Se školou poprvé v Itálii

Fotogalerii snímků z Itálie naleznete zde.

V prvních deseti zářijových dnech jsme letos poprvé vyrazili se školou na pobytově-poznávací zájezd k moři. Prožili jsme dny plné sluníčka u neuvěřitelně teplého Jaderského moře na Palmové riviéře v městečku Martinsicuro. Kromě koupání a sportování u vody, sběru mušlí a rukodělných aktivit jsme také poznávali tuto část Itálie. Náročný, ale nezapomenutelný byl celodenní výlet do Říma a Vatikánu. Na vlastní oči jsme si zde prohlédli to, co jsme do té doby znali jen z dějepisu, televize či z obrázků, na chvíli se ocitli ve starověku, cestou od Kolosea si mohli prohlédnout vykopávky z dávných dob, vyfotit se u známé vlčice s Romulem a Remem, užít si období renesance či vhodit minci do slavné Fontány di Trevi. Přes Andělský most jsme přešli do nejmenšího státu světa, do Vatikánu, a zde navštívili Svatopetrskou katedrálu.
Doslova úchvatný byl přejezd celého pohoří Grand Sasso s nejdelším italským tunelem a nádhernými panoramaty tohoto národního parku. Kdo si chtěl více užít moře, zažil plavbu a koupání na širém moři, v nabídce byla i možnost exkurze do výrobny olivového oleje. Po celý pobyt se o naše žaludky staraly paní Sodomková a Hesová – byla to docela legrace, když Italové pošilhávali po vonícím uzeném s chlupatými knedlíky a se zelím nebo třeba po rajské… Paní zdravotnice Chlebounová dozírala na naše zdraví – naštěstí zájezd postihla jen jedna zvýšená teplota. Domů jsme dorazili opálení a plni zážitků, které, jak pevně doufají učitelé, zúročíme i ve školních hodinách.

A odpověď na nejčastější otázku tohoto týdne (Kde se můžu přihlásit na další zájezd?): v tuto chvíli se vedení školy rozhoduje, zda zájezd bude, případně kam. Vše se žáci dozvědí prostřednictvím dotazníku a webových stránek během měsíce října.

Fotky a videa ze zájezdu budou k dispozici ke stažení na školním serveru, po dohodě bude možné si je stáhnout.