice.net/zaver-skolniho-roku-vysvedceni

Petra Brožková

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

15.6. - 19.6.2020

Vážení rodiče, milé děti, 

čeká nás poslední týden učení. V pátek 19.6. se uzavírají známky. Učebnice se budou odevzdávat až v září, takže si je nechte přes prázdniny doma. Během září se podle učebnic ze 4. třídy bude ještě procházet učivo a opakovat. Teprve potom se vymění za učebnice pro 5. třídu. 

Nabídka procvičování z angličtiny Woccabee - žáci při domácí výuce využívali program Woccabee, ten je do 30.6. zdarma. Pokud byste chtěli i nadále s tímto programem pokračovat (je možné i v době letních prázdnin), bližší informace najdete zde:

https://www.skola-rosice.net/jazykovy-program-woccabee-pro-zaky

V případě zájmu vyplňte přihlášku a zašlete mi ji mailem na petra.brozkova@skola-rosice.net. Nejpozdější termín je do 19.6., to je zároveň i poslední termín provedení platby na účet školy.

V případě, že zájem nemáte, na příhlášku do spodní části napište "Nemáme zájem", vaše jméno a také mi ji mailem pošlete do 19.6. Děkuji.

------------------------

MATEMATIKA: Opakování

Tento týden už budeme jen opakovat z PS.

 • Pondělí: 
 • PS str. 28/1., 3., 4.
 • Úterý: 
 • PS str. 46 až 47 - Přípravy na cestu
 • Čtvrtek: 
 • PS str. 48 - Barevné počítání - co se ukrývá na obrázku?
 • Pátek 19.6. se od 12:30 do 13:00 sejdeme naposledy na Teamsech.

 

SVĚT PRÁCE: 

Práce se stavebnicemi - jednoduchá montáž a demontáž, práce podle obrázkového návodu nebo podle fantazie - na tyto činnosti máš čas do konce tohoto týdne.

Vyber si vhodnou stavebnici a skládej, sestavuj, šroubuj, spojuj. Pracuj podle obrázku nebo podle své fantazie. 

Hotové dílo vyfoť a pošli mi mailem na petra.brozkova@skola-rosice.net do 19.6. Pokud pomáháš taťkovi v dílně (šroubuješ, zatloukáš, brousíš atd.), můžeš poslat fotku výrobku z dílny.

Těším se na vaše díla.

Fotky už mi poslal Kuba H. Děkuji.


VÝTVARNÁ VÝCHOVA: Kreslíme si pro radost

Poslední svoji výtvarnou práci věnuj kreslení nebo tvoření něčeho, co máš rád a co ti dělá radost. Svoji práci vlož do fólie nebo si ulož např. do krabice. V září vše, co jsi při domácí výuce doma vytvořil/a, budu vybírat ve škole. 

----------------------------------------------------------------------------------------

8.6. - 12.6.2020

Vážení rodiče,

pokud jste si ještě ve škole nevyzvedli věci vašich dětí, domluvte si se mnou termín individuálně mailem petra.brozkova@skola-rosice.net nebo telefonem 737 938 633. Děkuji. Pokud na věci nespěcháte, je možné si je odnést s vysvědčením, které se bude předávat v pátek 26.6. Čas a způsob předání vysvědčení bude ještě upřesněn.

 

MATEMATIKA: Celá čísla

 • Pondělí:
 • PS. str. 25/4. Doplň správná čísla do tabulky.
 • PS str. 26/5. Změř si vzdálenost mezi 1 a 5. Rozmysli, na kolik dílků musíš tuto vzdálenost rozdělit. Kolik bude měřit jeden dílek?
 • PS str. 26/7. Když zjistíš myšlené číslo, vyzkoušej, zda to pro něj opravdu platí. Pokud ne, podle výsledku zjistíš, jestli máš zvolit číslo větší, nebo menší.
 • PS str. 26/8. Tři čísla sčítáme stejně jako dvě čísla. Tedy 9 + 0 + 1 = 10. Napíšu 0 a 1 si pamatuju. 0 + 8 + 2 = 10 + 1 = 11. Napíšu 1 a 1 si pamatuju. 1 + 7 + 3 = 11 + 1 = 12. Napíšu 2 a 1 si pamatuju. atd.
 • Úterý:
 • uč. str. 82/12. Řeš písemně do ŠS. Přemýšlej odzadu podle textu úlohy.
 • uč. str. 83/13. (zadání opraveno - bylo uvedeno špatně) Řeš písemně do ŠS za a) a b). O c) se pokusí dobří počtáři.
 • Čtvrtek: uč. str. 84/21. Pouze vypočítej a měřením ověř. Hledej podobné dvojice rovnoramenných trojúhelníků. NERÝSUJ.
 • uč. str. 84/22. Vzpomeň si, jak se platí nákup, když jsou ceny v korunách a halířích a my máme pouze koruny. Co se zaokrouhluje? Každá věc nebo celý nákup?
 • Pátek: uč. str. 84/25. Zopakuj si násobení čísel. Připrav si tabulky pro indické násobení.
 • V pátek 12.6. se od 12:30 do 13:15 sejdeme na Teamsech. Budeme si vysvětlovat postupy a kontrolovat výsledky.

 

SVĚT PRÁCE: 

Práce se stavebnicemi - jednoduchá montáž a demontáž, práce podle obrázkového návodu nebo podle fantazie - na tyto činnosti máš čas do konce školního roku.

Vyber si vhodnou stavebnici a skládej, sestavuj, šroubuj, spojuj. Pracuj podle obrázku nebo podle své fantazie.

Hotové dílo vyfoť a pošli mi mailem na petra.brozkova@skola-rosice.net do 19.6. Pokud pomáháš taťkovi v dílně (šroubuješ, zatloukáš, brousíš atd.), můžeš poslat fotku výrobku z dílny.

Děkuji. Těším se na vaše díla.


VÝTVARNÁ VÝCHOVA: Červnová příroda

Výtvarnou výchovu spojíme tento týden s přírodovědou. Vyber si v přírodě, co tě zaujme, a zachyť to na papír (rostlina, kamínek, drobný živočich atd.). Zaměř se na detail.

----------------------------------------------------------------------------------------

1.6. - 5.6.2020

Vážení rodiče,

v tomto týdnu bude možné vyzvednout si ve škole věci žáků, kteří nenastoupili od 25.5. do školy. Jedná se o věci na TV, VV, věci z košíčku v lavici, přezůvky, případně ručník a další.

Věci bude možné si ve škole vyzvednout ve čtvrtek 4.6. od 8:00 do 8:30 nebo od 11:30 do 14:00. Zveřejním zde tabulku, do které budu zapisovat zájemce o daný čas tak, aby se předešlo většímu množství lidí na jednom prostoru. Napište mi prosím mailem, o jaký čas máte zájem a já to zde budu aktuálně dopisovat. Na jedno pásmo max. 2 zájemci. Děkuji za dodržení časů. Pro věci můžete poslat i své děti. Vezměte si prosím na dané věci nějakou tašku (igelitku). Počkejte v daný čas před školou, kde vás vyzvednu. Děkuji.

petra.brozkova@skola-rosice.net

Čtvrtek jméno
v 8:00  Šulc
v 8:15  
v 8:30  
v 11:30  Chmelík
v 11:45  
ve 12:00  Novotná
ve 12:15  
ve 12:30  
ve 12:45  
ve 13:00  Mládková
ve 13:15  
ve 13:30  
ve 13:45  

p. uč. Brožková

 

MATEMATIKA: Počítání s čísly

Využijeme různá čísla k řešení různých úloh.

 • Pondělí: pokud jsi neřešil/a minulý týden
 • PS. str. 22/3. Doplň správná čísla do tabulky.
 • PS str. 24/7. Zkus najít nějaký systém v zápisu trojciferných (čtyřciferných) čísel, abys na žádné nazapomněl/a.
 • PS str. 24/9. Dej pozor na přednost početních operací.
 • uč. str. 80/20. Lze řešit manipulací s předměty nebo zkoušet čísla. Návod na možný způsob řešení: postupuj podle textu úlohy ODZADU.
 • HÁDANKA: uč. str. 80/21. Může se odsouzenec zachránit? Logická úloha. Pokud se ti nepodaří vyřešit, nevadí. Správné řešení si řekneme na Teamsech.
 • Úterý: uč. str. 81/3. Řeš písemně. Ukazuj si na krokovacím pásku. VIZ DOLE v přílohách. Návod: Ukážeme si prstem na první číslo. Pokud je pak mínus, jdeme DOLEVA. Pokud je pak plus, jdeme DOPRAVA. Např. - 3 - 2 = -5 (prst dáme na číslo -3 a jdeme 2 kroky doleva, dostaneme se na číslo -5) nebo 2 - 3 = -1 (prst dáme na číslo 2 a jdeme 3 kroky doleva, dostaneme se na číslo -1) nebo - 4 + 10 = 6 (prst dáme na číslo -4 a jdeme 10 kroků doprava, dostaneme se na číslo 6). Krokovací pásek si překresli do sešitu od čísla -10 do čísla 10. Nezapomeň na číslo 0.
 • uč. str. 81/6. Řeš písemně do ŠS.
 • Čtvrtek: uč. str. 82/7. Jaká je vzdálenost mezi čísly si zapiš do ŠS. Pak výsledky zkontroluj měřením. Nápověda: Kolik dílků je mezi čísly -1 a 2? Kolik měří tato vzdálenost (je to napsáno v textu úlohy)? Kolik mm připadá na jeden dílek?
 • uč. str. 82/8. Kresli do PS str. 25/2.
 • Pátek: uč. str. 82 - růžový obdélník - přečti si text, nakresli si do ŠS oba trojúhelníky, barevně si u nich vyznač modrou a zelenou část a připiš si k barevným částem, že tato barevná část se nazývá lichoběžník
 • Vyřeš do ŠS úlohu v uč. str. 82/11.
 • V pátek 5.6. se od 12:30 do 13:15 sejdeme na Teamsech. Posílat nic nemusíte.
SVĚT PRÁCE: 

Pěstitelské práce - na tyto činnosti máš 3 týdny (tj. do 5.6.). Pomáhej rodičům s pracemi na zahradě (setí semínek, sázení sazenic, zalévání, pomáhání při sekání trávy, při přesazování květin atd.) Pokud se žádné pěstitelské činnosti nevěnujete, tuto část přeskoč.

Zamysli se nad těmito otázkami (můžeš odpovědi napsat na papír, nebo si o tom popovídat s někým z rodiny - rodiči, prarodiči, starším sourozencem atd.: 

1. Které činnosti související s pěstováním se v tomto období dělají?

2. Které z těchto činností děláte u vás doma/na zahradě?

3. Které zahradnické pomůcky/náčiní/nářadí/stroje jsou k tomu potřeba?

4. Jaké dodržujeme zásady hygieny a bezpečnosti při práci na zahradě?

5. Jaké úrazy se nám na zahradě mohou stát? Jakou první pomoc můžeme poskytnout?

Rodiče, děkuji za pomoc vašim dětem při plnění úkolů.

 

VÝTVARNÁ VÝCHOVA: Kreslíme v plenéru (venku, " na vzduchu")

Umělci tvořili buď uvnitř, v ateliéru "po paměti", nebo chodili tvořit ven, na vzduch.

Tento týden má být krásné počasí. Sedni si venku tak, abys viděl tvůj dům/bytovku/školu a pokus se tuto budovu nakreslit (buď tužkou a stínováním, nebo tužkou a pak pastelkami). Formát A4. Nezapomeň si vzít pevnou podložku.

----------------------------------------------------------------------------------------

KVĚTEN:

25.5. - 29.5.2020

Milí žáci, někteří z vás od 25.5. budete zase chodit do školy. Úkoly zde zadané budete vypracovávat ve škole. Pracujte samostatně, snažte se také samostatně řešit úlohy z matematiky, i když se vám třeba budou zdát nejprve těžké. Pokud budete potřebovat, může vám pomoci p. asistentka. V případě dotazů mě můžete i ze školy kontaktovat prostřednictvím p. asistentky. Můžu vám poradit přes telefon nebo mailem. Na online výuku v pátek chodit nemusíte. Ve škole plňte matematiku, svět práce i výtvarnou výchovu, abyste odpoledne doma měli už volno. Všechny práce udělané na papír (Sp, Vv) si nechávejte ve škole ve fólii. Matematiku si zakládejte do školního sešitu.

Vy, co se budete učit dál doma, pokračujte tak, jak jste pracovali. V pátek od 12:30 se opět sejdeme na Teamsech.

Čeká nás už posledních 5 týdnů školy, tak snad to ještě takto zvládneme. Ať se vám daří.

p. uč. Brožková

MATEMATIKA: Kombinatorika a statistika

Budeme hledat různé možnosti řešení pro dané situace (čtení jmen, vytváření grafů ze slov, losování kuliček ze sáčku atd.). Výsledky se budeme snažit zapisovat v nějakém systému, abychom na žádné řešení nezapomněli.

Všechny úlohy piš do ŠS (nebo na papír, jestli už ve ŠS nemáš místo). Do čtvrtka mi prosím pošlete, abych věděla, čemu se věnovat na online. Žáci, kteří chodí do školy, posílat nemusí.

 •  Pondělí: uč. str. 77/1. Nápověda: DARINA lze číst D → A → R → I → N ↓ A nebo D → A → R → I ↓ N → A možností, jak číst jméno DARINA je celkem pět. Zkus je všechny najít a zapsat. Vyřeš aspoň pro 3 další jména. Dokážeš přijít na to, kolik je možností podle počtu písmen jména?
 • uč. str. 77/3. Zkoušej pro různé trojúhleníky.
 • uč. str. 78/7. Takový graf (uč. str. 53 dole - mrak, rak ...) jsme vytvářeli společně ve škole.
 • Úterý: uč. str. 78/8. opakování úlohy z pondělí (jen jsou zde 3 řádky)
 • uč. str. 78/9. zde je možné házet mincí a zapisovat si, co padlo (hrát kopanou, plavat, rybařit). Po 100 pokusech vyhodnoť, jak to vyšlo. Zodpověz otázky na konci úlohy.
 • Čtvrtek: uč. str. 78/10. Lze řešit zkoušením různého počtu jablek, která na začátku leží na stole. Buď jen myšlenkově - mám 4 jablka, polovinu si vezme Aleš - kolik je polovina? Kolik zbyde? Nebo si skutečně na stůl dát např. 4 jablka (bonbóny, párátka ...) a zkoušet to se skutečnými předměty.
 • uč. str. 79/13. udělej pokus: Do sáčku si dej 3 věci (bílá, modrá, červená). Ze sáčku losuj a sčítej (bílá = 11, modrá = 14 a červená = 15). Pokus je potřeba opakovat aspoň 20 krát. Pak zodpověz otázky na konci úlohy.
 • Pátek: Na ČT2 UčíTelka - od 10:50 do 11:20 - Dělíme písemně (pokud bude ve škole možnost), když ne - řešte příklady v PS
 • VE ŠKOLE je možné počítat z PS ze str. 22, 23, 24 libovolné příklady, pokud bude čas. Případně cokoliv z předchozích stran, co jsme vynechali. (P. asistentka může zkontrolovat správnost řešení.)
 • DOMA z PS můžete počítat cokoliv ze str. 22 - 24, pokud máte čas.
 • V pátek 29.5. od 12:30 do 13:15 setkání na Teamsech - kdo chce nebo potřebuje.

SVĚT PRÁCE: 

Pěstitelské práce - na tyto činnosti máš 3 týdny (tj. do 5.6.). Pomáhej rodičům s pracemi na zahradě (setí semínek, sázení sazenic, zalévání, pomáhání při sekání trávy, při přesazování květin atd.) Pokud se žádné pěstitelské činnosti nevěnujete, tuto část přeskoč.

Zamysli se nad těmito otázkami (můžeš odpovědi napsat na papír, nebo si o tom popovídat s někým z rodiny - rodiči, prarodiči, starším sourozencem atd.: 

1. Které činnosti související s pěstováním se v tomto období dělají?

2. Které z těchto činností děláte u vás doma/na zahradě?

3. Které zahradnické pomůcky/náčiní/nářadí/stroje jsou k tomu potřeba?

4. Jaké dodržujeme zásady hygieny a bezpečnosti při práci na zahradě?

5. Jaké úrazy se nám na zahradě mohou stát? Jakou první pomoc můžeme poskytnout?

Rodiče, děkuji za pomoc vašim dětem při plnění úkolů.

 

VÝTVARNÁ VÝCHOVA: Sluníčko zahřej nás maličko

Poslední dny je spíše chladněji, prší a fouká vítr, a tak někteří netrpělivě vyhlíží, kdy na obloze zase přebere vládu sluníčko a zahřeje nás svými paprsky

Zamysli se nad tím, jak vytvořit sluníčko, aby bylo jiné než jen kreslené. A sluníčko vytvoř.

Pro inspiraci: https://cz.pinterest.com/pin/564075922057529104/

----------------------------------------------------------------------------------------

18.5. - 22.5.2020

     Milé děti, protože se setkání online podařilo a líbilo se vám, tento týden se opět sejdeme na Teamsech, v pátek 22.5. od 12:30 do 13:15. Řekneme si postupy a výsledky příkladů z matematiky zadaných na tento týden. Prosila bych, abyste měli pro online setkání klidné místo, kde nebudou slyšet žádné ruchy z okolí, protože to ruší všechny účastníky setkání. Děkuji.

  

MATEMATIKA: zkusíme trochu geometrie a budeme pokračovat v dělitelnosti

 • Pondělí: uč. str. 75/16. pokus se narýsovat na papír podle návodu. Zapiš si, kolik měří úsečka BC? Zapiš si na list to, co je v růžovém obdélníku (každý řádek v růžovém obdélníku odpovídá větě na daném řádku vlevo).
 • PS str. 21/8., 9., 10. - vše, co zvládneš - výsledky těchto 3 příkladů zveřejním v pátek 22.5. dopoledne na této stránce dole v příloze. 
 • Úterý: vyřeš do ŠS uč. str. 75/17., 20. (úloha 17. je obtížnější - lze ji vynechat)
 • uč. str. 77/5. rozhodni, jestli je to pravda, stačí pouze ústně, nebo piš do ŠS
 • Čtvrtek: uč. str. 74/14. NEŘEŠ - bylo zadáno již minulý týden - jen si zkontroluj výsledky - správné řešení je 204, 504 a 804. Všimni si, že když sečtu všechny číslice - např. 204 = 2 + 0 + 4 = 6 se dá dělit 3 beze zbytku; stejně 504 = 5+0+4=9 : 3 = 3(zb.0), 804 = 8+0+4= 12 : 3 = 4 (zb.0) Čísla s takovou vlastností JSOU dělitelná třemi.
 • uč. str. 76/22. vyřeš do ŠS, využij toto, co jsou napsala o příkladu z uč. str. 74/14.
 • uč. str. 76/26. vyřeš do ŠS
 • Pátek: vyučovací hodina proběhne online na Teamsech od 12:30 do 13:15
 • Tento týden práci z matematiky neposílejte, zkontrolujeme si to na Teamsech. Ať se vám daří.

 

SVĚT PRÁCE: 

Pěstitelské práce - na tyto činnosti máš 3 týdny (tj. do 5.6.). Pomáhej rodičům s pracemi na zahradě (setí semínek, sázení sazenic, zalévání, pomáhání při sekání trávy, při přesazování květin atd.) Pokud se žádné pěstitelské činnosti nevěnujete, tuto část přeskoč.

Zamysli se nad těmito otázkami (můžeš odpovědi napsat na papír, nebo si o tom popovídat s někým z rodiny - rodiči, prarodiči, starším sourozencem atd.: 

 

1. Které činnosti související s pěstováním se v tomto období dělají?

2. Které z těchto činností děláte u vás doma/na zahradě?

3. Které zahradnické pomůcky/náčiní/nářadí/stroje jsou k tomu potřeba?

4. Jaké dodržujeme zásady hygieny a bezpečnosti při práci na zahradě?

5. Jaké úrazy se nám na zahradě mohou stát? Jakou první pomoc můžeme poskytnout?


Rodiče, děkuji za pomoc vašim dětem při plnění úkolů.

 

VÝTVARNÁ VÝCHOVA: 25. květen je Mezinárodní den pohřešovaných dětí

V současné době je naše pozornost zaměřena především na zdraví lidí, které může být ohroženo novým, nebezpečným virem. Neméně důležitá je ale také bezpečnost lidí, děti nevyjímaje.

Mezinárodní den pohřešovaných dětí má upozornit na nebezpečí, která dětem můžou hrozit. Dodržováním jednoduchých pravidel chování se dá ale toto nebezpečí snížit na minimum.

A jaká základní pravidla bezpečného chování by měly děti dodžovat? Zde jsou:

https://www.pomoztemenajit.cz/pro-deti/

Pravidla si přečti a pokus se je zachytit formou komiksu. Doporučený formát A4. 

 

11.5. - 15.5.2020

Milé děti, tento týden se sejdeme na Teamsech, v pátek 15.5. od 12:30 do 13:15. Pokud se budete chtít zeptat k předchozím úkolům z matematiky - pokud jste něčemu nerozumněli - připravte si předem otázky. Dále si budeme kontrolovat úkoly zadané pro tento týden, zkuste je do pátku vyřešit sami, v pátek je budeme společně kontrolovat. Pokud se nám Teamsy osvědčí, budeme v tom pokračovat i další týdny.

 

MATEMATIKA: pokračujeme v dělitelnosti

 • Pondělí: PS str. 19/1.,3. (plných znamená vytváření obdélníků - např. pro 60 knoflíků - 1x60 nebo 2x30 nebo 3x20 nebo 4x15 nebo 5x12 nebo 6x10, kdo potřebuje, vezme si konflíky a obdélníky skládá; nápověda: pro všechna zadaná čísla je 6 možností)
 • PS str. 20/5. (uveď i postup řešení; pokud potřebuješ - chaty a děti si kresli)
 • PS str. 20/6., 7.
 • Úterý: uč. str. 74/ růžový obdélník - přečti si informace z růžového obdélníku a do ŠS si překresli růžici světových stran i s písmeny a čísly
 • vyřeš příklad uč. 74/8. pouze ústně
 • vyřeš příklad uč. 74/9. písemně do ŠS
 • Čtvrtek: uč. str. 74/14.
 • uč. str. 75/19. (Kolik hodin trvá deciden? Za jak dlouho se dá uběhnout maraton? A co to je mataron?)
 • Víš, kdo byl Emil Zátopek? Zeptej se rodičů nebo vyhledej na internetu.
 • Pátek: vyučovací hodina proběhne online na Teamsech od 12:30 do 13:15
 • Tento týden práci z matematiky neposílejte.
SVĚT PRÁCE: 

Základní vybavení kuchyně - tento úkol byl zadán již minulý týden, na jeho splnění je ještě tento týden

Popros mamku (nebo taťku), aby ti ukázal/a, jaké přístoje využíváte doma v kuchyni, např. rychlovarnou konvici, mikrovlnku, sporák, troubu, myčku, toustovač, mixér atd.

Několik těchto přístrojů (někdy se označují také jako spotřebiče, protože spotřebovávají elektřinu) nakresli na A4 list papíru a připiš k nim název.

Popros mamku (nebo taťku), jestli by ti ukázal/a, jak se tyto přístroje obsluhují. Případně je možné nechat dítě zkusit některé spotřebiče obsluhovat - např. mikrovlnku, mixér, zapnutí trouby - prosím zvažte s ohledem na bezpečnost dítěte. Děkuji za spolupráci.

 

VÝTVARNÁ VÝCHOVA: Ledoví muži

V těchto dnech nás každoročně navštěvují tři ledoví muži - v kalendáři jim patří dny 12., 13. a 14. května. Jmenují se Pankrác, Servác a Bonifác a přinášejí k nám v této době chladné dny. Sadaři se bojí o svou úrodu ovoce, stromy už kvetou a pokud květy zmrznou, úroda bude malá. Kvůli ledovým mužům musíme čekat s vysazováním květin a většiny sadby zeleniny, a až ledoví muži odejdou, teprve pak můžeme sázet.

Pokuste se výtvarně zachytit ledové muže nebo jak vypadá příroda v době jejich vlády. Pracujte podle fantazie nebo se inspirujte na internetu.

Mně zaujalo toto:

http://annavosolsobe.blogspot.com/2017/05/ledovi-muzi.html

 

4.5. - 7.5.2020 

Milé děti, vážení rodiče, děkuji za zaslání úkolu z minulého týdne. Nejvíce vás potrápila úloha č. 4, ale vy, co jste mi to poslali (a byla vás většina), jste si s tím poradili velmi dobře. Zbylé slovní úlohy jste také zvládli.

Tento týden je opět 4denní, budeme se věnovat Dělitelnosti.

MATEMATIKA:

 • Pondělí: uč. str. 73:
 • Přečti si nahlas informace z růžového rámečku
 • Zapiš si do ŠS:

Dělitelnost

Z jednoobdélníkového čísla můžu udělat jen 1 obdélník. (např. číslo 11) - NAKRESLI SI: 1 řada po 11ti,
z dvouobdélníkového čísla můžu udělat jen 2 obdélníky (např. číslo 6) - 1 řada po 6ti nebo 2 řady po 3, (pozor: 3 řady po dvou je totéž), opět SI NAKRESLI,
z tříobdélníkového jen 3 obdélníky (např. číslo 12) - viz růžový rámeček, a tak dále.

Jednoobdélníkové číslo nazýváme PRVOČÍSLO.

  • Vyřeš úlohy z uč. str. 73/ 1., 2. - obdélníky nebo čtverce vytvářej pomocí drobných předmětů (hodí se lentilky - pak se dají sníst :-), nebo knoflíky nebo jiné drobné předměty), např. číslo 16 je 2obdélníkové číslo (1 řada po 16ti, nebo 2 řady po 8) a čtvercové číslo (4 řady po 4). Pro tyto úlohy se domluvíme, že čtverec budeme považovat za obdélník - číslo 16 je tedy 3obdélníkové číslo.
  • Výsledky (pouze kolikatiobdélníkové je to číslo) pak zapiš do ŠS.
už od 10:10 - pro 3. třídu - Dělení se zbytkem - pro nás je to opakování
od 10:50 - pro 4. třídu - Zaznamenáváme přímou úměrnost do tabulky (nebo do grafu?) - tabulku budeš tvořit ve čtvrtek
 • Čtvrtek: uč. str. 73/ 4. řeš do ŠS - čísla děl čtyřkou a pak je rozděl do skupin podle zbytku. Pro rozdělení čísel do skupin vymysli přehlednou tabulku, do které čísla zapíšeš. Z tabulky by mělo být poznat, která čísla mají který zbytek.
 • Úlohy z tohoto týdne (to, co máš ve ŠS) vyfoť a pošli do 8.5. Děkuji.
 • Úloha NAVÍC: Vajíčko jsme vložili do vařící vody a vařili ho půl decihodiny? Bylo uvařené natvrdo?  (Nápověda: Kolik minut má decihodina? deci = desetina něčeho; Kolik minut se musí vařit vajíčko, aby bylo natvrdo?) Řešení (a postup) můžete napsat také do ŠS.
 
SVĚT PRÁCE: 

Základní vybavení kuchyně - úkol je na 2 týdny

Popros mamku (nebo taťku), aby ti ukázal/a, jaké přístoje využíváte doma v kuchyni, např. rychlovarnou konvici, mikrovlnku, sporák, troubu, myčku, toustovač, mixér atd.

Několik těchto přístrojů (někdy se označují také jako spotřebiče, protože spotřebovávají elektřinu) nakresli na A4 list papíru a připiš k nim název.

Popros mamku (nebo taťku), jestli by ti ukázal/a, jak se tyto přístroje obsluhují. Případně je možné nechat dítě zkusit některé spotřebiče obsluhovat - např. mikrovlnku, mixér, zapnutí trouby - prosím zvažte s ohledem na bezpečnost dítěte. Děkuji za spolupráci.

 

VÝTVARNÁ VÝCHOVA: Máj

Byl pozdní večer, první máj, večerní máj, byl lásky čas.... (K. H. Mácha)

Vytvoř srdíčko pro mamku (druhou květnovou neděli 10.5. je svátek maminek).

Srdíčko můžeš vytvořit, jaké chceš.

Případná inspirace je zde: 

https://cz.pinterest.com/pin/676806650225136261/ ve spodní části

nebo

 

https://cz.pinterest.com/pin/858006166497483181/?e_t=c43ef6b7784a440ba7de493bd8a0a4d0&utm_source=31&utm_medium=2025&utm_campaign=homefeednewpins&utm_content=858006166497483181&utm_term=17

 

DUBEN:

27.4. - 30.4.2020

MATEMATIKA:

 • Většina z vás zvládla zadané domácí úkoly a páteční test z matematiky. Všem napíšu zhodnocení - buď do matiky.in nebo mailem.
 • Také většina z vás poslala obrázky krychle, čtyrstěnu a papírového pásku. Děkuji vám všem za dobře odvedenou práci.
 • Tento týden (4 vyučovací hodiny) budeme věnovat matematickým úlohám na "potrápení" hlaviček. Doporučuji každý den jednu úlohu. Rodiče mohou přemýšlet taky, ale prosím - dětem neprozrazovat. Většina úloh bude o zvířátkách - někteří z vás mají doma zvířecí kamarády, někdo má i nového pejska :-).
 • 1. úloha: Na statku jsou slepice a psi. Dohromady mají 20 hlav a 46 nohou. Kolik je slepic a kolik je psů? (Předpokládáme, že všechny zvířátka mají správný počet nohou.)
 • 2. úloha: 1 kilogram krmiva stačí pro 2 psi na 4 dny. Kolik krmiva je potřeba pro 3 psi na 2 dny? (Přepokládáme, že všichni psi mají pořád stejnou spotřebu jídla.)
 • 3. úloha: Lucka chová kočičku a pejska. Kočka a pes váží dohromady 24 kg. Kočka a Lucka váží dohromady 41 kg. Lucka a pes 47 kg. Kolik kilogramů váží každý z nich?
 • 4. úloha: (Ta už není o zvířátkách.) 

Máte čtyři čtyřky a matematické operace sčítání, odčítání, násobení a dělení. Máte vytvořit ze čtyřek a operací příklady tak, aby vyšly výsledky 0, 1, 2, 3, ..... až 10. Čtyřky musíte použít všechny, operace které chcete, můžete použít i závorky.
Např. 4 + 4 - 4 - 4 = 0
4   4    4    4 = 1     atd.

 • Výsledky mi prosím pošlete do čtvrtka 30.4. mailem. Děkuji. Ať se vám počítání daří.
 
SVĚT PRÁCE: 
Podívej se na následující videa (každé asi 12 minut) a snaž se získané vědomosti využít prakticky:

O zasedacím pořádku při stolování a o polévce
Jak správně jíst

 

VÝTVARNÁ VÝCHOVA: Čarodějnice

Zpracuj toto téma (připadá na čtvrtek 30.4.) libovolnou výtvarnou technikou.

Inspirace zde: 

https://cz.pinterest.com/search/pins/?rs=emailtrending&q=%C4%8Carod%C4%9Bjnice+Tvo%C5%99en%C3%AD&source_id=ets_XYJXIiGk&e_t=bd12c9a4ca7d41fca3cc7e93a1e409e9&utm_source=31&utm_medium=2031&utm_campaign=trending_searches


20.4. - 24.4.2020

MATEMATIKA:

 • Opakujeme sčítání a odčítání - DÚ (č. 1 až č.4 - je rozděleno po pěti příkladech) na matika.in. Přihlaš se (jméno a kliknout na pohár), v pravém sloupci klikni na Moje domácí úkoly. Vyřeš během pondělí nebo úterý. Ve středu kontaktuji ty, jejichž DÚ neuvidím. V pátek bude touto formou Test na sčítání a odčítání
 • uč. str. 68 - přečti si Legendu o vynálezci nové hry a vyřeš do ŠS úlohu str. 68/17a,b
 • v ÚTERÝ 21.4. - na ČT 2 - pořad UčíTelka - od 10:50 - 11:10 - Pamětně počítáme s přirozenými čísly
 • Převody jednotek - v učebnici na str. 68 si přečti informace v růžovém obdélníku. Zapiš si tyto informace do ŠS: Řecká předpona kilo označuje tisícinásobek. Používáme ji například ve slovech .....          
 • Dále si zapiš vztahy: 1 km = 1 000 m   1 kg = 1 000 g (1 kilometr = 1 000 metrů, 1 kilogram = 1 000 gramů)
 • Vyřeš úlohy v uč. do ŠS str. 68/18. (68/19. kdo chce - Kolik dnů trvá kiloden?)
 • PS str. 15/8. procvičování převodů
 • uč. str. 68/20. do ŠS - nakresli si pole (doporučuji 8 krát 4 čtverečky), úkol stačí řešit do páteho dne, tj. Jaká část pole zůstane nezoraná navečer prvního, druhého, .... , pátého dne? (Kdo chce, může až do desátého dne.) Kdy bude celé pole zorané? Přijdeš na to? Napiš do ŠS.
 • Geometrie: uč. str. 71/9., 10. jen modelovat, nikam nepsat, je potřeba modelína a nitě (obrázek čtyřstěnu je v uč. na obrázku v růžovém obdélníku - str. 71)
 • Geometrie: uč. str. 72/16 a) s vytvořením pásku 25 cm krát 3 cm mohou rodiče pomoci. Není potřeba úplně přesně dodržet rozměry. (Kdo chce, může řešit i 72/16 b).
 • Úkoly z geometrie vyfoťte a pošlete. Děkuji.
 • v PÁTEK 24.4. - na ČT 2 - pořad UčíTelka - od 10:50 - 11:10 - Písemně počítáme s přirozenými čísly
 • Test na matika.in - vpravo Moje domácí úkoly (test se objeví až v pátek). Budu ho hodnotit. Ať se vám daří.

 

SVĚT PRÁCE: Zásady správného stolování - prohlédni si následující video:

https://www.ceskatelevize.cz/ivysilani/10600455554-mistr-e/213543112010006

Tento týden prostírej stůl před jídly, kdy bude rodina jíst společně (obědy, večeře - záleží na režimu rodiny). Připravuj příbory, ubrousky, skleničky. 

 

VÝTVARNÁ VÝCHOVA: Lidové pranostiky

Vyber si libovolnou pranostiku z jarního období (od 21. března do 21. června, tedy z měsíců březen, duben, květen nebo červen) - např. zde: 

https://www.spektrumzdravi.cz/lidove-pranostiky-na-cely-rok

Napiš pranostiku na papír. Pokud je potřeba, vysvětli ji. Doplň vhodným obrázkem. Pracuj ve formátu A4.

Jedna z pranostik na duben: Na svatého Jiří vylézají hadi a štíři. (Ve třídě máme Jířu Slavíka.)

Děkuji za zaslání návrhů na obal diáře. Většina z vás tento úkol splnila a všechny návrhy byly moc pěkné.

 

14.4. - 17.4.2020

MATEMATIKA:

 •  v ÚTERÝ 14.4. - na ČT 2 - pořad UčíTelka - od 10:50 - 11:10 - Počítáme do milionu (opakujeme řády), pomůcky: tužka, papír (Velká čísla - opakování učiva z minulého týdne)
 • Počítání do milionu - procvičování - PS str. 15/6., procvičování na počítači:

https://www.onlinecviceni.cz/exc/pub_list_exc.php?action=show&class=4&subject=Matematika&search1=30.+Po%C4%8D%C3%ADt%C3%A1n%C3%AD+do+1+000+000#selid  (Zápis čísel - MIX; Porovnávání - vyberte si několik cvičení)

 • Převody jednotek - v učebnici na str. 67 si přečti informace v růžovém obdélníku. Zapiš si tyto informace do ŠS: Latinská předpona centi označuje setinu. Používáme ji například ve slovech .....         
 • Dále si zapiš vztahy: 1 m = 100 cm   1 l = 100 cl (1 metr = 100 centimetrů, 1 litr = 100 centilitrů)
 • Vyřeš úlohy v uč. do ŠS str. 67/13. (67/14. kdo chce - Kolik hodin trvá centiměsíc?)
 • Ústně - přečti si žlutý text v uč. str. 67 nahoře, vyřeš úlohu str. 67/12.
 • Písemně do ŠS - opakování a procvičování: uč. str. 67/15., 16.
 • PS str. 15/7.
 • v PÁTEK 17.4. - na ČT 2 - pořad UčíTelka - od 10:50 - 11:10 - Modelujeme některá tělesa (např. krychle z dřívek) (Geometrie - budeme mít příští týden)
SVĚT PRÁCE: tento týden státní svátek - práce není zadána
 
VÝTVARNÁ VÝCHOVA: Navhrni obal na školní diář pro příští školní rok.
Jaké téma se ti líbí? Historie, příroda, "tahák" do školy, hlavolamy? Zpracuj na formát A5, vyfoť a pošli mi mailem do 17.4. Děkuji.

6.4. - 8.4.2020

TŘÍDNICKÉ:

Milí žáci, děkuji vám všem za úsilí věnované domácímu učení a vzorné plnění zadaných úkolů. Vážení rodiče, děkuji za pomoc věnovanou vašim dětem při plnění úkolů.

Hezky si užijte velikonoční svátky. Úkolů dávám trochu méně, ve čtvrtek a pátek by byly velikonoční prázdniny.

MATEMATIKA:

 •  Velká čísla - vyřeš a zapiš do ŠS (zeleného) úlohy z učebnice 

           str. 65/1. - vyber si jen něco z nabízených (odhad = tipni si, ale můžeš i spočítat)

           str. 65/5. - vypiš si informace, uveď i postup, napiš stručně slovní odpověď

           str. 66/6. písemně do ŠS, 66/7. někomu řekni jen ústně

 • Počítání s velkými čísly - vyřeš v PS úlohy na str. 13/1., str. 14/3., 4.
 • Převody jednotek - v učebnici na str. 66 si přečti informace v růžovém obdélníku DOLE - Zapiš si tyto informace do ŠS: Latinská předpona deci označuje desetinu. Používáme ji ....

          Dále si zapiš vztahy: 1 m = 10 dm   1 l = 10 dl
          Vyřeš úlohy v uč. do ŠS str. 66/10., (kdo chce, můžeš zkusit úlohu 66/11. - co je deciměsíc?)
          PS str. 14/5.

 

SVĚT PRÁCE:

Děvčata: nabarvěte nebo ozdobte několik velikonočních vajíček

Chlapci: upleťte s pomocí tatínků velikonoční pomlázku

Všichni: pomozte mamimce při velikonočním pečení, pokud doma pečete (např. velikonočního beránka, mazanec nebo něco jiného)

Vaše díla prosím vyfoťte (máte-li možnost) a pošlete mi je buď jako MMS (už jsem to zprovoznila), nebo na WhatsApp, nebo mailem. Děkuji.

 

VÝTVARNÁ VÝCHOVA:

Pokud máte čas a chuť, věnujte se jakékoliv výtvarné aktivitě, která vás těší. Hotová výtvarná díla si ukládejte (např. do fólie, do krabice). Po příchodu do školy bude možné přinést k hodnocení (za vaši práci bude možné získat pěknou známku).

Tip na tento týden: nakresli obrázek velikonočních vajíček - http://krokotak.com/2014/04/how-to-make-an-easy-easter-postcard/


30.3 - 3.4.2020

TŘÍDNICKÉ:

Tentokrát nejsou žádné aktuality. V pondělí 30.3. máme během dopoledne videokonferenci (učitelé + vedení). Pokud z tohoto nějaké informace vzejdou, budu zde aktualizovat.

MATEMATIKA:

1. část:

Tento týden procvičuj na matika.in  Vyber si minimálně 5 různých témat pro 4. ročník. Každý den jiné téma. Slabší počtáři mohou vybírat i z úkolů pro 3. ročník. Nepočítej to, co už jsi procvičoval/a a co ti šlo! Pokud si vybereš téma, které jsme se ještě neučili, dole pod zadáním dané úlohy máš nápovědu Jak úlohu řešit.

Věnuj každý den procvičování aspoň 20 minut. Za odměnu si pak můžeš zahrát Hru s Matějem. (Ta je navíc.)

V příloze dole je Seznam účtů k matika.in. Ověřte si správné jméno a datum posledního přihlášení. Nezapomeňte při přihlášení kliknout na symbol poháru. Pokud to neuděláte, sice můžete počítat, ale já pak nevidím, že jste počítali.

2. část:

V učebnici na str. 60 je Písemná práce. Tvým úkolem na tento týden je úlohy vyřešit. Připrav si předem papír s centimetrovou mříží (je možné okopírovat list ze ŠS, nebo si na papír centimerovou mříž narýsuj - rodiče mohou pomoci) a rýsovací pomůcky - pravítko a obyčejnou tužku. Pak úlohy řeš dle zadání nahoře v učebnici. Stanovený čas 40 minut si můžeš rozdělit na více částí (tj. nemusíš vyřešit najednou).

Výsledky mi pošli do pátku 3.4. na mail petra.brozkova@skola-rosice.net (buď naskenované nebo vyfocené). Rodiče, děkuji za pomoc s posíláním.


SVĚT PRÁCE:

zadání bylo uloženo v předminulém týdnu

pro připomenutí:

Příprava pokrmu - na 3 vyučovací hodiny, tj. 16.3., 23.3. a 30.3.

- vyhledej recept na libovolný pokrm studené kuchyně (např. pomazánka, jednohubky, chlebíčky, obložený talíř, nepečený dezert atd.) - můžeš požádat o radu rodiče

- pokrm připrav (rodiče, buďte prosím nápomocni pouze, aby nedošlo k úrazu, jinak žák pracuje sám) a naservíruj (nejlépe rodičům, sourozencům atd.)

- na A4 zapiš: název pokrmu, recept (co a kolik čeho bylo potřeba), postup práce - a nakresli, jak vypadal pokrm naservírovaný

- ulož do fólie (desek) - budu vybírat a hodnotit


VÝTVARNÁ VÝCHOVA:

Pokud máte čas a chuť, věnujte se jakékoliv výtvarné aktivitě, která vás těší. Hotová výtvarná díla si ukládejte (např. do fólie, do krabice). Po příchodu do školy bude možné přinést k hodnocení (za vaši práci bude možné získat pěknou známku).

Pokud děláte raději jinou pro vás odpočinkovou činnost (např. stavíte, skládáte, čtete, sportujete...), výtvarné tvorbě se věnovat nemusíte, protože se nejedná o profilový předmět (dle doporučení ministra školství ze dne 23.3.) Hotová dílka, která jde dokumentovat (např. stavění), vyfoťte (pokud nemáte vlastní mobil, stačí na mobil rodiče). Po návratu do školy si budeme povídat, čemu jste se doma věnovali, které činnosti jste dělali rádi atd.

BŘEZEN:

23. - 27.3.2020

TŘÍDNICKÉ:

Upozornění paní ředitelky (objevilo se také na hlavní stránce školních stránek):

Vzhledem k opakovaným zprávám o nedodržování připomínám:

Je vyhlášen zákaz volného pohybu v zastavěných oblastech, tzn. po vesnici, každý, kdo vychází mimo dům, musí mít roušku, není dovoleno se sdružovat do skupin.

Pokud budou škole nahlášeny děti, které toto porušují, budeme muset toto řešit ve spolupráci s městskou policií a vedením obce.

Věřím, že v této nelehké době nám všem záleží na rychlém vyřešení situace a podle toho se budeme chovat.

Čtenářská výzva - pokud chcete číst, je možné se inspirovat tématy čtenářské výzvy (vloženo v příloze dole).

MATEMATIKA:

- Opakování: připomenutí pojmů Kolmost a rovnoběžnost:

v uč. s.30 - přečti si růžový rámeček dole, na obrázcích na s.31 nahoře si ukažte, co je k sobě kolmé (ručičky hodin, strany obrazu, tělo dívky k podlaze tělocvičny atd.), uč. s.34 dole si prohlédněte obrázky a ukažte si na nich rovnoběžnost; nakresli si na papír obrázek nějakého obdélníkového předmětu (např. televize, obraz atd. - určitě vymyslíš něco zajímavého) a vyznač v něm barevně, co je kolmé (modře) a co je rovnoběžné (zeleně), obrázek si vlep do ŠS

- Procvičování Dělení jednomístným číslem se zbytkem: libovolných 5 příkladů (např. uč. s.36/1 nebo můžete libovolné vymyslet), nebo lze využít matika.in - 4. ročník/Písemné dělení, příklady si napiš do ŠS

- Procvičování Sčítání a odčítání: písemně do zeleného sešitu uč. s.54/12., s.55/17., s.59/22.  stačí a,b,c; dobří počtáři i e,f,g + hledat více řešení (tento typ příkladů jsme počítali ve škole, případně je návod v uč. s.52/4. růžový obdélník dole)

- Osová souměrnost:

vyřeš do zeleného sešitu úlohu v uč. s.64/18., pak si přečti text v růžovém obdélníku; vyřeš pracovní list Osová souměrnost - dole v přílohách (pro koho je úloha 64/18. těžká, řeší jen pracovní list)

- Násobení čísel:

uč. s.64/19. stačí 3 sloupečky, písemně do zeleného sešitu; pak zodpověz otázku napsanou pod příklady (násobíme libovolně - např. zpaměti, vedle sebe, indickým způsobem, písemně pod sebou - jak komu vyhovuje);

dobří počtáři mohou spočítat příkladů více a hledat podobné součiny; slabší počtáři mohou trénovat násobilku (snadné bývá násobení 2,5,10; těžší je násobení 3, 4; nejtěžší bývají násobky 6,7,8,9) - procvičujte libovolnou formou, např. matika.in - 4. ročník/Písemné násobení nebo 3. ročník/Písemné násobení

------------------

SVĚT PRÁCE: úkol byl zadán minulý týden, 1. a 2. část úkolu (najít recept a připravit pokrm pro členy rodiny) můžeš klidně opakovat i tento týden

------------------

VÝTVARNÁ VÝCHOVA: vytvoř na A4 slepičku a kuřátka podle návodu, doplň vajíčky, dokresli a dozdob podle fantazie http://krokotak.com/2017/04/easy-to-make-easter-card/

16. - 20.3.2020

MATEMATIKA:

16.3. učebnice s.61 - přečíst si horní růžový obdélník, snažit se pochopit; do SŠ udělat úlohy s.61/1., 2. a 3.  - do jednoho obrázku, navazují na sebe

17.3. PS2 s.10/1. , s.11/2.,3.

19.3. uč. s.61 - přečti si a zapiš do ŠS růžový obdélník dole, vyřeš úlohu s.61/4. (pracuješ s obrázkem z 16.3.) a s.61/5.

20.3. uč. s.62/6. narýsuj do ŠS; PS s.12/6., 7.

 

SVĚT PRÁCE: Příprava pokrmu - na 3 vyučovací hodiny, tj. 16.3., 23.3. a 30.3.

- vyhledej recept na libovolný pokrm studené kuchyně (např. pomazánka, jednohubky, chlebíčky, obložený talíř, nepečený dezert atd.) - můžeš požádat o radu rodiče

- pokrm připrav (rodiče, buďte prosím nápomocni pouze, aby nedošlo k úrazu, jinak žák pracuje sám) a naservíruj (nejlépe rodičům, sourozencům atd.)

- na A4 zapiš: název pokrmu, recept (co a kolik čeho bylo potřeba), postup práce - a nakresli, jak vypadal pokrm naservírovaný

- ulož do fólie (desek) - budu vybírat a hodnotit

 

VÝTVARNÁ VÝCHOVA: Včelky, poslové jara -připrav si domeček pro včelku - šestiúhelník z barevného papíru (rodiče mohou pomoci), do něho nakresli včelku - technika: podle toho, jaké máte doma možnosti (výtvarné pomůcky)

například jako inspirace:

https://cz.pinterest.com/pin/367254544614082413/

(natřená bublinková fólie, obtištěná na papír, včelka namalovaná zvlášť, po uschnutí šestiúhleníku nalepená; místo bublinkové fólie je možné tisknout např. korkovým špuntem)

https://cz.pinterest.com/pin/598345500469153412/

http://vytvarna-vychova.cz/?s=v%C4%8Dely

 

9. - 13.3.2020

TŘÍDNICKÉ:

Prosím rodiče žáků, kteří dostali dnes lístek k podpisu (souhlas se zapojením jejich dítěte do výtvarné soutěže Kde končí svět), aby tento lístek podepsali, celý vyfotili a poslali buď jako fotku (MMS) p. uč. Pavlíkové na tel. 608 455 816 nebo jako přílohu mailu na michaela.pavlikova@skola-rosice.net do 12.3.2020.

Paní učitelka podepsané lístky vytiskne, nalepí na výtvarné práce a práce bude 13.3. odevzdávat do Muzea v Chrudimi (pořadatel soutěže). Děkuji za spolupráci.

Všechny úkoly budou k odevzdání po návratu do školy.

MATEMATIKA: DÚ na 13.3. PS2 s. 8/5., s. 9/7., 8.

dále procvičujte na www.matika.in pod svým účtem - je potřeba se přihlásit ve tvaru: Jméno Příjmení (žáci Hes, Chmelík Novotná, Slavík, Švadlenka, Šulc, Zach mají přihlášení ve tvaru: Jméno Příjmení Rosice) a kliknout na ikonu poháru, která je hned vedle políčka se jménem. Tímto kliknutím se přihlásíte a já vidím, co jste počítali.

Pokud budou žáci přihlášeni, budu moci sledovat, jak se jim dařilo a případně jim napsat vzkaz.

Příští týden sem uvedu, kteří žáci se přihlásili v pořádku a u kterých jsem procvičování neviděla.

Doporučuji cvičení:

4. ročník/ písemné sčítání a odčítání (Počítání, Pyramidy, Trojúhelníky) a písemné násobení a dělení (Násobilkové, Indické násobení, Písemné násobení, Písemné dělení), případně další prostředí dle zájmu žáka.

KAŽDÝ DEN celkově 45 minut počítání. Lze samozřejmě rozložit na několik částí. Množství procvičených příkladů by mělo odpovídat výše uvednému času a schopnostem žáka (jedničkář spočítá více příkladů a vyšší obtížnosti). Děkuji vám, rodiče, za spolupráci.

Dále je možné procvičovat na: https://skolakov.eu/matematika-4-trida

SVĚT PRÁCE: proběhl ve škole

VÝTVARNÁ VÝCHOVA: nakresli libovolnou technikou (pastelky, vodovky, tempery, voskovky, dolepování papíru, tisky atd.) na formát A4 (čtvrtka, případně kancelářský papír) obrázek na téma Přichází jaro, příroda se probouzí (úroveň by měla odpovídat zhruba 60 minutám práce)

například jako inspirace:

https://cz.pinterest.com/pin/647181408939877303/

http://pavlarichterova.blogspot.com/2015/04/snezenky.html

https://cz.pinterest.com/pin/435230751493116743/

https://cz.pinterest.com/pin/598978819169883337/

ÚNOR:

24. - 28.2.2020

TŘÍDNICKÉ:

Děkuji všem, kteří se zapojili do sběru elektroodpadu. Jména žáků i počty elektrospotřebičů, případně baterií jsou uvedeny na nástěnce ve třídě.

MATEMATIKA: DÚ na 28.2. PS2 s.4/1.,2. - jedná se o 2. díl pracovního sešitu

ve čtvrtek 27.2. test - sčítání a odčítání pod sebou

SVĚT PRÁCE:

- nůžtičky z manikury (pokud máte), budeme vystřihovat oči na maskách

VÝTVARNÁ VÝCHOVA:

přínést si oblíbenou knížku nebo encyklopedii, případně obrázek Jana Amose Komenského, budeme tvořit na téma do soutěže:

Portrét Jana Amose

Nejlepší stránka do čítanky, slabikáře, encyklopedie

17. - 21.2.2020

TŘÍDNICKÉ:

- ve středu Masopust – viz infolístek. Od 7:50 do 8:30 třídnická hodina – oblékání masek, od 8:45 do 10:30 masopustní průvod obcí. 4. vyučovací hodina podle rozvrhu (Hv). Prosím o přípravu masek.

- v pátek 21.2. pojedou čtvrťáci na výukový program k masopustu do Regionálního muzea do Chrudimi. Následující informace dostanou na lístku v pondělí 17.2.:

V pátek 21.2.2020 pojedeme do Chrudimi do Regionálního muzea na program Masopust. Odjezd od školy linkovým autobusem v 7:26. Sraz před školou nejpozději v 7:20. Krátký přestup v Chrasti. Zde bude možné si něco koupit (např. svačinu, pití). Dle času bude krátký rozchod v Chrudimi.

Návrat ke škole v 11:35 (vystoupíme v 11:17 na cihelně).

S sebou: pití, svačinu, drobné kapesné. Vybíráme 20 Kč na autobus, program je zdarma.

 --------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Návratka:

Souhlasím – nesouhlasím, aby se můj syn/moje dcera ………………………………………. účastnil/a programu Masopust v Regionálním muzeu v Chrudimi a aby měl/a krátký rozchod v Chrasti, případně v Chrudimi (pouze na určeném místě k zakoupení občerstvení).

Dne: ……………………..                                        podpis zákonného zástupce: ………………………….

MATEMATIKA: DÚ na 24.2. PS s. 34/3., s. 35/6., 7.

SVĚT PRÁCE:

- budeme tvořit masky na obličej pro dekoraci nástěnky, masky dle výběru (někteří si vybrali z navržených motivů, někteří chtějí dle tvořit dle vlastního návrhu), masky mohou být zvířecí nebo karnevalové – k těm je vhodné přinést si zdobení – např. kamínky, flitry, peříčka atd.

VÝTVARNÁ VÝCHOVA:

10.2. - 14.2.2020

- jarní prázdniny

3.2. - 7.2.2020

TŘÍDNICKÉ:

- v pátek 7.2. 1. hodina podle rozvrhu, v 8:30 odjezd na bruslení do Skutče, návrat v 11:30, poté výuka končí, oběd - viz lístek v ŽK

- prosím přinést papírové kapesníčky v krabičce na 2. pololetí

- od 10.2. do 14.2. JARNÍ PRÁZDNINY

- ve středu 19.2. masopustní průvod Rosicemi (viz info lístek), prosím o přípravu masek. Děkuji.

MATEMATIKA:

- DÚ na 6.2. PS s. 32 vše, s. 33/1.

SVĚT PRÁCE:

- dokončujeme práci s vlnou

VÝTVARNÁ VÝCHOVA:

LEDEN:

27.1. - 31.1.2020

TŘÍDNICKÉ:

- rozvrh dle lístečku rozdaného v pátek - změna pouze v tom, že budou spojeni se 3. třídou (z důvodu lyžařského výcviku),

- ve čtvrtek 30.1. rozdávání výpisu vysvědčení 6. vyučovací hodinu - přineste si desky na vysvědčení; konec výuky ve 12:50

- v pátek 31.1. pololetní prázdniny

- přineste prosím do úterý 28.1. lístek ohledně zájmu o Výtvarnou dílnu, v případě zájmu se dílna uskuteční na jaře, platba až po rezervaci termínu (budete včas informováni) - ukázka dole nad přílohami - 2 obrázky

MATEMATIKA:

- DÚ na 30.1. PS s. 31/6., 7., 9.

SVĚT PRÁCE:

- budeme pracovat s vlnou

VÝTVARNÁ VÝCHOVA:

20.1. - 24.1.2020

TŘÍDNICKÉ:

MATEMATIKA

SVĚT PRÁCE:

VÝTVARNÁ VÝCHOVA:

13.1. - 17.1.2020

TŘÍDNICKÉ:

Ve čtvrtek 16.1.2020 se koná konzultační odpoledne. Lze se zapsat k jednotlivým vyučujícím do rozpisů uveřejněných na stránkách školy - úvodní strana - pak je pro vás tento čas rezervován.

V pondělí 13.1. budu žákům zapisovat do ŽK, s kým potřebuji mluvit. Jinak není konzultace z mé strany nutná. I přesto můžete přijít, pokud vy potřebujete. V úterý 14.1. dopíšu žákům do zadní části ŽK, jaká známka jim vychází z matematiky na vysvědčení. - Z DŮVODU NEMOCI BUDE ŘEŠENO AŽ NÁSLEDUJÍCÍ TÝDEN. Děkuji.

MATEMATIKA:

- 13.1. test - Dělení trojciferných čísel jednociferným číslem se zbytkem

SVĚT PRÁCE:

- klubíčko vlny libovolné barvy - kdo přinesl minulý týden, má uloženo v boxu na VV

VÝTVARNÁ VÝCHOVA:

6.1. - 10.1.2020

TŘÍDNICKÉ:

Všem přeji krásné prožití vánočních svátků, dětem hodně radosti z dárků, rodičům čas strávený se svými dětmi a do nového roku hodně zdraví a spokojenosti.

Děkuji všem dětem za dárky a příjemnou předvánoční atmosféru.       p. uč. Brožková

MATEMATIKA:

- DÚ PS s. 29/9.   a s.27/1. a 2. dokončit z hodiny (kdo nestihl)

SVĚT PRÁCE:

- klubíčko vlny libovolné barvy

VÝTVARNÁ VÝCHOVA:

PROSINEC:

16.12. - 20.12.2019

TŘÍDNICKÉ:

- od úterý 7. ledna 2020 budou žáci 4. a 5. třídy jezdit na povinný plavecký výcvik do Skutče. Je potřeba do 17.12. přinést Posudek o zdravotní způsobilosti dítěte.

Formulář je ke stažení na školních stránkách http://skola-rosice.net/kestazeni - Posudek lékaře. Posudek má platnost 2 roky.

Pokud máte platný posudek (např. z minulého roku - posudek je stejný i např. pro tábor nebo lyžařský výcvik), je možné přinést i tento. Děkuji.

- do konce března je možné nosit sušenou pomerančovou nebo citrónovou kůru

- čtenářská výzva: pokračuje i tento školní rok. Pravidla zůstávají stejná jako minulý školní rok. Je možné se zapojit i v průběhu školního roku. Vypsáno je 7 nových témat.

Formuláře s tématy pro vyplnění jsou k dispozici na nástěnce pod schody k jídelně. V případě zájmu může žák přijít i za mnou a dopomůžu. Termín odevzdání vyplněného formuláře je 23. ledna 2020.

- v pátek 20.12. třídnické hodiny - výuka podle rozvrhu nebude (učení nechte doma), budeme mít vánoční program - vánoční zvyky, dárečky, kulturní program

- NOVĚ:

Pátek 20.12. budou 4 třídnické hodiny.

Přineste si: 1 čajovou svíčku, trochu cukroví na ochutnání, oblíbenou deskovou hru, 2 dárečky na výměnu se spolužáky (v hodnotě cca 50 Kč/ks) – budeme si dárky vyměňovat losováním. Kdo si chce vyměnit dárek s konkrétním kamarádem, domluví se s ním sám. V 11:25 oběd, poté odchod domů. Do školy se pak jde v pondělí 6. ledna 2020.

 

Do 18.12. přineste Posudek zdravotní způsobilosti dítěte, je potřeba pro povinný plavecký výcvik, který začíná v úterý 7.1.2020.

MATEMATIKA

- DÚ bude až na 6. ledna

SVĚT PRÁCE:

- nic speciálního

VÝTVARNÁ VÝCHOVA:


9.12. - 13.12.2019

TŘÍDNICKÉ:

- od úterý 7. ledna 2020 budou žáci 4. a 5. třídy jezdit na povinný plavecký výcvik do Skutče. Je potřeba do 17.12. přinést Posudek o zdravotní způsobilosti dítěte.

Formulář je ke stažení na školních stránkách http://skola-rosice.net/kestazeni - Posudek lékaře. Posudek má platnost 2 roky.

Pokud máte platný posudek (např. z minulého roku - posudek je stejný i např. pro tábor nebo lyžařský výcvik), je možné přinést i tento. Děkuji.

- do konce března je možné nosit sušenou pomerančovou nebo citrónovou kůru

- čtenářská výzva: pokračuje i tento školní rok. Pravidla zůstávají stejná jako minulý školní rok. Je možné se zapojit i v průběhu školního roku. Vypsáno je 7 nových témat.

Formuláře s tématy pro vyplnění jsou k dispozici na nástěnce pod schody k jídelně. V případě zájmu může žák přijít i za mnou a dopomůžu. Termín odevzdání vyplněného formuláře je 23. ledna 2020.

MATEMATIKA

- DÚ na 13.12. PS s. 22/7., s. 23 celá

SVĚT PRÁCE:

- nic speciálního

VÝTVARNÁ VÝCHOVA:

- nic speciálního

2.12. - 6.12.2019

TŘÍDNICKÉ:

- v pondělí 2.12. končí výuka po 4. vyučovací hodině (z důvodu školení pedagogů). V 11:25 oběd. Doučování ODPADÁ.

- ve čtvrtek 5.12. budou ve škole chodit Mikuláš, čerti a andělé. Upozorňuji na nebezpečí ušpinění oblečení, doporučuji tento den vzít si oblečení, u kterého to nebude vadit.

- od tohoto týdne až do konce března je možné nosit sušenou pomerančovou nebo citronovou kůru

MATEMATIKA

- na ČTVRTEK 5.12. DÚ - do ŠS uč. s. 33/7.

SVĚT PRÁCE:

- tento týden nebude

VÝTVARNÁ VÝCHOVA:

- tento týden nebude - ve čtvrtek 5.12. od 11:35 do 13:10 se bude konat čertovský rej ve školní tělocvičně, pořádá 9. třída. Součástí čertovského reje bude vyhlašování nejlepších masek. Prosím o přípravu a přinesení masek. MASKY mají být tradiční, spojené s Mikulášem, tedy nejlépe čertíci a andílci. Děkuji.

LISTOPAD:

25.11. - 29.11.2019

TŘÍDNICKÉ:

- středa a čtvrtek 4. vyučovací hodinu - nácvik vystoupení na Advent venku před školou

- ve středu přinést kostýmy a rekvizity

- v pátek od 9:50 generální zkouška vystoupení před školou

- v pátek 29.11. Adventní setkání před školou od 17:00. Sraz žáků u šatny v přízemí v 16:40. Kostýmy a rekvizity připravíme v pátek do sborovny. K převlékání bude sloužit 1. třída. Kostýmy a rekvizity si žáci budou moci po vystoupení odnést, nebo je uložíme opět do sborovny a odnesou si je domů v pondělí 2.12.

 

MATEMATIKA

- doporučuji procvičovat na www.matika.in, žáci dostali 11.11. svá přístupová jména, pod kterými se před procvičováním na stránce přihlásí

- DÚ na 29.11. - PS s. 21/1., 2., 3. a s. 22/5., 6.,  navíc (obtížnější úkol) s. 21/4.

SVĚT PRÁCE: nic speciálního

VÝTVARNÁ VÝCHOVA: nic speciálního


18.11. - 22.11.2019
i

TŘÍDNICKÉ:

- obsah třídní schůzky z 12.11. dole v přílohách

- 19.11. náhradní termín VÁNOČNÍHO FOTOGRAFOVÁNÍ - pro příhlášené, od 8:00, změna termínu nastala chybou fotografky

- do 19.11. platba 50 Kč na program Přichází zákon

- 20.11. - od 10:00 do 11:00 program Přichází zákon ve školní tělocvičně.

- příspěvěk pro Spolek ROSA I ve výši 200 Kč zaplatili všichni žáci 4. třídy. Děkuji.

- od 19. do 29.11. nacvičujeme vystoupení na Advent (v hodinách ČJ ukázka z pohádky Popelka, v hodinách Hv nácvik písně "Buchet je spousta" a "Vánoční"), prosím o zajištění vhodného oblečení pro vystoupení - princ, princezna, lidé ze statku (více info p. uč. Vrabcová, až budu vědět, doplním sem další informace)

- od 2. prosince bude možné nosit sušenou pomerančovou a citronovou kůru, sběr potrvá do konce března 2020

- celý rok je možné nosit baterie a drobné vysloužilé elektrozařízení

MATEMATIKA

- doporučuji procvičovat na www.matika.in, žáci dostali 11.11. svá přístupová jména, pod kterými se před procvičováním na stránce přihlásí

- DÚ na 22.11. - PS s. 18/1., 3., 4. a s. 20/7., 8.

SVĚT PRÁCE:

- nic speciálního, na 25.11. 1 list modrého papíru (mají pravděpodobně ve VV)

VÝTVARNÁ VÝCHOVA:

- cca 20 listů ze stromů, různé tvary a velikosti, houbičku na mytí nádobí (tu rozstříháme), cca 20 čistítek na uši, 1 obyč. gumičku

11.11. - 15.11.2019

TŘÍDNICKÉ:

-v úterý 12.11. rodičovské schůzky - konzultace jednotlivých vyučujících (rozpisy na titulní stránce školy v Novém obsahu, kam je možné se zapsat), od 15:30 do 16:30 přednáška na téma Závislosti na médiích, od 16:30 do 17:00 rodičovské schůzky ve třídách

- 14.11. VÁNOČNÍ FOTOGRAFOVÁNÍ - pro příhlášené

- příspěvěk pro Spolek ROSA I ve výši 200 Kč, prosím přinést do 15.11., nejlépe do 12.11., aby mohlo být předáno zástupcům spolku ROSA I, 13 žáků již má zaplaceno; příspěvky budou využity pro nákup dárků od Mikuláše, nákup dárků pro deváťáky, vybavení školy atd., Vaše náměty vítány buď prostřednictvím zástupce třídy (za 4. třídu je to p. Kaplanová) nebo na email spolekrosa@seznam.cz

- Sběr šípku - ukončen (zapojil se 1 žák), Sběr papíru - zapojilo se 8 žáků. Děkuji všem, kteří se zapojili.

- od 2. prosince bude možné nosit sušenou pomerančovou a citronovou kůru, sběr potrvá do konce března 2020

- celý rok je možné nosit baterie a drobné vysloužilé elektrozařízení

MATEMATIKA

- doporučuji procvičovat na www.matika.in, žáci dostali 11.11. svá přístupová jména, pod kterými se před procvičováním na stránce přihlásí

- DÚ na 15.11. - PS s. 15, 16 a 17

SVĚT PRÁCE:

- 3 plastové kelímky od jogurtu, 1 plastová mísa (větší miska) - z kelímků vytvoříme odměrky na přelévání vody, plastovou misku si žáci odnesou neporušenou domů

VÝTVARNÁ VÝCHOVA:

- podzimní tématika, nejsou potřeba speciální pomůcky

4.11. - 8.11.2019

TŘÍDNICKÉ:

- přínést do 15.11. příspěvěk pro Spolek ROSA I. 200 Kč, 11 žáků již má zaplaceno

- sběr šípku - poslední možnost přinést sušený šípek

- dále je celý rok možné nosit baterie a drobné vysloužilé elektrozařízení

- v tomto týdnu proběhne SBĚR PAPÍRU - papír noste svázaný, roztříděný zvlášť na noviny, časopisy a kartony. Papír předávejte p. školníkovi, lísteček se jménem a hmotností papíru třídní učitelce. Děkuji.

MATEMATIKA

- doporučuji procvičovat na www.matika.in - cokoliv ze 3. ročníku + Dělení bez zbytku, Dělení se zbytkem

- na 8.11. DÚ z PS s. 12 - 13

SVĚT PRÁCE:

- tento týden nebude - místo toho matematika

VÝTVARNÁ VÝCHOVA:


ŘÍJEN:

28.10. - 1.11.2019

28.10. státní svátek

29. - 30.10. podzimní prázdniny

31.10. - 1.11. ředitelské volno

ve čtvrtek 31.10. se v Regionálním muzeu Chrudim koná akce HALLOWEEN V MUZEU S ANGLIČTINOU od 19:00 do 21:00. Na této akci bude doprovodná výstava výkresů a výrobků, které jsme tvořili ve škole (dýně a kostlivce) a které by tam měli být vystaveny - informační letáček dole v příloze

21.10. - 25.10.2019

TŘÍDNICKÉ:

- přínést do 15.11. příspěvěk pro Spolek ROSA I. 200 Kč, většina již má zaplaceno

- sběr šípku - sušený šípek je možné nosit do konce října; dále je celý rok možné nosit baterie a drobné vysloužilé elektrozařízení

- ve středu 23.10. - 1. až 3. hodinu preventivní program Líbí, nelíbí; pomůcky na výuku si přinést pouze na Hv

MATEMATIKA

- na 25.10. DÚ - PS s.10 celá

- doporučuji procvičovat na www.matika.in

SVĚT PRÁCE:

- kostlivci - není potřeba nic nosit

VÝTVARNÁ VÝCHOVA:

- podzimní tématika - není potřeba nic speciálního

--------------------------------------------------------------------------------------

14.10. - 18.10.2019

TŘÍDNICKÉ:

- přínést do 15.11. příspěvěk pro Spolek ROSA I. 200 Kč, většina již má zaplaceno

- připomínám sběr šípku - sušený šípek je možné nosit do konce října; dále je celý rok možné nosit baterie a drobné vysloužilé elektrozařízení

- v pátek 18.10. nepůjde elektrika, výuka podle rozvrhu

MATEMATIKA

- na 18.10. DÚ - PS s.9 vše

- v úterý 15.10. TEST - zvířátka dědy Lesoně - doporučená příprava uč. s. 15/36., s.16/42. - řešili jsme ve škole ve skupinách s následnou kontrolou

- INDICKÝ a BĚŽNÝ ZPŮSOB NÁSOBENÍ - doporučuji procvičovat na www.matika.in

SVĚT PRÁCE:

- ježci z kaštanu, není třeba nic nosit

VÝTVARNÁ VÝCHOVA:

- není třeba nic speciálního

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

7.10. - 11.10.2019

TŘÍDNICKÉ:

- přinést do 11.10. vyplněný a podepsaný Informovaný souhlas

- přínést do 15.11. příspěvěk pro Spolek ROSA I. (infolístky budou rozdány v úterý)

- připomínám sběr šípku - sušený šípek je možné nosit do konce října; dále je celý rok možné nosit baterie a drobné vysloužilé elektrozařízení

MATEMATIKA

- vzhledem k žádosti některých rodičů budu úkoly z M zadávat začátkem týdne (v pondělí nebo úterý) a žáci úkol odevzdají vždy v pátek, víkend bude bez úkolu; pokud žák chybí, úkoly si doplní a odevzdá s dalším úkolem v pátek

- DÚ na pátek 11.10. do ŠS uč. s.14/35., s.15/38. a s.16/41. b)c)d)

SVĚT PRÁCE:

- tento týden není - výměna za ČJ

VÝTVARNÁ VÝCHOVA:

- není třeba nic speciálního

---------------------------------------------------------------------------------------

ZÁŘÍ:

30.9. - 4.10.2019

TŘÍDNICKÉ:

- ve čtvrtek 3.10. budeme psát na počítačích Logickou olympiádu - do té doby je třeba potvrdit registraci přes mail, který vám přišel (neudělali ještě 2 žáci), a sdělit mně heslo (na lístečku, mailem nebo zápisem do ŽK) - udělalo zatím 5 žáků z 11. Bez hesla není možné se olympiády zúčastnit.

- v minulém školním roce byli někteří zájemci o Kroužek vědeckých pokusů pro děti, který nabízí společnost Veselá věda. Nabídka z jejich letáčku zněla "1x týdne na tvojí škole od října do června". Vzhledem k ceně kroužku 1460,- je nejbližší otevřený kroužek v Pardubicích. Pokud máte přesto zájem, jsou bližší informace na www.veselaveda.cz. Zde je možné se do kroužku i přihlásit.

MATEMATIKA

- na 30.9. DÚ z M: PS s.7/vše, s.8/13.

- vzhledem k žádosti některých rodičů budu úkoly z M zadávat začátkem týdne (v pondělí nebo úterý) a žáci úkol odevzdají vždy v pátek, víkend bude bez úkolu

- DÚ na pátek 4.10. do ŠS (zeleného školního sešitu) z uč. s.12/22., 23. a s.13/29., 30. (slovní úlohy)

- 4.10. krátký test - není potřeba se na to učit; kdo chce - doporučená příprava z PS s. 5 až 7 (zapíšeme si 3.10.)

SVĚT PRÁCE:

- budeme se ještě věnovat pěstitelské práci, využijeme zbylé pomůcky z minulého týdne

VÝTVARNÁ VÝCHOVA:

- není třeba nic speciálního

-------------------------------------------------------------------------------------

23. - 27.9.2019

TŘÍDNICKÉ:

- přinést vyplněnou a podepsanou nabídku fotografování (i pokud nemáte zájem) do 25.9.

- přinést lístek s nabídkou doučování (do 25.9.):

buď jen jméno žáka a připsat "nemáme zájem"

nebo jméno žáka připsat, o který předmět (Čj, M, Aj) máte zájem

MATEMATIKA

- na 23.9. DÚ z M: PS s.6/5., 8., 9.

SVĚT PRÁCE:

- na Sp: přinést si květináč, podmisku, hlínu (zapisovali jsme si do diářů)

VÝTVARNÁ VÝCHOVA:

- mít bílou pastelku a fixy

-------------------------------------------------------------------------------------

16. - 20.9.2019

TŘÍDNICKÉ:

- přinést podepsanou nabídku kroužků Komunitní školy; kroužky, o které máte zájem, zakroužkujte

 

MATEMATIKA

- na 16.9. DÚ z M: PS s.5/vše

- kdo chybí: vyřešit úlohy z uč. s.6/2 tabulky nahoře, hady - jen cvičně na papír

 uč. s.7/ úlohy b) c) d) do ŠS (dostávali ho 10.9.), lze i na papír a pak do sešitu vlepit;

 úlohu e) jen cvičně na papír

- PS s.6/6., 7.

 

SVĚT PRÁCE:

- na Sp: přinést ještě provázek (tkaničku) na uzly - doma procvičit liščí uzel a ambulantní uzel

 

VÝTVARNÁ VÝCHOVA:

- přinést si nějakou svoji aktuální fotografii - portrét (obličej) formátu zhruba A6

--------------------------------------------------------------------------------------

9. - 13.9.2019

- 9.9. DÚ z M: PS1 s.4/1., 2.

- 9.9. na Sp - přinést kulatou tkaničku (pevné lano) cca 50 - 80 cm, budeme vázat uzly

- třídnické: prosím přinést podepsaný list Školní klub a list O předběžném zájmu o akce pro školní rok 2019/2020 (Škola v přírodě, moře atd.) i pokud zájem nemáte. Děkuji.

- na VV: přinést nějakou pohlednici, pokud máte (1 ks, příp. více, popsanou, prázdnou, nejlépe cestovatelskou, např. město), budeme tvořit Pohlednici z prázdnin

--------------------------------------------------------------------------------------

Organizace prvního školního týdne:

2. 9. -  1 vyučovací hodina, žáci dostanou rozvrh hodin, konec v 8:35
3. 9. -  4 vyučovací hodiny - třídnické práce, rozdávání učebnic (vezměte si tašku na učebnice), konec ve 11:25
4. 9. - 4 vyučovací hodiny - první dvě hodiny probíhají třídnické práce, následně výuka probíhá dle rozvrhu, konec v 11:25
5. 9. - Výlet za odměnu - sraz u školy v 6:20, návrat v cca 18:00 - informace na lístku žáci dostávali;
žáci, kteří se neúčastní - 4 vyučovací hodiny v 5. třídě (ráno jdou do své třídy a v 7:50 si je vyzvedne p. uč. Chmelařová) - informační lístek v ŽK (diáři)
6. 9. - 4 vyučovací hodiny dle rozvrhu
CELÝ TENTO TÝDEN SE NEVAŘÍ.

V úterý 3. 9. 2019 bude probíhat třídní schůzka od 15:30 v kmenových třídách.

Obsah rodičovské schůzky dole v přílohách.

Konzultace vyučujících dole v přílohách.Co budeme potřebovat do budoucí 4. třídy

 •  Matematika: školní sešit a 2 pracovní sešity budou koupeny školou a žáky placeny v září
 • Angličtina: 1x sešit školní/domácí č. 424; 1x mluvnický notes č. 544; barevné Centropeny tenké 4 ks; velká folie (dvojitá); obalené učebnice a pracovní sešity, podepsané; desky na slovní zásobu (A4) + desky na portfoliové materiály A4 (tzv. rychlovazače - 2 kusy - vypadá takto: https://www.oferta.cz/Rychlovazac-A4-EURO-zavesny-s-PPS-zluty-d901.htm; 15 ks eurobalů; 50 ks kancelářských papírů; nůžky, lepidlo
 • Český jazyk: sešit na diktáty č. 513 (linkovaný); školní sešit 524e; domácí sešit 524e
 • Vlastivěda: sešit 524e (linkovaný)
 • Přírodověda: sešit A4 – 40 listů nelinkovaný
 • Tělesná výchova: látkový pytlík – šortky, tričko, tepláky, boty do tělocvičny, boty na ven)
 • Svět práce + Výtvarná výchova: štětce (kulatý a plochý každý 2 – 3x různé velikosti), vodové nebo anilinové barvy, voskovky, fixy, 2x barevné papíry, modelínu, kelímek na vodu, hadřík, paletu na míchání barev, tekuté lepidlo Herkules 130g – „se špičkou“, podložka na modelování, pracovní košili nebo zástěru, igelitový ubrus, středně silný nebo silný lihový fix černý + kufřík na tyto pomůcky - upřesnění: nemusí být kufřík, stačí např. krabice od bot - ve třídě má každý žák plastový zelený box, do kterého si věci na VV a Sp uloží.
 • Hudební výchova: sešit 424

  

 • do penálu: dvě ořezané tužky č. 2, 3; pastelky asi 10 barev; gumu; ořezávátko; kvalitní nůžky; kvalitní pero + náhradní náplň, v případě negumovacího pera ještě zmizík a propisku; zvýrazňovač; tenký černý fix; kružítko (bude upřesněno) 
 • do aktovky: desky na sešity, pravítka – trojúhelník s ryskou a rovné 30 cm; obaly na sešity, učebnice a pracovní sešity (v září - rozměry obalů budou upřesněny)
 • do třídy: přezůvky, ručník s poutkem, stíratelnou tabulku vel. A4 + 2 fixy a hadřík, vysunovací lepidlo, balení papírových kapesníčků v krabičce, euroobaly 25 ks, vhodná knížka na čtení
 • VŠE PROSÍM OZNAČIT JMÉNEM, aby se předešlo případné záměně!!!

  

 • POZN.  Peníze na pracovní sešity a školní sešit z matematiky (cca 200 Kč), případně další pomůcky (hromadný nákup pro Vv a Sp) budu vybírat v září. Počítejte prosím s částkou kolem cca 500 Kč. V září bude upřesněno.

 

p. uč. Petra Brožková

Ukázka brože - malování na plátno.
Ukázka brože - malování na plátno.