Akce školy

Osvětim - zrušení exkurze

Exkurze do Osvětimi je zrušena vzhledem k současné situaci a uzavření hranic, které bude pravděpodobně dlouhodobější.

Doplatek 720 Kč bude vrácen v plné výši po návratu do školy.

Záloha 500 Kč bude vrácena také v plné výši, ale termín vrácení v tuto chvíli nevíme.

Upozornění pro rodiče vycházejících žáků

Upozornění ohledně zápisových lístků:

Žáci, kteří podali přihlášku na SOU a OU, obdrží zápisové lístky poštou.

Žáci, kteří budou konat přijímací zkoušky na SŠ a gymnázia, obdrží zápisové lístky po návratu do školy.

Mironet půjčí počítače dětem rodin v nouzi

Pokud máte doma nevyužitý počítač, můžete se zapojit také.Společnost Mironet se rozhodla v době, která je náročná pro nás všechny, zajistit 1000 počítačů dětem rodin v nouzi pro jejich domácí studium a vyzývá veřejnost, aby se také zapojila.

Lidé, kteří se chtějí zapojit jako dobrovolníci, chtějí nabídnout své nepotřebné přístroje nebo lidé, kteří chtějí požádat o zapůjčení přístroje, najdou formuláře na adrese www.mironet.cz/koronavirus. O zapůjčení techniky lze také žádat na telefonním čísle 234 700 800.

Zubní kartáček s sebou do školy aneb preventivní program Zubní hygiena

V rámci preventivního programu "Zubní hygiena" navštívil naši školu pan stomatolog David Vařejko. V každé třídě měl zajímavý, poučný a interaktivní výklad k péči o svůj chrup. Ke konci každého výkladu byla beseda a hlavně praktická ukázka, jak si správně čistit zuby. Starší žáci se poněkud ostýchali, ovšem mladší žáci přistupovali k této aktivitě s nadšením a zodpovědně.

Žáci 4. třídy měli za domácí úkol napsat krátkou reflexi a nakreslit obrázek. Jak se jim to povedlo?!

Divadelní předplatné - zrušeno

Na základě vydaných bezpečnostních preventivních opatření vyhlášených Ministerstvem zdravotnictví České republiky se pondělní divadelní předplatné (16. 3. 2020) ruší. Divadelní představení bude buď nahrazeno jiným termínem, nebo bude finančně kompenzováno.

Exkurze do Ekocentra Paleta

Přesně na Světový den divoké přírody World Wildlife Day (WWD), který je příležitostí k oslavě jejích krásných a rozličných forem a k vyzdvihnutí významu ochrany přírody pro lidstvo, vyrazili žáci první až třetí třídy do pardubického ekocentra.

Aj Počasí. The weather příprava na Test

Bruslení 2. stupeň

"

Angličtina jinak

Poslední únorové úterý se celý druhý stupeň přesunul na výuku angličtiny do chrudimského divadla. Po předchozí přípravě v hodinách Aj jsme sledovali představení o králi a jeho dětech, téměř celé v angličtině, plné nové slovní zásoby a slovesných časů, které nám dávájí zabrat v hodinách. Šedesát minut uteklo jako voda a nás teď čeká zakončení celé akce s pracovním listem. Jsem moc zvědavá, jak to dopadne Mrkající.

Last wish

Masopust v chrudimském muzeu - čtvrťáci

Také čtvrťáci zažili masopust v chrudimském muzeu, stejně jako páťáci, jen o den později, v pátek 21.2. Tučný čtvrtek jsme už tedy měli za sebou, a kdo si o den dříve nedal k jídlu něco dostatečně tučného, bude to moci napravit až příští rok.

Nástěnka k masopustu
Nachystaní na masopustní obchůzku po Rosicích
Masopust v Regionálním muzeu Chrudim
Chystáme si čepice.
Střapec patří na špičku.
Lepíme ozdoby.
Ušpiněný obličej k masopustu patří.
A je hotovo.
Jaké jsou typické masopustní masky?
Za chvíli už budeme vědět.
Přiřadíme to správně?
Tvoříme dvojice - obrázek a název.
Pracovní list nám zůstane.
Kam to asi patří?
Máme hotovo.
Laufr je nejdůležitější postava.
Nácvik šátečkového tance - tančí modří a červení turci.
A můžeme jít na masopustní obchůzku.
Hlavně z vesela.
Otevře nám hospodyně?
Dostaneme smažené koblížky?
Za šátečkový tanec určitě.
Takhle tančí kluci.
Takhle tančí děvčata.
Hospodyně je spokojená, rozdává koblížky.
Moc nám chutnají.
A obchůzka pokračuje.
Do kroku nám vyhrává své pochody František Kmoch.
Masopust se chýlí se konci.
Zbývá sečíst hříchy kobyle ...
a pak ji zaříznout.
Ožije, ožije?
Ano, povedlo se. Stejně jako celý program.
A myšáka Huberta si necháme na příště.

Subscribe to RSS - Akce školy