Fyzika 7

FYZIKA

Úkoly po dobu mimořádného volna:

Doporučuji úkoly zpracovávat průběžně, vždy k danému termínu. Když se vše nahromadí, nedá se to pak stihnout za jedno odpoledne. Po návratu do školy budu úkoly kontrolovat a vypracování bude ohodnoceno.

do 13.3.: přečti si v učebnici kapitolu Kapilární jevy (str. 66 - 68), napiš si do školního sešitu nadpis Kapilární jevy a přepiš si následující otázky:

1. Co je to kapilára?
  2. Co se označuje pojmem kapilára v lékařství?
  3. Která kapalina smáčí stěny skleněné nádoby?
  4. Která kapalina nesmáčí stěny skleněné nádoby?
  5. Co je to vzlínání vody?
  6. Proč se po setí válcuje pole?
  7. Proč se po sklizni pole oře?
    a napiš k nim odpovědi (podle textu v uč.).

do 17.3.: přečti si v učebnici kapitolu Hydrostatický tlak (str. 69-70), napiš si do ŠS zápis - nadpis Hydrostatický tlak + Shrnutí ze s.71. Z přečteného textu si vypiš ve větách 3 informace, které tě zaujaly (např. i z modrých okrajů)

do 20.3.: pusť si následující video, pak si do ŠS zapiš ve větách 5 informací, které ses z videa dozvěděl/a.

do 27.3.: vyřeš úlohy z PS s.34 a 35, místo Tabulek využij internet (práce na 2 vyučovací hodiny)

BŘEZEN

ÚNOR

- v úterý 18.2. test - Tlak a tlaková síla

LEDEN

- test: Síla, skládání sil, těžiště (termín 10.1., případně další týden)

PROSINEC

ve čtvrtek 5.12. nebude ČJ, bude F

na 10.12. DÚ - do ŠS nakreslit obrázky z uč. s. 45 nahoře, včetně popisu

5.11. vybírám ke kontrole ŠS a PS

8.11. test - Dráha rovnoměrého pohybu - co je to dráha, jak se značí, základní jednotka, další jednotky, vzorec pro výpočet dráhy, slovní úlohy na výpočet dráhy (příprava - ŠS a PL z 5.11.)

na 12.11. DÚ - do SŠ z uč. str. 32/1., 3. pouze výpočty a odpovědi, nemusí se opisovat zadání

na 19.11. - DÚ - PS s.11 celá - bude hodnoceno známkou

22.11 test - Dráha, rychlost, čas

ve čtvrtek 28.11. místo AJ bude Fyzika

na 28.11. DÚ - PS s. 12/1., 3.

ŘÍJEN

na 1.10. DÚ dopočítat příklad ve ŠS - rychlost běhu, výsledek uvést v km/h

4.10. test - Klid a pohyb těles, průměrná rychlost (výpočet)

na 22.10. DÚ PS str. 10/2.

ZÁŘÍ

6.9. zadána témata ke zpracování - každý si vybral jedno téma - opakování učiva 6. ročníku - viz nalepený lístek ve ŠS - napsané téma (každý žák si měl zapsat téma a návodné pojmy) + 4 kritéria hodnocení

na 10.9. přinést materiály na zpracování tématu v HODINĚ fyziky, kdo nestihne, dokončí do pátku 13.9. DOMA

13.9. přinést zpracovaná témata, prezentovat před třídou, bude hodnoceno dle kritérií