Informace pro rodiče 1

Aktuální informace

Prosím dodržujte:

Vzhledem k opakovaným zprávám o nedodržování připomínám:

je vyhlášen zákaz volného pohybu v zastavěných oblastech, tzn. po vesnici, každý, kdo vychází mimo dům, musí mít roušku, není dovoleno se sdružovat do skupin.

Pokud budou škole nahlášeny děti, které toto porušují, budeme muset řešit ve spolupráci s městskou policií a vedením obce.

Věřím, že v této nelehké době nám všem záleží na rychlém vyřešení situace a podle toho se budeme chovat.

http://skola-rosice.net/durazne-upozorneni

 

Pro zajímavost "jak to můžeme zvládnout":

http://www.amalthea.cz/aktualne-z-amalthey/jak-dobre-zvladnout-soucasnou-narocnou-situaci-/?fbclid=IwAR02afTOus9Fpf2sZ6KHqPG4rL4LDCxnEZVqxbWI4aiU-LTn9y88JtXRh-4

 

Týdenní plán na týden od 30. 3. do 3. 4. (podrobný, s odkazy a vysvětlivkami):

- je uložen v příloze tohoto článku 

 

Týdenní plán na týden od 23. 3. do 27. 3. (podrobný, s odkazy a vysvětlivkami):

- je uložen v příloze tohoto článku (úprava - uvedla jsem, že v matematice můžete vynechat cv. 20/4, ale chtěla jsem napsat 20/2:-), je to z toho důvodu, že doma pravděpodobně nemáte potřebné pomůcky - krychle, učivo můžete procvičit na https://www.skolasnadhledem.cz/game/3604, omlouvám se za chybu)


- odkazy a tipy: různých odkazů, návodů a tipů na procvičování je s současné době velké množství, nechci vás jimi zahltit, vybírám ty, které se zrovna hodí k našemu učivu, a které mi připadají přínosné, další odkazy budu ukládat pro případ zájmu do záložky Odkazy a tipy (můžete se podívat třeba na "tělocvik v obýváku" nebo "knihy ke stažení zdarma")

 

 

Práce žáků po dobu uzavření školy od 11. 3. 2020

 • nakladatelství Fraus nabízí zdarma přístup k interaktivním učebnicím, které používáme běžně ve škole, v případě zájmu si je můžete aktivovat i doma prostřednictvím odkazu:   https://www.fraus.cz/cs/ucenidoma#rodic
 • žáci by dle možností měli pokračovat v učivu v pracovních sešitech podle týdenního plánu
 • !!!nejdůležitějším úkolem je každý den číst a každý den procvičovat počítání (v tuto chvíli do 16), pokračovat v Písance!!!
 • pokud si s některými cvičeními nevíte rady, označte je otazníkem
 • dále prosím sledujte internetové stránky školy, kde budou informace průběžně aktualizovány
 • v případě dotazů a nejasností se na mě prosím obraťte (kontakt: michaela.pavlikova@skola-rosice.net, případně tel.: 608 455 816)

Nácvik čtení: 

Pro nácvik čtení můžete využít prezentace v příloze tohoto článku (žáci znají z hodin). Postupně budu přidávat aktuální.

Možnost čtení přes Skype - informace budete mít v mailu.

Procvičování matematiky:

K procvičování matematiky využijte prosím https://www.matika.in/cs/, kde se prvňáci přihlásí pod svým jménem v podobě: Jméno Příjmení Rosice a v záložce Moje třídy zadají kód naší třídy Róza18. Pokud budou žáci přihlášeni ke třídě, budu moci sledovat a vyhodnocovat průběh jejich práce, posílat vzkazy. Doporučuji cvičení z prostředí Krokování, Sčítání, Odčítání, Trojúhelníky 3 úrovně, Kolik je hodin a Slovní úlohy. Pokud máte zájem o změnu přihlašovacího jména, dejte mi vědět, pod jakým jménem se chcete přihlašovat a já vám údaje upravím).

Možnost procvičování anglického jazyka (pokud vám bude fungovat:-): 


Různé předměty - procvičování: https://www.skolasnadhledem.cz/profil/prehled

Děkuji za spolupráci.

M. Pavlíková

 

POMŮCKY: Co potřebujeme do 1. třídy 

 • do penálu: dvě ořezané tužky č. 1, 2, ořezané pastelky asi 10 barev (tužky a pastelky nejlépe trojhranné), gumu, ořezávátko, kovové nůžky s kulatou špičkou, tenký černý fix Centropen, zvýrazňovač, pero (dop. zn. Pilot gumovací + náhradní náplň do pera – budeme potřebovat až později cca od prosince)
 • do aktovky: desky na sešity, obaly na sešity, učebnice a pracovní sešity (v září - rozměry obalů budou upřesněny), pravítko - trojúhelník
 • do třídy: přezůvky, ručník s poutkem, stíratelnou tabulku vel. A4 s 2 fixy a hadříkem, vysunovací lepidlo, euroobaly asi 20 ks, svoji fotografii, balení papírových kapesníčků v krabičce
 • na výtvarnou výchovu: štětec (alespoň 2x kulatý a 4x plochý – různé velikosti), vodové barvy, voskovky, suché pastely, olejové pastely, fixy, silný permanentní fix černý, barevné papíry, modelínu, kelímek na vodu, hadřík, paletu na míchání barev, tekuté lepidlo Herkules 130g – „se špičkou“, podložka na modelování vel. A4, pracovní košili nebo zástěru, igelitový ubrus – rozměr vhodný na lavici
 • na tělesnou výchovu: sáček nebo látkovou tašku - cvičební úbor (tričko, teplákovou soupravu, obuv do tělocvičny - neklouzavou, obuv na ven)

POMŮCKY PROSÍM OZNAČIT JMÉNEM!!!