Akce školy

Připomínka: Dnes se koná burza škol v Chrudimi on -line

Upozornění:

Dnes probíhá burza škol v Chrudimi (informace byla již dříve dána pod výuku 9.třídy -Sp).

Dle informací má být od 18: 00 možnost pohovoru on-line se zástupci škol.

Klikněte na uvedenou adresu (https://burzaskol.online).

Přehlídky středních škol proběhnou prostřednictvím on-line schůzek na portálu BurzaŠkol.Online  (https://burzaskol.online), a to v termínech

Sběr HLINÍKU - odklad.

Milé děti.

Z důvodu uzavření škol se odkládá sběr hliníku. Po návratu do školy můžete hliník přinést a v předem stanovený termín proběhne jeho odvoz.

Děkuji, s pozdravem Romana Novotná.

Platba zálohy na LV

Pokud bude příznivá situace, na konci ledna proběhne lyžařský výcvik, na který jste někteří přihlásili své děti. Vzhledm k situaci upřednostníme platbu převodem na účet školy:195425286/0300, v.s. 2101příjmení.

Zálohová cena bez vleků:
3000Kč 1.stupeň, 3200Kč 2.stupeň. Možnost vystavení potvrzení pro zaměstnavatele (FKSP) či na příspěvek vaší zdravotní pojišťovnou.

1000Kč splatnost do 15.října 2020, zbytek lze rozložit podle potřeby:

19.11.2020

Za zrušené přehlídky škol náhradní on-line řešení.

Připomínáme, že za zrušené přehlídky škol je náhradní on-line řešení

• 15. 10. 2020 – Česká Třebová,
  • 20. 10. 2020 – Chrudim,
  • 20. 10. 2020 – Svitavy,
  • 6. 11. 2020 – Pardubice,
  • 20. 11. 2020 – Pardubice (KHK).

Návštěva divadla v MŠ

Jako každý rok za námi pravidelně každý měsíc přijíždí Divadlo Šeherezáda. My jsme moc rádi, že i v tomto období se můžeme těšit na pohádkové příběhy. V září nás divadlo navštívilo s pohádkou O Ježkovi Bodliňáčkovi a jablíčku a dnes jsme se mohli trochu bát při pohádce O strašpytlíkovi. U pohádky se vždy hodně zasmějeme, ale také zažijeme napětí, zda na konci přece jen zvítězí dobro nad zlem.

Mgr. Lucie Netolická

Září u Beránků

Září je pro mnohé děti měsícem adaptačním. Učí se ve školce novým pravidlům, poznávají nové kamarády, nové paní učitelky i prostředí. Přestože byl náročný měsíc nejen pro děti, ale i paní učitelky, užili jsme si společně hodně legrace. Sluníčko nám přálo, proto jsme mohli chodit na zahradu i do okolí školky. Navštívili jsme Babiččin dvoreček v Licibořicích a s těmi staršími dětmi i pana kováře v Luži. Poznávali jsme o vycházkách  naši obec Rosice, přivítali jsme poprvé divadélko Šeherezádu, které za námi přijelo do školky a bohužel jsme se také museli rozloučit s létem. Ale už teď se moc těšíme na to, co nám přinese podzim.

Učíme se v přírodě - 5. třída

S žáky 5. třídy jsme využili krásného zářijového počasí a vypravili jsme se do přírody na hodiny přírodovědy. Jako pomůcka při našem zkoumání nám sloužily badatelské batohy a chuť prozkoumat Chrašický rybník a jeho bezobratlé obyvatele.

Svižnou chůzí jsme došli k rybníku, již cestou jsme pozorovali ještěrku, která se vyhřívala na sluníčku, žaludy, kůru a další přírodniny.

Když jsme dorazili k rybníku, seznámili jsme se s obsahem badatelských batohů, pak už jen stačilo vytáhnout sítko, misku, krabičky s lupou, poznávací klíče a mohli jsme začít:-)

Projektový den Chemie okolo nás - 8., 9. třída

V pondělí 21. 9. za námi do školy přijeli odborníci z Univerzity Pardubice a žáci 8. a 9. třídy měli možnost s nimi celé dopoledne spolupracovat a objevovat svět chemie a mikrobiologie.

Ve třídě byla připravena tři stanoviště a žáci ve skupinách navštěvovali postupně všechna stanoviště. Na prvním se dozvěděli a zkusili si práci s pipetou, s kapkovací destičkou, dokazovali přítomnost kyseliny či zásady, pracovali s periodickou tabulkou prvků.

Na dalším stanovišti ( mikrobiologická část) pracovali s mikroskopem, objevili svět plísní, dozvěděli se zajímavosti o výrobě sýrů, jogurtů, kynutí těsta, vzniku alkoholu. Prohlédli si několik druhů plísní pod mikroskopem a dozvěděli se, že ne všechny plísně jsou pro člověka škodlivé ( výroba penicilinu, sýrů, ...).

Výlet za odměnu

Ve středu 8. 9. 2020 jsme vyrazili na výlet za odměnu se žáky, kteří se minulý školní rok zapojili do sběrových soutěží. Naším cílem bylo centrum řemesel a bylinné zahrady Botanicus a město Poděbrady.

Po příjezdu do Botanicu nás paní průvodkyně vzala na okružní prohlídku po areálu, během které jsme se dozvěděli spoustu zajímavostí a nových informací o různých středověkých řemeslech. Po prohlídce jsme si směnili koruny za tamní platidlo – groše – a rozprchli se vyzkoušet nabízená řemesla na vlastní kůži.

Sport, který mám nejraději

Zkusili jste někdy namalovat sport, který máte rádi? NE? Loňští páťáci ANO. A dokonce úspěšně. A tak Bořkův svalnatý kajakář sjížděl dravou řeku, Zuzčina něžná krasobruslařka kroužila piruetky po zamrzlém rybníce, Dennyho fotbalista vstřelil branku, Terezky žokej cválal na koni a Nely běžec úspěšně doběhl do cíle.

Subscribe to RSS - Akce školy