Akce školy

Divadelní předplatné

Divadelní předplatné nemohlo být v minulém školním roce realizováno v celém rozsahu. Již v září bude náhradní představení za zrušené představení z 7.4.2020. Ve středu 23. 9. 2020 od 17:00 se v Městském divadle odehraje představení Sherlock v nesnázích.

Zakoupené vstupenky i abonentky zůstávají v platnosti, nemusí se vyměňovat.

Rozloučení s 9.třídou

Ráda bych zde uvedla na pravou míru některé informace, které mi podsouvají zákonní zástupci žáků, pravděpodobně na základě mylných informací  buď deváťáků či osob jim blízkých.

Do 17.6.20 nebylo vůbec jasné, zda bude možné předat ve školách vysvědčení. Následoval pokyn MŠMT, který je platný do dnešního dne. Zde se praví:

Sběrové soutěže - vyhodnocení

Jak se stalo již tradicí, čeká na pilné sběrače cena v podobě zážitkového výletu, který se uskuteční v září 2020. Cíl si ponecháme jako překvapení, věřím ale, že se bude líbit.

D.Brdíčková

Milé děti! Usmívající se

Prvňáci - z lesa a z hor

Prvňáci vás zdraví z lesa. Zavedla je tam liška z bajky O lišce a sýru. Dávejte si na tuhle kmotru pozor, ať nedopadnete stejně chudák vrána, kterou připravila o celý oběd.

V lese čeká naše oči, uši, nosy, kůži i mlsné jazýčky spousta dalších zajímavých vjemů - pichlavé hemžení v mraveništi nebo sluníčková pohoda na pasece s pestrobarevnými motýly - stačí si jen vybrat.

Bára Paulusová, 1. třída
Sára Piňosová, 1. třída

MŠ - známe svou obec

S dětmi z  Beránkové třídy jsme se zúčastnili kvízu Poznávání zákoutí obce Rosice, o kterém jsme se dozvěděli v Rosických listech. Kamenný květináč jsme úspěšně našli, porovnali s výřezem v RL a vyfoceni na místě činu jsme fotografii zaslali na uvedenou adresu.

Oslava v knihovně

Venku se procházela nepohoda a na cestu mnozí sáhli po deštníku nebo pláštěnce. O to pohodovější a příjemnější to však bylo v náručí chrudimské knihovny. Mezi regály s tisíci popsaných stran jsme včera slavili úspěchy našich školních výtvarníků a spisovatelů. Paní knihovnice pro nás připravily nejen vyhlášení výsledků, ale také skvělé pohoštění, spoustu laskavých slov a milých úsměvů. Děkujeme!!!

Bylo mi tam s vámi všemi včera moc dobře. Děkuji všem zúčastněným za krásnou atmosféru.

A kdo tam nemohl být s námi, může si prohlédnout alespoň několik fotografií…

Osvětim - vrácení peněz

Peníze za zrušenou exkurzi do Osvětimi budu vracet v úterý 9.6. ve sborovně:

Žákům 7. třídy v čase od 11:00 do 11:15.

Zaměstnancům školy a jejich rodinným příslušníkům od 11:15 do 11:30.

Žáky 8. a 9. třídy kontaktuji individuálně.

Děkuji za dodržení termínu.

Petra Brožková

MŠ - skotačení na zahradě

Když je krásně, chodíme ven brzy :-). A máme se tu báječně!

Vrácení knih

Vážení čtenáři,

blíží se nám konec školního roku a je potřebné, aby se vrátily knížky zpět na své místo ve školní knihovně. Knížky vracíte paní vychovatelce Radce Cimburkové, vždy po předchozí domluvě na emailové adrese: radka.cimburkova@skola-rosice.net .

Poslední termín pro odevzdání knížek je 15.6.2020, prosím o respektování termínu.

Pampeliškový pozdrav od třeťáků

Třeťáci z domu, zdraví třeťáky, kteří chodí do školy a třeťáci ze školy, zdraví třeťáky, kteří se učí doma. Usmívající se

Třeťáci z domu  vyráběli pampelišky, mohli si zvolit techniku -  pampelišku z ubrousku nebo pampelišku z vlny.

Třeťáci, kteří již školu navštěvují, vyráběli chobotničku.

Snad našimi výtvory potěšíme i ostatní...

Subscribe to RSS - Akce školy